Poważne wybory czy hucpa? "Rz" oddała głos w wyborach na szefa PO, a Szejnfeld oznajmia: "Żaden członek PO nie może zagłosować na Gowina"

Fot. wPolityce.pl/rp.pl
Fot. wPolityce.pl/rp.pl

Jarosław Adam Gowin kontra Donald Franciszek Tusk. Członkowie Platformy Obywatelskiej w najbliższych dniach zagłosują, komu powierzą partyjne stery. Powszechne wybory przyniosły wiele kontrowersji i krytycznych komentarzy, zwłaszcza po tym, gdy premier odmówił debaty ze swoim kontrkandydatem.

Wydaje się, że sens tych wyborów będzie znów podważany. Najpierw umiłowanie demokracji zaprezentował Adam Szejnfeld, który na antenie tvn 24 przekonywał, że "żaden członek PO nie może zagłosować na Gowina", a teraz istotę głosowania obnaża "Rzeczpospolita".

Gazeta zdobyła zarówno kartę do tradycyjnego, korespondencyjnego głosowania, jak i specjalne kody umożliwiające oddanie głosu przez internet.

Tych kart nie dostałem od obecnych członków Platformy, nie kupiłem ich, ani nie ukradłem

- zapewnia Andrzej Stankiewicz.

Dziennikarz oddał głosy na obu kandydatów, pokazując, jak słaby jest system zabezpieczeń wyborów.

Partnerem w przygotowaniu wyborów szefa partii jest firma TNS Polska. O ile tradycyjne wybory potrwają jeszcze przez dwa tygodnie, o tyle głosowanie przez Internet kończy się już jutro. Platforma boi się bowiem ataku hakerów.

svl, "Rzeczpospolita"

 

-------------------------------------------------------------

-------------------------------------------------------------

Do nabycia wSklepiku.pl!

"Płyta Na ochotnika do psychiatryka"

autor:Ryszard Makowski

"Ryszard Makowski to twórca wszechstronny. Znany przede wszystkim z kabaretu OT.TO, jest też autorem dwóch prześmiewczych powieści - ""Miłość czy sport"" i ""Miłość czy pieniądze"". Największym jego zamiłowaniem jest jednak pisanie i wykonywanie piosenek. ""Na ochotnika do psychiatryka"" jest poniekąd kontynuacją wydanej w 2009 roku płyty ""Pęc ze śmiechu"". Zawiera osiemnaście premierowych, autorskich piosenek kabaretowych, w bardzo różnych stylach muzycznych. Uwagę zwracają też perfekcyjne aranżacje na dwie gitary, autorstwa Ryszarda Makowskiego i Bartosza Miecznikowskiego. Charakterystyczne dla Makowskiego teksty, czyli satyra przetykana nutką refleksji, są szczególna wartością w czasach, gdy kabaret posiłkuje się niewyszukanymi schematami, a piosenka kabaretowa zanika. Najlepsza płyta kabaretowa, zapewne nie tylko tego roku.

Dotychczasowy system zamieszczania komentarzy na portalu został wyłączony.

Przeczytaj więcej

Dziękujemy za wszystkie dotychczasowe komentarze i dyskusje.

Zapraszamy do komentowania artykułów w mediach społecznościowych.