W obliczu fali coraz brutalniejszych ataków na Kościów, wyciągania słabości poszczególnych księży i budowania z grzechów pojedynczych ludzi antyklerykalnej, a coraz częściej wręcz pogańskiej pałki, warto przytoczyć słowa przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, abp. Józefa Michalika z wywiadu dla "Super Expressu":
Nie gniewajcie się na Pana Boga, że stworzył taki Kościół, że stworzył wolnego człowieka i że ksiądz nie przestał być człowiekiem. Pan Bóg szanuje naszą wolność i dlatego też pozwala człowiekowi upaść, choć nie chce, żeby człowiek trwał w upadku. Dobry Bóg posłał swego Syna Jezusa, żebyśmy się poderwali i mieli świadomość, że nie jest stracona nasza pozycja.
(...)
Pamiętajmy, że w Kościele jest nie tylko człowiek, element grzechu, ale jest i przebaczenie, odrodzenie i szansa zmiany na lepsze.
Warto też pamiętać, by rozróżniać krytykę powodowaną troską od zwykłej agresji wobec Kościoła. Ten ostatni proceder uprawiają ostatnio zwłaszcza liberalne tygodniki, z tygodnikiem promowanego przez TVP Tomasza Lisa na czele.
Należy też starannie rozpatrywać każdy przypadek zarzutu wobec księdza, bo w tej sferze nie brakuje manipulacji.
Publikacja dostępna na stronie: https://wpolityce.pl/polityka/141298-zapamietajmy-te-madre-slowa-i-przywolujmy-zawsze-gdy-atakuja-kosciol-i-ksiezy-nie-gniewajcie-sie-na-pana-boga-ze-ksiadz-nie-przestal-byc-czlowiekiem
Dziękujemy za przeczytanie artykułu!
Najważniejsze teksty publicystyczne i analityczne w jednym miejscu! Dołącz do Premium+. Pamiętaj, możesz oglądać naszą telewizję na wPolsce24. Buduj z nami niezależne media na wesprzyj.wpolsce24.