Ogromne problemy węgierskiego miasta. Wprowadzono ograniczeniaOgromne problemy węgierskiego miasta. Wprowadzono ograniczenia

wąż ogrodowy.webp
Zdjęcie ilustracyjne / autor: Pixabay/TheOtherKev
FacebookTwitter

Władze Debreczyna, drugiego co do wielkości miasta Węgier, ogłosiły wprowadzenie od poniedziałku ograniczeń w zużyciu wody. Zarządzenie obowiązuje do odwołania, a decyzję podjęto w trosce o zapewnienie niezakłóconych dostaw wody pitnej w obliczu utrzymującej się suszy - przekazał dziennik „Nepszava”.

O wprowadzenie ograniczeń zawnioskowało miejskie przedsiębiorstwo wodociągowe.

Zgodnie z wprowadzonymi środkami zabrania się: podlewania terenów zielonych i przestrzeni publicznych wodą pitną (przy użyciu węży lub zraszaczy), napełniania basenów, mycia i schładzania powierzchni betonowych, asfaltowych oraz wyłożonych kamieniem ozdobnym, mycia samochodów, a także uruchamiania fontann i wodotrysków. Ponadto wymiana wody w basenach na prywatnych i publicznych kąpieliskach, w uzdrowiskach oraz hotelach typu wellness musi zostać zaplanowana na termin uzgodniony z dostawcą usług wodociągowych.

Apel do odbiorców 

Władze Debreczyna zaapelowały do odbiorców o wstrzymanie się od wymienionych wyżej czynności lub ich przełożenie na inny termin, gdyż powodują one znaczne obciążenie systemów zaopatrzenia w wodę. Podkreślają, że lekceważenie tych ograniczeń w sytuacjach ekstremalnych może zagrozić nawet podstawowym dostawom wody.

Opublikowane w poniedziałek prognozy przewidują, że panujące na Węgrzech ekstremalne upały osłabną pod koniec bieżącego tygodnia. Wraz z nadejściem chłodnego frontu temperatura ma spaść o ok. 7 stopni. Do piątku w niektórych częściach kraju termometry mogą nadal wykazywać nawet do 42 stopnie Celsjusza.

tt/źr. wPolityce.pl za PAP

FacebookTwitter

Czekamy na Wasze maile z uwagami i komentarzami: [email protected]. Dołącz do naszej społeczności, wykup dostęp do STREFY PREMIUM. Subskrybuj
To najlepsza forma wsparcia naszych mediów.

Redaktor Naczelny:
Łukasz Wróblewski
Zespół:
Joanna Jaszczuk, Adam Kacprzak, Tomasz Karpowicz, Robert Knap, Adam Staniewicz, Kamil Kwiatek, Natalia Wierzbicka, Adrian Siwek, Adam Bąkowski, Sławomir Cedzyński.
Autorzy:
Wojciech Biedroń, Jacek Karnowski, Marzena Nykiel, Goran Andrijanić, Marek Budzisz, Jerzy Jachowicz, Grzegorz Górny, Aleksandra Jakubowska, Stanisław Janecki, Dorota Łosiewicz, Dariusz Matuszak, Andrzej Potocki, Marek Pyza, Aleksandra Rybińska, Marcin Wikło, Piotr Gursztyn, Jerzy Szmit.