Protesty pod Paryżem po śmierci uciekającego przestępcy
Dziewięć osób zatrzymanych po ataku na komisariat na przedmieściach Paryża. Protesty i niepokoje po śmierci uciekającego przed policją przestępcy

Do ataku na komisariat w La Courneuve, na północny wschód od Paryża, doszło wczoraj wieczorem. Niepokoje spowodowane są wydarzeniami z minionego tygodnia, kiedy 18-letni mieszkaniec tej miejscowości zginął podczas ucieczki przed policją.
„Dziewięć osób zostało zatrzymanych po ataku na komisariat policji w La Courneuve na przedmieściach Paryża” - poinformowała francuska policja. Do starć doszło wczoraj wieczorem w związku ze śmiercią młodego mężczyzny podczas próby zatrzymania go przez policję.
Fala protestów po śmierci 18-latka w La Courneuve
Prefekt stołecznej policji Laurent Nunez powiedział dziś w telewizji TF1, że zatrzymanych jest dziewięć osób, co - jego zdaniem - „nie jest znaczącą” liczbą. Zapewnił, że policja „szybko przywróciła porządek i bezpieczeństwo”.
Do ataku na komisariat w La Courneuve, na północny wschód od Paryża, doszło wczoraj wieczorem. Niepokoje spowodowane są wydarzeniami z minionego tygodnia. 13 marca wieczorem 18-letni mieszkaniec La Courneuve zginął podczas ucieczki przed policją, gdy jego motocykl zderzył się z radiowozem.
Kwestie bezpieczeństwa są pierwszorzędne dla władz francuskich w związku z igrzyskami olimpijskimi w Paryżu rozpoczynającymi się 26 lipca
— przypomina agencja Reutera.
PAP/rdm
