Trwa 1169. dzień rosyjskiej agresji na Ukrainę. Na portalu wPolityce.pl relacjonujemy dla Państwa wydarzenia na froncie.
CZYTAJ WIĘCEJ: RELACJA z wojny dzień po dniu
Środa, 8 maja 2025 r.
18:54. MRiRW: nie ma planów liberalizacji importu towarów rolnych z Ukrainy
Nie ma planów liberalizacji importu towarów rolnych z Ukrainy - zapewniło w środę ministerstwo rolnictwa i podkreśliło, że projekt rozporządzenia w sprawie przywozu produktów ukraińskich do UE, nie dotyczy liberalizacji importu towarów rolnych.
W odpowiedzi na pojawiające się w przestrzeni publicznej informacje nt. stanu prac Parlamentu Europejskiego nad projektem rozporządzenia w sprawie przywozu produktów ukraińskich do Unii Europejskiej informujemy, że projekt ten nie dotyczy liberalizacji importu towarów rolnych z Ukrainy
— napisał resort w środowym komunikacie.
Portal „Farmer” poinformował we wtorek, że Komisja Europejska w marcu 2025 r. przedstawiła projekt rozporządzenia, który zawiesza stosowanie kluczowych przepisów unijnego prawa handlowego wobec Ukrainy na okres od 6 czerwca 2025 r. do 5 czerwca 2028 r., z możliwością dalszego automatycznego przedłużenia o kolejne trzy lata. Wniosek KE ma być głosowany w Parlamencie Europejskim już 8 maja.
18:47. Xi Jinping rozpoczął oficjalną wizytę w Moskwie
Przywódca Chin Xi Jinping przybył do Moskwy, rozpoczynając tym samym czterodniową oficjalną wizytę – podała agencja AFP. Według Kremla Xi w czwartek spotka się z Władimirem Putinem. Następnego dnia weźmie udział w obchodach 80. rocznicy zwycięstwa ZSRR nad nazistowskimi Niemcami w II wojnie światowej.
„Washington Post” przypominał, że w tym roku Xi rozmawiał z Putinem telefonicznie dwukrotnie: 21 stycznia i 24 lutego. Przywódcy w 2024 r. spotkali się osobiście trzy razy.
18:14. Wikipedia zawiera nieprawdziwą informację o Krymie jako republice wchodzącej w skład Rosji
Twierdzenie, że Krym jest republiką Federacji Rosyjskiej, jak podają niektóre źródła, w tym polska Wikipedia, jest nieprawdziwe. „Państwa przestrzegające prawa międzynarodowego nie mogą uznawać aneksji Krymu” – powiedział dr Konrad Rydel z Uniwersytetu Warszawskiego w rozmowie z PAP.
Narracja, zgodnie z którą nielegalnie zaanektowane ukraińskie terytoria rzekomo należą do Rosji, pojawia się nie tylko w polskiej Wikipedii, która twierdzi, że „według konstytucji Federacji Rosyjskiej w skład federalnego państwa rosyjskiego wchodzi Republika Krymu”, ale także w innych mediach. Informacja ta opatrzona jest jedynie zastrzeżeniem, że przejęcie Krymu nie jest uznawane przez większość społeczności międzynarodowej.
Według dra Konrada Rydla z Katedry Prawa Konstytucyjnego Uniwersytetu Warszawskiego i autora publikacji pt. „Przyłączenie Krymu przez Rosję w świetle prawa międzynarodowego” media powinny uwzględniać fakt, że Krym jest terytorium okupowanym przez Rosję i nie jest częścią Federacji Rosyjskiej „niezależnie od wewnętrznych postanowień tego kraju”.
17:14. KE: Bez wsparcia Chin Rosja nie byłaby w stanie prowadzić wojny
Bez wsparcia Chin Rosja nie byłaby w stanie prowadzić wojny z Ukrainą na taką skalę - ocenił rzecznik Komisji Europejskiej Anouar El Anouni. Jednocześnie podkreślił, że szczyt UE-Chiny w lipcu jest okazją do rozwoju dwustronnych relacji z Pekinem.
Chiny nadal są kluczowym graczem umożliwiającym Rosji prowadzenie wojny
— powiedział El Anouni, komentując rozpoczynającą się w środę wizytę przywódcy Chin Xi Jinpinga w Moskwie. Xi jest najważniejszym liderem zagranicznym, który w piątek weźmie udział w paradzie wojskowej z okazji 80. rocznicy zwycięstwa Związku Sowieckiego nad nazistowskimi Niemcami w II wojnie światowej.
Chiny, jako stały członek Rady Bezpieczeństwa ONZ, mają obowiązek wytykać oczywiste naruszenia Karty Narodów Zjednoczonych, a nielegalna inwazja Rosji jest wyraźnym przykładem takiego naruszenia. Jeśli Chiny chciałyby zakończyć wojnę w Ukrainie, mogłyby tu odegrać pewną rolę
— dodała rzeczniczka KE Paula Pinho.
Wypowiedzi te następują w kontekście doniesień o potencjalnym ociepleniu relacji między UE a Chinami po powrocie Donalda Trumpa do Białego Domu. We wtorek szefowa KE Ursula von der Leyen, przewodniczący Rady Europejskiej Antonio Costa i Xi wymienili się listami gratulacyjnymi z okazji 50. rocznicy nawiązania stosunków dyplomatycznych między Chinami i Wspólnotą Europejską. Pod koniec lipca w Pekinie ma się z kolei odbyć szczyt UE-Chiny.
Ta rocznica i zbliżający się szczyt UE-Chiny stanowią okazję do poczynienia znaczących postępów na rzecz rozwiązywania długotrwałych problemów w naszych dwustronnych stosunkach
— powiedziała Pinho.
Rzeczniczka zaznaczyła, że strategia UE wobec Chin nie jest oparta na „odłączaniu się” (decoupling - polityka, którą prowadzą USA), lecz „zmniejszaniu ryzyka” (derisking). Dodała, że KE widzi zarówno wiele obszarów, w których może współpracować z Państwem Środka (m.in. handel, klimat), jak też kwestii spornych, które można próbować rozwiązywać (np. nadwyżka produkcyjna chińskich firm).
W ostatnich miesiącach doszło do serii spotkań między unijnymi liderami a chińskimi władzami. W połowie kwietnia z wizytą w Państwie Środka przebywał premier Hiszpanii Pedro Sanchez, który wezwał UE do zacieśnienia relacji handlowych z Pekinem i określił amerykańskie cła jako „nieuzasadnione, niesprawiedliwe i szkodliwe dla wszystkich”.
Analitycy argumentują jednak, że na drodze do prawdziwego resetu w tych relacjach stoi wiele przeszkód, m.in. zacieśniający się sojusz chińsko-rosyjski, a także chińska nadwyżka handlowa. Ta ostatnia kwestia stała się jeszcze ważniejsza w UE wraz z nałożeniem przez USA 145-procentowych ceł na import z Chin. Jak ostrzegają ekonomiści, jedną z konsekwencji tej decyzji może być przekierowanie do krajów Wspólnoty chińskich towarów pierwotnie przeznaczonych na rynek amerykański.
16:27. Vance: Rosja żąda zbyt wiele w sprawie zakończenia wojny z Ukrainą
Rosja żąda zbyt wiele, ale nie powiedziałbym, że nie jest zainteresowana zakończeniem wojny z Ukrainą - oświadczył wiceprezydent USA J.D. Vance podczas spotkania Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa w Waszyngtonie. Dodał też, że wobec braku zgody Moskwy na 30-dniowy rozejm, Waszyngton chce skupić się na „długoterminowym rozwiązaniu”.
16:08. Postój samolotu prezydenta Serbii w drodze do Moskwy przez działania wojenne Rosji i Ukrainy
Samolot, którym prezydent Serbii Aleksandar Vuczić leci do Moskwy na obchody „dnia zwycięstwa”, został zmuszony do postoju w Azerbejdżanie i nie może obecnie kontynuować podróży przez działania wojenne Rosji i Ukrainy - poinformowała agencja Tanjug.
Serbska agencja zaznaczyła, że państwa, przez których terytorium leci w środę prezydencki samolot, wyraziły wcześniej zgodę na przelot. „Prezydent czeka na zgodę na kontynuowanie lotu. Obecnie zamknięte są również lotniska w Moskwie” - napisał Tanjug.
Dzienniki „Vecernje novosti” i „Kurir” informowały wcześniej, że przelotu przez swoje terytorium odmówiły prezydentowi Vucziciowi Litwa i Łotwa. Władze Łotwy - jak podały serbskie media - powołały się przy odmowie na „polityczną wrażliwość celu lotu”, a Litwy - „kwestie dyplomatyczne”. Przelotu serbskiemu samolotowi odmówiła też Estonia.
15:34. KE rozważa okres przejściowy po wygaśnięciu wolnego handlu z Ukrainą
Komisja Europejska rozważa wprowadzenie środków przejściowych do czasu wynegocjowania porozumienia w ramach umowy stowarzyszeniowej z Ukrainą - poinformował rzecznik KE Olof Gill. Nie ma natomiast mowy o przedłużeniu wolnego handlu z tym krajem.
15:05. Kraje bałtyckie odmówiły niektórym przywódcom zgody na przelot do Moskwy na uroczystości 9 maja
Brazylia, Kuba czy Serbia nie otrzymały zgody na skorzystanie z przestrzeni powietrznej krajów bałtyckich podczas podróży przywódców tych państw do Moskwy na obchody rosyjskiego tzw. Dnia Zwycięstwa, czyli 80. rocznicy zakończenia II wojny światowej, świętowanej 9 maja – podała łotewska telewizja LSM.
14:53. Przedstawicielka Zełenskiego: Niebawem zostanie powołany trybunał ds. agresji Rosji
W najbliższym czasie zostanie ogłoszone powołanie specjalnego trybunału ds. agresji Rosji przeciwko Ukrainie – poinformowała Iryna Mudra, zastępca szefa kancelarii prezydenta Wołodymyra Zełenskiego.
Trybunał ds. zbadania zbrodni agresji przeciwko Ukrainie. Ukraina, wraz z Radą Europy, oficjalnie rozpocznie tworzenie (tej instytucji) w najbliższych dniach. Czy ten model jest idealny? Nie. Ale jest to praktyczne rozwiązanie, które wysyła potężny sygnał, potężne przesłanie. Usuwamy lukę odpowiedzialności i ograniczamy (możliwość) przyszłej agresji nie tylko w Europie, ale na całym świecie
— powiedziała Mudra podczas konferencji „United for Justice. United for Survivors” w Kijowie. Przedstawicielka kancelarii prezydenckiej wyjaśniła, że kolejną ważną sprawą jest międzynarodowy mechanizm odszkodowawczy.
Rosyjska agresja wyrządziła Ukrainie szkody o wartości ponad 1 tryliona dolarów. (…). Rejestr szkód został uruchomiony w Hadze i Kijowie i już przyjmuje wnioski dla pierwszych dziewięciu kategorii, a pozostałych 39-36 kategorii, jak oczekujemy, zostanie uruchomionych do końca roku
— zapowiedziała. Mudra zauważyła, że konieczne jest rozszerzenie ram czasowych rejestru, który wyklucza dziś ofiary wojenne sprzed 2022 r., czyli początku agresji Rosji na pełną skalę.
14:26. Słowacja nie akceptuje unijnego planu zakończenia importu ropy, gazu i paliwa jądrowego z Rosji
Słowacja nie akceptuje unijnego planu zakończenia do 2027 r. importu ropy, gazu i paliwa jądrowego z Rosji, powiedział premier Robert Fico. Stwierdził, że całkowite wstrzymanie, a nie ograniczenie dostaw zaszkodziłoby konkurencyjności zarówno UE, jak i Słowacji.
14:05. Macron wyraził wątpliwość, czy Rosja dotrzyma trzydniowego rozejmu
Prezydent Francji Emmanuel Macron ocenił, że Rosja nie będzie respektować swojego zapowiedzianego trzydniowego zawieszenia broni w wojnie z Ukrainą. Zauważył, że Rosja nie respektowała poprzednich rozejmów.
Wypowiadając się na konferencji prasowej z kanclerzem Niemiec Friedrichem Merzem, Macron zadał też pytanie, czy przywódca Rosji Władimir Putin „zdecyduje się dotrzymać słowa” danego w trakcie negocjacji ze stroną amerykańską.
14:00. Kadyrow ciężko chory. Spotka się z nim Putin
Władimir Putin spotka się w środę z przywódcą Czeczenii Ramzanem Kadyrowem – zapowiedział rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow, nie precyzując tematu rozmowy. Według rosyjskich mediów niezależnych, Kadyrow jest ciężko chory.
Rosyjskie media podały wczoraj, powołując się na samego Kadyrowa, że złożył on rezygnację z urzędu. Kadyrow powiedział w wywiadzie dla Agencji Czecznia Siegodnia, że „ma nadzieję”, iż jego prośba zostanie zaakceptowana. Kadyrowowi – według portalu Nowaja Gazieta Jewropa – w styczniu 2019 r. zdiagnozowano martwicę trzustki i od tego czasu co najmniej dwa razy w roku przechodził on leczenie w moskiewskim szpitalu administracji prezydenta Rosji.
We wrześniu zeszłego roku Kadyrow przeszedł poważny kryzys zdrowotny – trafił do szpitala z powodu niewydolności płuc, spowodowanej przedawkowaniem leku uspokajającego – podała Nowaja Gazieta Jewropa.
Po miesięcznej hospitalizacji jego stan się poprawił, ale – jak podkreślił portal, powołując się na osoby zbliżone do czeczeńskiego przywódcy – badanie rezonansem magnetycznym mózgu wykazało nową chorobę, która będzie miała poważny wpływ na jego stan
13:25. Zakłócenia na rosyjskich lotniskach
Lotniska w głównych miastach Rosji (Moskwa, Petersburg, Kazań, Soczi, Niżny Nowogród i inne) doświadczają zakłóceń po atakach dronów.
Loty są opóźnione, a pasażerowie czekają w długich kolejkach.
13:22. Kreml jako powód ograniczenia dostępu do internetu przed Dniem Zwycięstwa podaje „niebezpiecznych sąsiadów”
To nie są zakłócenia, ale ograniczenia z oczywistych powodów
— stwierdził rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow.
12:40. Ruiny okupowanego Bachmutu, w tle… plakaty z okazji Dnia Zwycięstwa
Biełsat publikuje wideo - „rosyjski wojskowy nagrał ruiny okupowanego Bachmutu radując się na widok plakatów i billboardów z okazji Dnia Zwycięstwa”.
-Bachmut, 2 maja 2025 roku. Ulica Rostowskaja. A dlaczego nie ma tutaj ulicy Ługańskiej. Trzeba napisać: ulica Ługańskaja. Oto takie są plakaty. To już nie jest Bachmut, to Artiomowsk.
12:09. Von der Leyen: era rosyjskich paliw kopalnych w Europie dobiega końca
Będziemy dążyć do zakazania wszelkiego importu rosyjskiego gazu do UE - zarówno rurociągami, jak i w postaci skroplonej (LNG) - nie później niż do końca 2027 r.; era rosyjskich paliw kopalnych w Europie dobiega końca – powiedziała w PE szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen.
12:00. Zełenski: W nocy Rosjanie wystrzelili cztery pociski balistyczne i użyli 142 dronów
„Kijów był atakowany dwa razy. Najpierw – pociskami balistycznymi, rano – dronami. Teraz wszystkie służby są na miejscu, pomagają ludziom. Do teraz wiadomo o siedmiu rannych, w tym czworgu dzieci. Niestety, są zabici – kobieta i jej syn” - napisał prezydent Ukrainy na Facebooku i X.
11:56. Kadyrow spotka się dziś z Putinem
O spotkaniu stojącego na czele władz Czeczenii Kadyrowa z rosyjskim przywódcą poinformował rzecznik Kremla, Dmitrij Pieskow. Spotkanie ma mieć charakter „roboczy”.
11:45. Starsza kobieta ofiarą bombardowania
W rejonie pokrowskim spod gruzów zburzonego budynku wydobyto ciało 82-letniej kobiety. Jak informuje gubernator obwodu dniepropietrowskiego Serhij Łysak kobieta zginęła w wyniku rosyjskiego bombardowania.
11:29. Od początku maja 1300 starć bojowych!
Naczelny dowódca Sił Zbrojnych Ukrainy, generał Ołeksandr Syrski powiadomił, że „od początku maja doszło do już ponad 1300 starć bojowych z rosyjskimi okupantami”.
W ciągu minionego dnia odnotowano 171 starć na froncie.
10:41. Zaatakowano zakłady zbrojeniowe w Sarańsku i Tule w Rosji
Ważne zakłady zbrojeniowe w miastach Sarańsk i Tuła w Rosji zostały zaatakowane w nocy z wtorku na środę - poinformował szef ukraińskiego rządowego Centrum Przeciwdziałania Dezinformacji (CPD) Andrij Kowałenko.
Fabryka systemów światłowodowych w Sarańsku, kluczowy element rosyjskiego przemysłu obronnego w dziedzinie nowoczesnej komunikacji wojskowej, została zaatakowana. Specjalizuje się w produkcji kabli światłowodowych i systemów komunikacyjnych dla rosyjskiej armii, w tym dronów światłowodowych. Fabryka systemów światłowodowych w Sarańsku została bardzo poważnie uszkodzona w wyniku ataku. (…) Teraz pojawia się kwestia możliwego zamknięcia (tego zakładu)
— napisał Kowałenko w Telegramie.
W Tule zaatakowano biuro konstrukcyjne, które opracowuje m.in. systemy przeciwpancerne, broń strzelecką oraz moduły bojowe, aktywnie wykorzystywane podczas rosyjskiej inwazji na Ukrainę.
Pod ostrzałem znalazł się również Spław – główny rosyjski producent wieloprowadnicowych wyrzutni rakietowych. To właśnie tam powstały systemy Grad, Uragan i Smiercz, które są aktywnie wykorzystywane przeciwko ukraińskim miastom i na froncie
— poinformował Kowałenko. Ponadto w nocy zaatakowano dwa lotniska w Rosji - „lotnisko Szajkowka w obwodzie kałuskim, gdzie stacjonują samoloty Tu-22M3 oraz przechowywane są rakiety, m.in. Ch-22, oraz bazę lotniczą Kubinka w obwodzie moskiewskim, gdzie stacjonują myśliwce Su-27 i MiG-29” – powiadomił szef CPD.
10:26. Rosyjska armia straciła kolejnych 1270 żołnierzy
Straty łączne od początku pełnoskalowej wojny w rosyjskiej armii wynoszą już niemal 961 tys.
10:07. Trump: To nie jest dobry czas na powrót Rosji do G7
Prezydent Donald Trump ocenił, że Rosja nie powinna powrócić do grupy największych gospodarek świata, zwanej obecnie G7, choć ocenił że wykluczenie jej było błędem.
Trump wyraził jednak nadzieję, że Rosję do zakończenia wojny z Ukrainą może zmotywować perspektywa… ponownego udziału w piłkarskich mistrzostwach świata.
09:40. Zabici i ranni w ataku na Kijów
Dwie osoby zginęły, a osiem zostało rannych w wyniku ataku rosyjskich dronów na Kijów - poinformował w środę rano mer stolicy Ukrainy Witalij Kliczko. Wojska rosyjskie przeprowadziły zmasowany atak z użyciem bezzałogowców, powodując zniszczenia w czterech dzielnicach miasta.
„Dwóch zabitych w budynku mieszkalnym w rejonie (dzielnicy) Szewczenkowskim w stolicy. Odłamki drona uderzyły w górne piętra pięciokondygnacyjnego budynku mieszkalnego. Liczba rannych w (Kijowie) wzrosła do ośmiu. Kolejna kobieta trafiła do szpitala. Wcześniej hospitalizowano troje dzieci, a zatem do tej pory w szpitalach znalazły się cztery osoby. Czterem pozostałym (poszkodowanym) udzielono pomocy na miejscu”
— napisał Kliczko.
Mer powiadomił, że w kilku mieszkaniach na wyższych piętrach budynku mieszkalnego w dzielnicy Swiatoszynskiej wybuchły pożary. W dzielnicy Dnieprowskiej zniszczeniu uległo najwyższe piętro budynku, a w dzielnicy Sołomianskiej szczątki bezzałogowego statku powietrznego spadły na tereny niezamieszkane Funkcjonariusze Państwowej Służby ds. Sytuacji Nadzwyczajnych (DSNS) wciąż pracują nad usuwaniem skutków rosyjskich ataków, informacje są aktualizowane.
09:30. Rosja zaatakowała Kijów 28 dronami
„Kijów został zaatakowany przez rakiety balistyczne i wrogie bezzałogowe statki powietrzne. Od początku dnia w przestrzeni powietrznej stolicy i jej okolic wykryto 1 cel balistyczny i 28 rosyjskich dronów. Systemy obrony powietrznej z powodzeniem zajęły się wrogim celem balistycznym. Zestrzelony pocisk wylądował w rejonie sołomianskim Kijowa. Uszkodzona została infrastruktura niemieszkalna. Pożar został ugaszony do godziny 03:00. Jedna osoba została ranna” — napisała Ukraińska obrona przeciwlotnicza na Facebooku.
Źródło potwierdziło, że 14 wrogich maszyn zostało zestrzelonych w przestrzeni powietrznej stolicy i jej okolic. 10 opuściło przestrzeń powietrzną nie trafiając w żaden cel. Większość wrogich dronów była wycelowana w stolicę.
09:20. Szef MSZ Ukrainy: Putin kpi z wysiłków pokojowych USA
Putin odpowiada brutalnymi ciosami na bezwarunkową ofertę Ukrainy dotyczącą zawieszenia broni na 30 dni lub dłużej. On celowo kpi z wysiłków pokojowych USA – uważa minister spraw zagranicznych Andrij Sybiha. - To także kolejne przypomnienie, dlaczego świętowanie 80. rocznicy zwycięstwa nad nazizmem razem z Rosją Putina jest niedopuszczalne. To nie są „wyzwoliciele”, ale zbrodniarze wojenni – powiedział Sibiha.
09:10. W ciągu doby w ostrzale obwodu donieckiego zginęły cztery osoby
Gubernator obwodu Wadym Fiłaszkin pisze, że osiem osób zostało rannych w wyniku ostrzału.
09:05. Atak na obwód żytomierski
Rosyjskie drony zaatakowały nocą obwód żytomierski przy granicy z Białorusią. Obwód żytomierski, położony w północnej części Ukrainy, przy granicy z Białorusią, został zaatakowany nocą przez rosyjskie wojska za pomocą dronów uderzeniowych; doszło do zniszczeń w sektorze prywatnym, wybuchł pożar, uszkodzone zostały domy. Nie było ofiar śmiertelnych - poinformował szef żytomierskiej administracji Witalij Bunieczko.
09:00. Rosyjskie okręty na Morzu Śródziemnym
Władze Ukrainy podały, że na Morzu Śródziemnym pływają trzy rosyjskie okręty, z których jeden ma na pokładzie pociski rakietowe „Kaliber”.
Dowództwo Marynarki Wojennej Ukrainy podało, że rosyjskich okrętów nie ma ani na Morzu Czarnym, ani na Morzu Azowskim.
08:50. Nocny atak na rejon pokrowski
W nocy Rosjanie zrzucili bomby lotnicze na rejon pokrowski. W ataku rannych zostało osiem osób. Stan dwóch jest ciężki. Wszyscy ranni zostali hospitalizowani – przekazał gubernator obwodu dniepropietrowskiego Serhij Łysak.
00:01. Departament Stanu: Nadal wspieramy Ukrainę i jesteśmy mediatorami
Pozostajemy największym państwem wspierającym Ukrainę i nadal jesteśmy mediatorem w tej wojnie - powiedziała we wtorek rzeczniczka Departamentu Stanu Tammy Bruce. Nie odpowiedziała jednak na pytanie, czy USA nadal popierają zasadę integralności terytorialnej.
Fakty są takie, że byliśmy dotąd największym krajem wspierającym Ukrainę. Pozostajemy największym krajem wspierającym ją
— powiedziała Bruce podczas briefingu prasowego, pytana o obecny stan negocjacji w sprawie wojny w Ukrainie w obliczu podpisania umowy surowcowej. Podkreśliła, że USA pozostajemy też mediatorem między stroną ukraińską i rosyjską, przyznała jednak, że USA nie otrzymały żadnych nowych propozycji dotyczących negocjacji pokojowych.
Przypomniała jednak wypowiedź sekretarza stanu Marco Rubio z ubiegłego tygodnia, że USA oczekują na przedstawienie przez obie strony konkretnych propozycji trwałego pokoju i jeśli nie zobaczą postępu w tej sprawie, zrezygnują z roli mediatora w takim zakresie, w jakim robiły to dotychczas.
Prezydent ostatnio wygłosił komentarze na temat swojego ciągłego optymizmu co do tego, co jest możliwe w tej kwestii
— dodała.
Red/PAP/X/FB
Publikacja dostępna na stronie: https://wpolityce.pl/swiat/728705-relacja-1169-dzien-wojny-atak-dronowy-na-kijow
Dziękujemy za przeczytanie artykułu!
Najważniejsze teksty publicystyczne i analityczne w jednym miejscu! Dołącz do Premium+. Pamiętaj, możesz oglądać naszą telewizję na wPolsce24. Buduj z nami niezależne media na wesprzyj.wpolsce24.