Wołodymyr Zełenski w poniedziałek omówił z prezydentem RP Andrzejem Dudą sytuację na froncie, pilne potrzeby obronne Ukrainy oraz wspólne działania dyplomatyczne, donosi Ukrinform.
Szef państwa ukraińskiego poinformował o rozmowie z prezydentem Polski na Twitterze.
Na zakończenie tego pamiętnego dnia rozmawiałem z Prezydentem RP Andrzejem Dudą. Omówiłem przebieg działań wojennych, sytuację na niektórych odcinkach frontu. Omówiliśmy pilne potrzeby obronne Ukrainy oraz wspólne działania dyplomatyczne na rzecz najbliższej przyszłości
— napisał Zełenski.
Prezydent dodał, że trwają przygotowania do ważnych wydarzeń.
gah/PAP/Twitter
Publikacja dostępna na stronie: https://wpolityce.pl/swiat/640132-rozmowa-prezydentow-zelenskiego-i-dudy-czego-dotyczyla
Dziękujemy za przeczytanie artykułu!
Najważniejsze teksty publicystyczne i analityczne w jednym miejscu! Dołącz do Premium+. Pamiętaj, możesz oglądać naszą telewizję na wPolsce24. Buduj z nami niezależne media na wesprzyj.wpolsce24.