Koncern Microsoft poinformował, że uniemożliwił hakerom związanym z rosyjską armią włamanie się do systemów informatycznych Ukrainy, UE i USA - podał w piątek Reuters.
CZYTAJ RÓWNIEŻ: Broń chemiczna i cyberataki. Prezydent USA ostrzega: „Według naszego wywiadu państwo rosyjskie przewiduje takie działania”
We wpisie na blogu Microsoftu przekazano, że grupa pod nazwą Strontium korzystała z siedmiu domen internetowych do szpiegowania organów rządowych i think tanków w UE i USA oraz instytucji ukraińskich, m.in. medialnych. Nie wymieniono z nazwy żadnego z celów.
Strontium to nazwa, którą Microsoft używa wobec grupy hakerskiej często określanej jako Fancy Bear albo APT28, powiązanej z rosyjskim wywiadem wojskowym.
aw/PAP
Publikacja dostępna na stronie: https://wpolityce.pl/swiat/593651-microsoft-udaremnil-dzialania-rosyjskich-hakerow