Polski piłkarz o krok od włoskiego giganta!Polski piłkarz o krok od włoskiego giganta!

Bramkarz Kamil Grabara z niemieckiego Wolfsburga jest na „pole position”, by otrzymać rolę drugiego bramkarza Juventusu Turyn, zmiennika Guglielmo Vicario - poinformowała w sobotę „La Gazzetta dello Sport”. Według dziennika kontakty w sprawie wypożyczenia Polaka są już zaawansowane.
Włoska gazeta sportowa podkreśliła, że Grabara wysuwa się na zdecydowane prowadzenie w walce o rolę zmiennika Vicario, po niemal pewnym odejściu Michele Di Gregorio do Bournemouth oraz Mattii Perina do Palermo.
Jak twierdzi dziennik, w ostatnich godzinach działacze Juventusu prowadzili bardzo zaawansowane rozmowy z Wolfsburgiem. Trwają prace nad formułą wypożyczenia z prawem wykupu, a sam 27-letni piłkarz wyraził już zgodę na transfer.
Przypomina się, że niemiecki klub pod koniec ubiegłego sezonu spadł do 2. Bundesligi.
Grabara został nazwany przez dziennik „zamaskowanym bramkarzem”. Wyjaśniono, że piłkarz jest znany ze swojego wyglądu – długich włosów związanych w kucyk oraz z noszenia maski ochronnej na twarzy. Zaczął ją nosić po poważnej kontuzji, której doznał w 2022 roku. Do dziś ma w twarzy tytanowe płytki i śruby, które pozostały po tym urazie - zaznaczyła „La Gazzetta dello Sport”.
Bramkarzem Juventusu był przez siedem sezonów, od lipca 2017 roku do sierpnia 2024 roku, Wojciech Szczęsny.
