Agent Lewandowskiego ujawnia! Tam mógł trafić PolakAgent Lewandowskiego ujawnia! Tam mógł trafić Polak

MK8_RLmpl_18_06_pp_dd_DSC00447 (1).webp
Fratria / Robert Lewandowski mógł trafić do Arabii Saudyjskiej?
FacebookTwitter

Agent Roberta Lewandowskiego Pini Zahavi ujawnił kulisy decyzji, przez którą kapitan reprezentacji Polski nie trafił do ligi saudyjskiej. Wskazał ponadto, do jakich klubów ewentualnie mógł trafić kapitan reprezentacji Polski.

Agent Roberta Lewandowskiego Pini Zahavi w rozmowie z WP Sportowe Fakty opowiedział, dlaczego kapitan reprezentacji Polski ostatecznie nie trafił do klubu z Arabii Saudyjskiej.

Robert chciał grać w Arabii. Przede wszystkim ze względu na komfort życia: niewielką różnicę czasu między Rijadem a Warszawą, mniejszy dystans do Polski niż z USA. Wiedzieliśmy też, że czekają tam na nas ogromne pieniądze. Przecież w styczniu 2026 roku Robert miał dwuletnią propozycję na 100 mln euro za sezon, leżała na stole! […] Nie przyjął jej, bo pragnął pozostać w Barcelonie

- wskazał. 

Wyjaśnił, że potem podobna propozycja już nie przyszła.

Zmienili podejście do wydawania pieniędzy. Wiedziałem o tym już kilka miesięcy temu. Rozmawiałem na przykład z szefami Al-Ittihad, z ludźmi z Kataru. Sytuację skomplikowała też wojna. Rok temu wszystko wyglądałoby zupełnie inaczej 

- zaznaczył w rozmowie z WP Sportowe Fakty. 

Inne kierunki 

Zahavi ujawnił ponadto, że Robert Lewandowski rozważał także grę w klubach z Włoch (AC Milan i Juventus) i Portugalii (FC Porto), ale jego oczekiwania finansowe przerastały możliwości tych klubów.  

Wskazał jednak, że chociaż odszedł z FC Barcelony, ponieważ nie chciał pogodzić się z rolą rezerwowego, to jego relacje z klubem dalej są świetne. 

Dwa tygodnie temu rozmawiałem z Laportą, gdy byłem w Chicago. Powiedział mi: „Przekaż Robertowi, że go kochamy. Jest częścią naszej historii. Człowiekiem, który uratował Barcę

- wskazał w rozmowie z WP Sportowe Fakty.

FacebookTwitter

Czekamy na Wasze maile z uwagami i komentarzami: [email protected]. Dołącz do naszej społeczności, wykup dostęp do STREFY PREMIUM. Subskrybuj
To najlepsza forma wsparcia naszych mediów.

Redaktor Naczelny:
Łukasz Wróblewski
Zespół:
Joanna Jaszczuk, Adam Kacprzak, Tomasz Karpowicz, Robert Knap, Adam Staniewicz, Kamil Kwiatek, Natalia Wierzbicka, Adrian Siwek, Adam Bąkowski, Sławomir Cedzyński.
Autorzy:
Wojciech Biedroń, Jacek Karnowski, Marzena Nykiel, Goran Andrijanić, Marek Budzisz, Jerzy Jachowicz, Grzegorz Górny, Aleksandra Jakubowska, Stanisław Janecki, Dorota Łosiewicz, Dariusz Matuszak, Andrzej Potocki, Marek Pyza, Aleksandra Rybińska, Marcin Wikło, Piotr Gursztyn, Jerzy Szmit.