Wiadomość do krakowskich działaczy. Rzecznik PiS zabiera głos
Wiadomość do krakowskich działaczy. Rzecznik PiS zabiera głos. "Nie jest stanowiskiem partii. To prywatna inicjatywa"

"Komunikat p. Barbary Nowak rozesłany do struktur PiS ws. krakowskich uroczystości 3 maja nie jest stanowiskiem partii. To prywatna inicjatywa p. Barbary Nowak" - podkreślił w serwisie X rzecznik partii Rafał Bochenek.
„Komunikat p. Barbary Nowak rozesłany do struktur PiS ws. krakowskich uroczystości 3 maja nie jest stanowiskiem partii. To prywatna inicjatywa p. Barbary Nowak” - podkreślił w serwisie X rzecznik partii Rafał Bochenek.
Wiadomość do działaczy
O co dokładnie chodzi? Jak opisał onet.pl i zacytował treść, „szefowa krakowskich struktur PiS, Barbara Nowak, rozesłała wiadomość do sympatyków partii z apelem o bojkot państwowych obchodów Święta 3 Maja, które organizuje wojewoda małopolski z PSL”.
Ustaliliśmy, że nie pójdziemy na Mszę Świętą do Katedry i nie pójdziemy w Marszu organizowanym przez wojewodę z PSL Klęczara. Idziemy na Mszę Świętą o godz. 12.00 do O.O. Bernardynów ul. Stradom i stamtąd przejdziemy pod Krzyż Katyński. Zaśpiewamy, kilka osób zabierze głos, złożymy kwiaty i znicze. Weźmiemy ze sobą flagi
— czytamy w wiadomości Barbary Nowak, która zapraszała na obchody wszystkich członków i sympatyków Prawa i Sprawiedliwości.
Oczywiście, jeśli ktoś woli brać udział w uroczystościach oficjalnych z kardynałem Rysiem i wojewodą Klęczarem, proszę bardzo, zapraszamy jednak gorąco do alternatywnego świętowania bez skażenia władzą tuskową. Nie chcemy, by niemiecki namiestnik i jego koalicja zepsuli nam nasze patriotyczne święto
— padło także.
Rzecznik PiS komentuje
Członkowie PiS mieli być tym zaskoczeni. Później głos zabrał rzecznik Prawa i Sprawiedliwości Rafał Bochenek.
Komunikat p. Barbary Nowak rozesłany do struktur PiS ws. krakowskich uroczystości 3 maja nie jest stanowiskiem partii. To prywatna inicjatywa p. Barbary Nowak
— zaznaczył.
Święto Konstytucji 3 Maja powinno jednoczyć wszystkich Polaków. Jest to święto patriotyzmu, odwołujące się do ważnych dla naszych rodaków wartości, takich jak wolność, niepodległość i własne, suwerenne państwo. Pielęgnujmy te wartości wspólnie, świętując uchwalenie pierwszej w Europie i drugiej na świecie Konstytucji
— dodał poseł i rzecznik PiS.
