9 czerwca prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą przybyli do Malezji. To pierwszy z krajów Azji Południowo-Wschodniej, w którym w tym tygodniu składają oficjalną wizytę; w trakcie swojej podróży odwiedzą też Singapur. W ramach wizyty Pierwsza Dama spotkała się z Małżonką Premiera Malezji Dr Wan Azizah Wan Ismail.
Agata Kornhauser–Duda realizowała program odrębny w ramach wizyty Pary Prezydenckiej w Malezji i Singapurze w dniach 9–13 czerwca.
Wspólny rejs po jeziorze
Spotkanie odbyło się w Rezydencji Premiera Seri Perdana Complex w mieście Putrajaya. Wizytę poprzedził wspólny rejs po jeziorze, podczas którego, Panie poruszyły kwestie bliskie ich codziennej działalności.
Dr Wan Azizah Wan Ismail przybliżyła strukturę szkolnictwa wyższego w Malezji, system edukacji oraz politykę senioralną, która obejmuje najstarszych obywateli kraju.
Agata Kornhauser–Duda, która na co dzień regularnie spotyka się z młodzieżą, opowiedziała o osobistym doświadczeniu pracy nauczyciela oraz o swojej aktywności w tej dziedzinie.
CZYTAJ WIĘCEJ:
nt/prezydent.pl/PAP
Publikacja dostępna na stronie: https://wpolityce.pl/polityka/732126-wspolny-rejs-pierwszej-damy-i-malzonki-premiera-malezji
Dziękujemy za przeczytanie artykułu!
Najważniejsze teksty publicystyczne i analityczne w jednym miejscu! Dołącz do Premium+. Pamiętaj, możesz oglądać naszą telewizję na wPolsce24. Buduj z nami niezależne media na wesprzyj.wpolsce24.