Z całego świata - na ręce prezydenta elekta Karola Nawrockiego - spływają gratulacje. Do światowych liderów dołączył wicepremier Włoch - lider prawicowej Ligi - Matteo Salvini, który za pośrednictwem portalu X przekazał: „Gratulacje nagrodzonemu przez wolny i demokratyczny wybór obywateli polskich, wbrew biurokratom z Brukseli i wszystkim mediom, które od wielu dni określają go jako ekstremistę”.
Gratulacje z Włoch
Salvini podkreślił w swoim wpisie:
Doskonałe wiadomości z Polski. Gratulacje i życzenia dobrej pracy nowemu prezydentowi Karolowi Nawrockiemu, nagrodzonemu przez wolny i demokratyczny wybór obywateli polskich, wbrew biurokratom z Brukseli i wszystkim mediom, które od wielu dni określają go jako ekstremistę
Następnie wicepremier Włoch napisał po polsku:
Dobrej pracy, Panie Prezydencie
Według oficjalnych danych Państwowej Komisji Wyborczej, wybory prezydenckie w Polsce wygrał popierany przez PiS Karol Nawrocki, uzyskując 50,89 proc. głosów; na kandydata KO - Rafała Trzaskowskiego zagłosowało 49,11 proc. wyborców.
CZYTAJ RÓWNIEŻ:
xyz/PAP
Publikacja dostępna na stronie: https://wpolityce.pl/polityka/731274-salvini-winszuje-nawrockiemu-dobrej-pracy-panie-prezydencie
Dziękujemy za przeczytanie artykułu!
Najważniejsze teksty publicystyczne i analityczne w jednym miejscu! Dołącz do Premium+. Pamiętaj, możesz oglądać naszą telewizję na wPolsce24. Buduj z nami niezależne media na wesprzyj.wpolsce24.