Ruch Obrony Granic wystosował apel do premiera Tuska! Aktywiści oczekują m.in. Przywrócenia pełnej kontroli na granicy z Niemcami oraz zablokowania przerzutu nielegalnych migrantów.
Robert Bąkiewicz, który reprezentuje Ruch Obrony Granic, opublikował wezwanie skierowane do premiera Donalda Tuska.
W trzech punktach czytamy o postulatach, których spełnienia oczekuje ROG.
Jako Ruch Obrony Granic wzywamy premiera Donalda Tuska do:
Natychmiastowego przywrócenia pełnej kontroli na granicy z Niemcami, w stopniu co najmniej symetrycznym do działań strony niemieckiej.
Zablokowania procederu nielegalnego przerzutu migrantów na terytorium RP i wyciągnięcia konsekwencji wobec służb niemieckich dopuszczających się tych praktyk.
Złożenia oficjalnej noty dyplomatycznej wyrażającej stanowczy sprzeciw wobec działań strony niemieckiej oraz podjęcia kroków prawnych na szczeblu międzynarodowym
– apeluje Ruch Obrony Granic.
mly/Facebook
Publikacja dostępna na stronie: https://wpolityce.pl/polityka/728906-ruch-obrony-granic-apeluje-do-premiera-trzy-wazne-punkty
Dziękujemy za przeczytanie artykułu!
Najważniejsze teksty publicystyczne i analityczne w jednym miejscu! Dołącz do Premium+. Pamiętaj, możesz oglądać naszą telewizję na wPolsce24. Buduj z nami niezależne media na wesprzyj.wpolsce24.