„Panie Prezydencie, miło mi słyszeć, że jednym z Pańskich celów jest obrona cywilna. Czy mógłby Pan zatem odpowiedzieć na pytanie ile schronów dla ludności zbudował Pan dla mieszkańców Warszawy? Dziękuję” - napisała w mediach społecznościowych posłanka Lewicy Anna Maria Żukowska, odpowiadając na wpis Rafała Trzaskowskiego.
Powołałem zespół doradców ds. bezpieczeństwa narodowego. Silna armia. Bezpieczna granica. Bezpieczeństwo energetyczne. Skuteczne służby specjalne. Silna obrona cywilna. Odporność społeczeństwa na dezinformację. To są moje cele
— napisał prezydent Warszawy i kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Rafał Trzaskowski w mediach społecznościowych.
Znaleźliśmy się w zupełnie nowej sytuacji międzynarodowej. Europa i Polska muszą wziąć sprawy w swoje ręce. I nie ma czasu do stracenia. Dlatego do współpracy zaprosiłem wybitne postaci - wymienione osoby zdobyły ogromne doświadczenia na zagranicznych misjach specjalnych, w służbach specjalnych, na stanowiskach NATO czy w siłach powietrznych. Wkrótce powołam także zespół ekspertów cywilnych. Pracami obu grup doradczych pokieruje prof. Katarzyna Piekarska. Jak czerpać wiedzę i doświadczenie, to od najlepszych
— tłumaczył.
CZYTAJ TAKŻE: Trzaskowski obstawił się generałami! 12 doradców ds. bezpieczeństwa. „To są kwestie najważniejsze, mówię to od wielu miesięcy”
Prezydenckie marzenia
Nie bardzo wiadomo jednak, jaki właściwie charakter ma mieć ta rada i co ma zarządzanie Warszawą wspólnego z bezpieczeństwem narodowym.
Wygląda na to, że Rafał Trzaskowski postanowił kolejny raz pokazywać, że w zasadzie on już czuje się prezydentem Polski, chociaż wyborów jeszcze nie było - wygłaszał już bowiem noworoczne orędzie, czy też co jakiś czas bierze udział w międzynarodowych spotkaniach, nie wiadomo w jakim charakterze.
A gdzie bunkry?
Posłanka Lewicy Anna Maria Żukowska zwróciła ponadto uwagę, że jeżeli chodzi o kwestie bezpieczeństwa, to Trzaskowski nie ma się czymś chwalić także na podwórku warszawskim - czyli tym, którym powinien się on zajmować.
Panie Prezydencie, miło mi słyszeć, że jednym z Pańskich celów jest obrona cywilna. Czy mógłby Pan zatem odpowiedzieć na pytanie ile schronów dla ludności zbudował Pan dla mieszkańców Warszawy? Dziękuję
— napisała w mediach społecznościowych.
Publikacja dostępna na stronie: https://wpolityce.pl/polityka/721740-zukowska-drwi-z-trzaskowskiego-ile-schronow-pan-zbudowal