Prezes PiS wydał nieoczekiwane oświadczenie. Chodzi o wybory
Jarosław Kaczyński wydał nieoczekiwane oświadczenie. Zabrał głos ws. wyborów w Rudzie Śląskiej. "Chciałem udzielić poparcia..."

W związku ze śmiercią dotychczasowej prezydent Rudy Śląskiej Grażyny Dziedzic, 11 września odbędą się przedterminowe wybory. Zgłosiło się do nich 12 komitetów wyborczych.
Popieramy kandydaturę Marka Wesołego w przedterminowych wyborach na prezydenta Rudy Śląskiej - oświadczył w środę prezes PiS Jarosław Kaczyński. Jak podkreślił, Wesoły „jest człowiekiem, który w tym mieście może zrobić wiele dobrego”.
W związku ze śmiercią dotychczasowej prezydent Rudy Śląskiej Grażyny Dziedzic, 11 września odbędą się przedterminowe wybory. Zgłosiło się do nich 12 komitetów wyborczych.
Podczas konferencji w siedzibie PiS prezes Kaczyński poinformował, że w przedterminowych wyborach na prezydenta Rudy Śląskiej zgłosił się poseł Marek Wesoły.
Chciałem udzielić mu w imieniu Prawa i Sprawiedliwości poparcia
— powiedział.
On kandyduje z własnego komitetu, ale to w żadnym razie nie ogranicza tego poparcia. My w pełni pana Marka Wesołego popieramy
— zadeklarował.
Trzeci start w wyborach
Prezes PiS przypomniał, że Marek Wesoły kandydował już dwukrotnie na stanowiska prezydenta Rudy Śląskiej w 2014 i 2018 roku, a za drugim razem wszedł do II tury.
Wierzymy, że tym razem odniesie sukces
— powiedział.
Jest człowiekiem, który w tym mieście może zrobić wiele dobrego. Ma doświadczenie biznesowe, doświadczenie polityczne, czyli wszystko, co jest potrzebne, żeby dobrze wypełniać funkcję prezydenta stutysięcznego miasta
— podkreślił.
Popieramy go i w życzę mu wszystkiego dobrego, w tym momencie - przede wszystkim powodzenia w tych wyborach
— zakończył Kaczyński.
Marek Wesoły dostał się do Sejmu z list PiS z Katowic. W wyborach w 2019 roku zdobył 6091 głosów. Z zawodu jest przedsiębiorcą. W Sejmie zasiada w komisjach mniejszości narodowych i etnicznych, samorządu terytorialnego i polityki regionalnej oraz kultury fizycznej, sportu i turystyki.
mly/PAP
