Bateria telefonu zajęła się ogniem. Wielu poszkodowanych
Skutek "zabawy". W szczecińskiej podstawówce zapaliła się bateria w telefonie. Poszkodowanych zostało 26 uczniów, a 4 trafiło do szpitala

"Według wstępnych informacji, do tego zdarzenia doszło podczas zabawy uczniów telefonem komórkowym. W wyniku tej zabawy zapaliła się bateria w telefonie" - przekazała asp. Ewelina Gryszpan z Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie.
W Szkole Podstawowej nr 23 w Szczecinie w jednym z telefonów komórkowych zapaliła się bateria. W wyniku zadymienia poszkodowanych zostało 26 osób, cztery z nich, z m.in. bólem w klatce piersiowej i zawrotami głowy, zostały przewiezione do szpitala.
Do zdarzenia doszło dziś w Szkole Podstawowej nr 23 przy ul. Mierniczej w Szczecinie.
Otrzymaliśmy zgłoszenie o tym, że w szatni doszło do wybuchu baterii w telefonie. Według wstępnych informacji, do tego zdarzenia doszło podczas zabawy uczniów telefonem komórkowym. W wyniku tej zabawy zapaliła się bateria w telefonie
— przekazała asp. Ewelina Gryszpan z Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie.
Poszkodowani
Z powodu zadymienia poszkodowanych zostało 26 osób w wieku od 9 do 14 lat. Na miejsce zadysponowano sześć zespołów ratownictwa medycznego.
Pacjenci zgłaszali takie dolegliwości jak m.in. duszność spowodowana narażeniem na działanie dymów pożarniczych
— przekazała rzeczniczka prasowa Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie Natalia Dorochowicz.
Czworo spośród 26 poszkodowanych zostało przewiezionych do szpitala z takimi dolegliwościami jak ból w klatce piersiowej, nudności i zawroty głowy.
Policjanci z Komisariatu Policji Szczecin-Dąbie prowadzą czynności wyjaśniające okoliczności tego zdarzenia Jak zawsze w przypadku osób nieletnich, zostanie o tym zdarzeniu poinformowany sąd
— przekazała Gryszpan.
CZYTAJ TEŻ:
maz/PAP
