Papież Franciszek przybył do Bazyliki Świętego Piotra!Papież Franciszek przybył do Bazyliki Świętego Piotra! Jego stan zdrowia się poprawił. Będzie przewodniczył Mszy Wigilii Paschalnej

W czasie Mszy papież ochrzci osiem dorosłych osób: cztery z Włoch, dwie z Korei Południowej oraz po jednej z Albanii i Japonii.
Papież Franciszek przybył do Bazyliki Świętego Piotra, gdzie będzie przewodniczył Mszy Wigilii Paschalnej. Msza w Wielką Sobotę jest najdłuższa w roku liturgicznym. Nieobecność papieża w Wielki Piątek na Drodze Krzyżowej w Koloseum Watykan wyjaśnił troską o „zachowanie” jego zdrowia przed sobotnią Mszą.
Uroczystą Mszę poprzedza w przedsionku bazyliki watykańskiej obrzęd poświęcenia ognia i przygotowania paschału, czyli dużej świecy symbolizującej Chrystusa Zmartwychwstałego. Następnie odbędzie się procesja z paschałem do głównego ołtarza świątyni.
Chrzest dorosłych
W czasie Mszy papież ochrzci osiem dorosłych osób: cztery z Włoch, dwie z Korei Południowej oraz po jednej z Albanii i Japonii.
W Bazylice Świętego Piotra zgromadziło się kilka tysięcy osób.
mly/PAP
