Leczył matkę przyszłego prymasaLeczył matkę przyszłego prymasa. Dziś doktor Ludwik Wiśniewski jest jedną z najbardziej znanych, historycznych postaci Jadowa

Jadowski dom doktorostwa Wiśniewskich istnieje do dziś.
Doktor Ludwik Wiśniewski był błogosławieństwem dla całego regionu, jedynym lekarzem w trójkącie Wołomin–Wyszków–Węgrów. Na placówce w Jadowie spędził 50 lat. Wspominany do dziś jako znaczący działacz społeczny związany ze Związkiem Ludowo-Narodowym.
Jadów jest położony 60 km na wschód od Warszawy. Ongiś było to lesiste pogranicze ziem warszawskiej, nurskiej i liwskiej. W XIX w. miejscowość znalazła się w rękach jednego z najznakomitszych polskich rodów. W 1821 r. Stanisław Zamoyski odstąpił twierdzę Zamość w zamian za m.in. obszerne dobra narodowe Jadów. Hrabia wystarał się o prawa miejskie dla dotychczasowej wioski. Widział w Jadowie prężny ośrodek handlowy. To za jego sprawą powstały tu fabryki sukna i perkalu. Do Jadowa napływali polscy rzemieślnicy, szkoccy farmerzy i Żydzi, którzy ożywili handel. Do dziś miejscowość wyróżnia obszerny rynek i siatka okalających go ulic. Ten charakterystyczny układ urbanistyczny to właśnie pamiątka po czasach zamoyskich. Niestety, mimo najszczerszych chęci hrabiego Stanisława i jego syna Andrzeja, Jadów podupadł. Miasto zostało spalone przez Rosjan w czasie powstania listopadowego. Trzydzieści kilka lat później jego mieszkańcy wsparli kolejny narodowy zryw, a w 1869 r. car Aleksander II odebrał Jadowowi prawa miejskie.
