Pamięci ostatniego Żołnierza Wyklętego. Msza w 50. rocznicę śmierci "Lalka"

Czytaj więcej Subskrybuj 50% taniej
Sprawdź
Fot. Mat. organizatorów
Fot. Mat. organizatorów

Fundacja Niepodległości zaprasza na uroczystości poświęcone pamięci Józefa Franczaka ps. "Lalek". Odbędą się one w niedzielę 20 października, w przeddzień 50. rocznicy śmierci "Lalka".

Uroczystość rozpocznie Masz Święta o godz.12:00 w Piaskach, w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego. Wierni będą się modlić za duszę śp. Józefa Franczaka. Homilię wygłosi ks. Leon Pietroń, kapelan środowisk kombatanckich.

Następnie, po wysłuchaniu krótkiej informacji biograficznej o ostatnim partyzancie Rzeczypospolitej, zebrani udadzą się pod jego pomnik przy cmentarzu w Piaskach. Część uczestników uroczystości, na czele z synem partyzanta - Markiem Franczakiem, uda się na grób Józefa Franczaka ps. "Lalek".

Uroczystości swoim patronatem honorowym objęli: Wojewoda Lubelski i Marszałek Województwa Lubelskiego Pan Krzysztof Hetman.

Fundacja Niepodległości zaprasza na uroczystości.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu!

Najważniejsze teksty publicystyczne i analityczne w jednym miejscu! Dołącz do Premium+. Pamiętaj, możesz oglądać naszą telewizję na wPolsce24. Buduj z nami niezależne media na wesprzyj.wpolsce24.

Zapraszamy do komentowania artykułów w mediach społecznościowych