Kierując się prośbami Czytelników portalu wPolityce.pl i miesięcznika "Na Poważnie" informujemy, że TU w sklepie portalu wPolityce.pl można jeszcze nabyć pierwszy numer "Na Poważnie"- miesięcznika o Polsce, historii i kulturze.
Pięknie wydany, pełen kolor i doskonały papier, wspaniałe zdjęcia, sztywna okładka. To pismo o którym czytelnicy mówią: jest tak ciekawe, że po przeczytaniu nawet przez myśl nam nie przechodzi by je wyrzucić. Doskonale uzupełnia bibliotekę, jest wydawnictwem, do którego się wraca.
Autorami tekstów są znani i cenieni w swoich środowiskach m.in. publicyści, historycy i historycy sztuki, osoby znające swój warsztat, a jednocześnie piszące językiem przystępnym, o sprawach arcyciekawych. Bliskie są nam poglądy konserwatywne i katolicko-narodowe. Jesteśmy Polakami i kochamy nasz kraj, ludzi tu żyjących, i tych, którzy odeszli. Łączymy się także z dziedzictwem pokoleń pozostawionym na Kresach oraz w rozproszeniu – na wychodźstwie.
Co w numerze 1/2?
W podwójnym (1/2) numerze pisma liczącym blisko 140 stron (prawie książka!) każdy z czytelników może znaleźć coś dla siebie: ciekawego, ba! niezwykłego. Rozmowa z dr Barbarą Fedyszak-Radziejowską o znaczeniu wolności; cykl artykułów o wertykalnej edukacji i wychowaniu młodzieży, w tym prof. Aleksandra Nalaskowskiego; znamienity szkic o polskiej tradycji demokracji XVI- wiecznej, jakże ważny w obliczu obecnego kryzysu obywatelskich postaw, pióra prof. Jana Dzięgielewskiego; zapraszamy także na strony poświecone tragedii smoleńskiej z 10 kwietnia 2012, w tym do lektury rozmowy redakcji z ks. Bogdanem Bartołdem, proboszczem katedry świętojańskiej w Warszawie, gdzie od dwóch lat co miesiąc modlimy się za naszych współczesnych bohaterów. Do dziś nie wiemy, w jakich okolicznościach zginęli! A przecież, mamy prawo sięgać do prawdy! Okres świąt Zmartwychwstania Pańskiego, to czas na rodzinne spotkania, a także chwilę zadumy. Mamy nadzieję, ze pomogą Państwu w tej zadumie szkic ks. Jana Sochonia, czy też wielkanocne rozważania o. Fabiana Błaszkiewicza. To tylko niektóre propozycje.
Co w numerze 3/4?
Tematem wiodącym numeru 3/4 jest słabość dzisiejszej demokracji (w Polsce i na świecie) i jej niegdysiejsza siła oraz względna skuteczność (w I Rzeczypospolitej). Kruszymy mity: czy Jan Zamoyski zasłużył na swoją opinię „trybuna ludu”? – pyta się prof. Jan Dzięgielewski, a dr Paweł Skibiński przybliża nam nieznane oblicze frankistowskiej Hiszpanii. Czy wiedzą państwo, że jednym z podstawowych narzędzi produkowanych przez „demokratów” była gilotyna, wprowadzona przez rewolucję znad Sekwany, a udoskonalona przez innych nosicieli postępu – III Rzeszą? Niestety, używana przeciwko polskim patriotom.
A już niedługo numer 5/6, w którym przeczytamy m.in. o HONORZE i SŁUŻBIE, ale UWAGA! nie tylko!
Publikacja dostępna na stronie: https://wpolityce.pl/polityka/136887-ostatnia-szansa-tylko-przez-wpolitycepl-mozesz-jeszcze-nabyc-pierwszy-numer-miesiecznika-na-powaznie