Ultimatum PiS dla TVP: Mówcie prawdę albo was zamkniemy! Nowy numer tygodnika "wSieci" od poniedziałku w kioskach!

Fot. wSieci
Fot. wSieci

Już od 25 listopada br. w sprzedaży nowy numer odważnego tygodnika młodej Polski, a w nim między innymi wspomnienie zmarłej Marianny Popiełuszko, materiał nowego autora „wSieci” – pisarza, poety i dziennikarza Jana Polkowskiego, quiz Roberta Mazurka, a także dodatek specjalny o najważniejszych bitwach Powstania Listopadowego. Partnerem dodatku są spółdzielcze kasy oszczędnościowo-kredytowe.

Na łamach najnowszego numeru tygodnika „wSieci” Milena Kindziuk wspomina zmarłą przed kilkoma dniami Mariannę Popiełuszko, matkę bł. ks. Jerzego.

Trzeba żyć każdego dnia takim życiem, jakie Pan Bóg daje. Każde cierpienie ma sens – mówiła Marianna Popiełuszko.

Z kolei Piotr Zaremba ocenia zmiany w rządzie, na które zdecydował się premier Donald Tusk. Czy jest szansa na nową jakość?

Nie będzie nowej polityki, będzie „lepsze objaśnianie”. Z oczu Polaków usuwa się jednak sprawcę najefektowniejszej katastrofy: ministra finansów...

- ocenia.

Krzysztof Feusette w swoim materiale analizuje sposób, w który mainstreamowe media traktują opozycję i krytycznych wobec rządów ekspertów, komentatorów i naukowców:

Jak rozmawiać w telewizji z pisowcem, pisowskimekspertem lub pisowskim elektoratem? Po pierwsze,musimy odpowiedzieć sobie na pytanie, czy w ogóle warto?

- pisze publicysta.

Stanisław Janecki pisze o najnowszej książce Małgorzaty Tusk:

Po co żona najdłużej urzędującego premiera III RP,bywalca salonów świata, ogłasza, że kiedyś zrobiła go rogaczem?

- zastanawia się Janecki.

Ponadto w tygodniku materiał „W drodze to tożsamości” nowego autora „wSieci”, poety, pisarza i dziennikarza - Jana Polkowskiego, który pisze:

Zepchnięci do defensywy obrońcy polskości powinni pamiętać, że kultura jest jak palimpset. Trzeba zdrapać lub prześwietlić wiele warstw, by odrzucić PR Murawiewa, Sierowa, Bermana czy Kiszczaka.

I konkluduje:

Samokrytyczna samowiedza jest niezbędna dla duchowej żywotności narodu. W przeciwnym wypadku będzie on błądził w zmanipulowanej rzeczywistości, karmił się stereotypami spleśniałej tradycji i wegetował w nierzeczywistości. Bezsilny wobec przemocy i kłamstwa, obojętny wobec prawdy i przyszłości.

Redakcja „wSieci” przygotowała także dla czytelników dodatek specjalny „Pokazali, jak bić Moskala” - o najważniejszych bitwach Powstania Listopadowego. Dodatek otwiera artykuł Tomasza Łysiaka. Autor przedstawia bogate dziedzictwo powstań narodowych:

Kiedy Józef Piłsudski rozpoczął wieloletnią walkę o Polskę, wiedział, że kwestia moralna, kwestia siły duchowej narodu jest kluczowa. I że trzeba ją budować. Wielokrotnie odwoływał się do dziedzictwa powstań narodowych, szykując siłę wojenną, która orężem wydrze Polskę zaborcom.

W numerze również Arek Lerch rozmawia z Kayah, między innymi o jej nowym projekcie Transoriental Orchestra.

Nie uważam, by „Aman Minush” z elementami dubstepu czy reggae’owy „El Eliyahu” były wyciszonymi piosenkami. Ten krążek ma bardzo nowoczesnej aranżacje. Być może niepredestynujące do miana przebojów, ale znacznie bardziej sobie cenię dobre piosenki. Tak sama jak prawdziwego artystę ponad popularnego celebrytę

– mówi Kayah.

Witold Gadowski pisze o skandalu w krakowskim teatrze, a na czytelników czekają także stałe rubryki między innymi Mazurka i Zalewskiego, Doroty Łosiewicz, Łukasza Warzechy, Wiktora Świetlika, Piotra Skwiecińskiego, Jerzego Jachowicza, a także Jana Pietrzaka, Katarzyny Łaniewskiej i Kamili Łapickiej, Krzysztofa Feusette’a, Ryszarda Makowskiego, Piotra Zaremby.

Nowy numer „wSieci” w sprzedaży od 25 listopada br., także w formie e-wydania. Tygodnik „wSieci” jest też dostępny w nowych, wygodnych  formatach EPUB, MOBI i PDF, które idealnie dopasowują się do urządzeń takich jak telefony, tablety i czytniki e-booków. Szczegóły na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html

Zapraszamy do komentowania artykułów w mediach społecznościowych