Nowy numer tygodnika "wSieci" już w kioskach! Ujawniamy, jak manipulują ws. Smoleńska. "Kłamstwem w pilotów, obelgami w prezydenta, oszczerstwem w naukowców"

Fot. wSieci
Fot. wSieci

Już od 23 września w sprzedaży nowy numer tygodnika młodej Polski, w którym Marek Pyza pisze, dlaczego „Wyborcza” próbuje skompromitować ekspertów zespołu parlamentarnego Antoniego Macierewicza, Robert Mazurek proponuje quiz polityczny, a Tomasz Łysiak przypomina wielkich prezydentów Warszawy.

Bracia Karnowscy rozmawiają z poetą i pisarzem Janem Polkowskim, autorem powieści „Ślady krwi”, przypominającej czasy PRL, który mówi:

Wielką motywacją, by o tym napisać, było coraz bardziej wszechogarniające kłamstwo peerelowskie. Jego fundament to twierdzenie, że PRL była normalnym państwem o nieco ograniczonej suwerenności zewnętrznej, a nie szarą okupacją sowiecką, totalitarnym dominium, z ogromną okupacyjną armią pilnującą, by nie przyszły nam do głowy żadne marzenia, i armią kolaborantów dławiącą każdy oddech.

Ile warte jest nazwisko Janusza Palikota, kto jest rzecznikiem prasowym Prawa i Sprawiedliwości, czy prezydent mgr Bronisław Komorowski przeczytał książkę, czy tylko ją kupił – te i wiele innych pytań stawia przed czytelnikami tygodnika „wSieci” Robert Mazurek w quizie „Co ty wiesz o polityce”.

Ponadto Tomasz Łysiak w materiale „Gdzie twoje imię?” przypomina wielkich prezydentów Warszawy:

Bobrowski, Starzyński, Kaczyński – włodarze Warszawy, dla których było oczywiste, że stanowisko prezydenta stolicy ma znaczenie większe niźli tylko te dotyczące zarządzania miastem.

Marek Pyza pisze o tym, dlaczego chcą skompromitować ekspertów zespołu parlamentarnego Antoniego Macierewicza, nawiązując do publikacji w „Gazety Wyborczej” pt. „Trzech Zamachowcy”.

W jakim celu zorganizowano operację kompromitowania ekspertów zespołu parlamentarnego? Może to wstęp do większych ataków przed październikową konferencją naukową. Może odpowiedź na doniesienia o raporcie Edmunda Klicha wskazującym na odpowiedzialność Rosjan za doprowadzenie do tragedii. A może próba zablokowania zaproponowanej  przez prezesa PAN prof. Michała Kleibera debaty dwóch stron naukowego sporu. Możliwe, że uczeni współpracujący z zespołem się mylą – należy i to zakładać. Ale by to zweryfikować i im udowodnić, należy usiąść z nimi do rozmów i punkt po punkcie zderzyć argumenty

- pisze redaktor naczelny portalu wPolityce.pl.

Tej samej sprawie poświęcona jest również rozmowa z prof. Wiesławem Biniendą. Z kolei Maciej Pawlicki w swoim eseju "Wyzwoliciel z polskości" pisze o przemyśle, który podkopuje polską tożsamość narodową.

Donald Tusk nie rozwinął się jako myśliciel, zapragnął władzy. Dwie dekady po sformułowaniu tezy, że „polskość to nienormalność”, jako premier polskiego rządu rozpoczął realizację szeroko zakrojonego programu uzdrowienia krajan z owej niechcianej i nienormalnej przypadłości

- pisze Pawlicki.

Redakcja „wSieci” przygotowała także dla czytelników dodatek „wSieci Kultury”, w którym między innymi sylwetka polskiej Bellucci – Kasi Smutniak oraz wspomnienie Obywatela G.C., czyli materiał poświęcony właśnie wydanej książce opisującej kulisy związku Grzegorza Ciechowskiego z Małgorzatą Potocką, a także rozmowa z Beatą Kozidrak.

Na czytelników czekają również stałe rubryki Mazurka i Zalewskiego, Doroty Łosiewicz, Wiktora Świetlika, Łukasza Warzechy, Krzysztofa Feusette'a i Piotra Zaremby.

Nowy numer „wSieci” już od 23 września w sprzedaży, także w formie e-wydania na stronach internetowych pisma. Polecamy!

lw

Dotychczasowy system zamieszczania komentarzy na portalu został wyłączony.

Przeczytaj więcej

Dziękujemy za wszystkie dotychczasowe komentarze i dyskusje.

Zapraszamy do komentowania artykułów w mediach społecznościowych.