Kolejny numer „Sieci” już w poniedziałek. A w nim blok poświęcony nawróceniom oraz dodatek specjalny „Śmiejmy się razem z Bareją”

Czytaj więcej Subskrybuj 50% taniej
Sprawdź

Już w poniedziałek w kioskach w całym kraju pojawi się nowy numer tygodnika „Sieci”, odważnego tygodnika młodej Polski.

25 marca na czytelników czeka wydanie świąteczne, poszerzone oraz wzbogacone o 24-stronicowy dodatek specjalny „Śmiejmy się razem z Bareją”. W nim rozmowa Ryszarda Makowskiego z żoną Stanisława Barei, Hanną Kotkowską-Bareją, która mówi o mężu:

Nie jestem wcale pewna, czy teraz miałby łatwą drogę do kolejnych filmów. Z pewnością nie wszystkim podobałoby się, co miałby do powiedzenia.

Natomiast aktor Krzysztof Kowalewski, w rozmowie z Jolantą Gajdą-Zadworną, mówi, że filmy Barei są ponadczasowe „wbrew usilnym staraniom władzy komunistycznej, która go tępiła, i na przekór wielu kolegom, którzy utrudniali mu życie, choćby niewybrednymi komentarzami i ocenami”.

O Stanisławie Barei piszą też m.in.: Krzysztof Feusette, Marek Pyza, Stanisław Janecki i Robert Mazurek.

Poza dodatkowymi atrakcjami na czytelników czekają stałe propozycje. W najnowszym wydaniu czytelnicy znajdą, jak co tydzień, popularną rubrykę „Z życia koalicji, z życia opozycji” autorstwa Roberta Mazurka i Igora Zalewskiego oraz Miszmasz Doroty Łosiewicz.

Tym razem bracia Karnowscy rozmawiają z twórcami głośnego już filmu „Układ zamknięty” opowiadającego o tym, jak skorumpowani urzędnicy zniszczyli życie trzech biznesmenów, by przejąć ich firmę. W rozmowie z Jackiem i Michałem Karnowskimi Mirosław Piepka i Michał Pruski zdradzają:

Otrzymaliśmy z wiarygodnego źródła informację, że pewna prokuratura gromadzi informacje na temat naszego filmu – od finansowych po wycinki prasowe. Po co? Dlaczego? Nie wiem. Ale to niepokojące.

Okładka numeru „Sieci” przypomina o zbliżających się Świętach Wielkiej Nocy i Zmartwychwstaniu Chrystusa. W bloku poświęconym tematowi tygodnia Jaromir Kwiatkowski pisze o historiach nawróceń.

Anna mogła pracować z Paris Hilton, Leonardem di Caprio, Tiną Turner i Janet Jackson. Zerwała kontrakty. Wolała obierać ziemniaki, karmić kury i się modlić

– zaznacza autor.

Temat kontynuuje Grzegorz Górny w rozmowie z Barrie’em M. Schwortzem, światowej sławy naukowcem, fotografem, analitykiem technik obrazowania, który opowiada o tym, jak Całun Turyński pomógł powrócić mu na ścieżkę wiary.

W najnowszym „Sieci” czytelnicy znajdą również Alfabet Piotra Zaremby – z okazji 50. urodzin publicysta przedstawia 28 postaci - mistrzów, autorytetów, idoli i osób, które były i nadal są dla niego ważne, choć jak pisze - nie zawsze tak jak kiedyś.

Ponadto w numerze Roman Graczyk kreśli portret Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w kontekście filmu o poecie, który wszedł na ekrany w marcu, pisząc „fakty są takie, że niemała część tamtego pokolenia uważała, że miarą nie tylko patriotyzmu, ale powagi życiowej w ogóle, jest wybór „bić się”.

Na łamach „Sieci” zagości również Kamila Łapicka, która pisze o przenikaniu się sztuki i wiary na przykładzie znanych aktorów.

Wśród autorów nowego numeru „odważnego tygodnika młodej Polski” znajdują się również m.in. Dorota Łosiewicz, Jerzy Jachowicz, Grzegorz Kostrzewa-Zorbas, Marcin Wolski.

Dyrektor artystyczny „Sieci”, Michał Korsun, w charakterystyczny dla siebie sposób komentuje rzeczywistość. Tym razem odnosi się do pomysłów ministra finansów, Jacka Rostowskiego dotyczących łatania dziury budżetowej.

Zapraszamy do kiosków już w poniedziałek.

Zapraszamy do komentowania artykułów w mediach społecznościowych