Na gmachu Kancelarii Premiera w Rzymie, Palazzo Chigi, obok flag Włoch i Unii Europejskiej zawieszono flagę Belgii. Na znak solidarności i żałoby po zamachach w Brukseli kolorami belgijskiej flagi oświetlono zabytki w Wiecznym Mieście i Florencji.
Na czarno, żółto i czerwono oświetlona została wieczorem rzymska Fontanna di Trevi i Kapitol, gdzie znajduje się siedziba władz stolicy. Tam również po zmierzchu odbyła się ceremonia ku czci ofiar ataków terrorystycznych w Brukseli.
We Florencji kolory flagi Belgii pojawiły się na fontannie na Piazza della Signoria. Wieczorem wyruszył stamtąd marsz milczenia do siedziby belgijskiego konsulatu w tym mieście.
ZOBACZ TEŻ:
ann/PAP
Publikacja dostępna na stronie: https://wpolityce.pl/swiat/286157-terrorysci-sie-na-pewno-wystrasza-wloskie-zabytki-w-kolorach-belgijskiej-flagi
Dziękujemy za przeczytanie artykułu!
Najważniejsze teksty publicystyczne i analityczne w jednym miejscu! Dołącz do Premium+. Pamiętaj, możesz oglądać naszą telewizję na wPolsce24. Buduj z nami niezależne media na wesprzyj.wpolsce24.