Niemieccy "wypędzeni" wręczą dziś Angeli Merkel złotą odznakę. "Za wsparcie ich dążeń"

PAP/ EPA
PAP/ EPA

Angelę Merkel spotka dziś nie lada zaszczyt. Kanclerz otrzyma złotą odznakę honorową.

Jak pisze agencja DPA odznaka ta to podziękowanie szefowej rządu federalnego za wsparcie „wypędzonych” w ich staraniach o budowę w Berlinie Centrum Dokumentacji Ucieczka, Wypędzenie, Pojednanie oraz ustanowienie w Niemczech Dnia Wypędzonych, który będzie przypadał 20 czerwca.

Przez cała lata propaganda niemiecka (w tym ta działająca w Polsce) sugerowała, że między kanclerz Merkel, a szefową „Wypędzonych” Eriką Steinbach, która wkrótce przejedzie na emeryturę, panowała „chłodna atmosfera”.

CZYTAJ TAKŻE: Nareszcie! Erika Steinbach nie będzie szefową Związku Wypędzonych. Jej następca obejmie urząd jesienią

Nic bardziej mylnego. Obie panie, członkinie tej samej partii, żyją w jak najlepszej komitywie, a kanclerz w każdej możliwej sprawie szła - „wypędzonej” z polskiej przedwojennej Rumi - na rękę.

Slaw/ „focus.de”

Najnowsze artykuły

Wszystkie najnowsze artykuły w jednym miejscu

Śledź nas na Google News

Bądź na bieżąco — dodaj nas do Google News

Dziękujemy za przeczytanie!

Twoje wsparcie ma znaczenie. Buduj z nami niezależne media.

Wszystkie teksty publicystyczne i analityczne w jednym miejscu. Dołącz do nas.

Zapraszamy do komentowania artykułów w mediach społecznościowych