Niech się napije zimnej wody i ochłonie. Jest ciągle w traumie i przeżywa!
— w ten mało dyplomatyczny sposób Cezary Grabarczyk podsumował zachowanie Radosława Sikorskiego, który nawołuje do zmian w Platformie Obywatelskiej.
Były minister transportu skomentował słowa byłego ministra spraw zagranicznych na krótkiej konferencji prasowej w Sejmi.
Platforma Obywatelska zostawia Polskę w dobrym stanie. Wysoki wzrost PKB, mamy wysoką pozycję na arenie międzynarodowej i teraz ważne, żeby w tej nowej roli, w roli największego ugrupowania opozycyjnego pilnować, by nic złego się nie stało w Polsce
— ocenił Grabarczyk.
Jak tłumaczył, „dzięki pracy pani premier i całego sztabu” wynik Platformy jest lepszy niż mógłby być. Wybory na nowego szefa PO jednak wkrótce się odbędą.
Powinniśmy przedstawić plan, czy będziemy wybierać wśród szefów struktur powiatowych i zakończyć ten proces wyborem nowego szefa Platformy
— podkreślił.
Grabarczyk zaznaczył przy tym, że trzeba wybrać władze nowego klubu w PO (zasugerował, że powinna nim zostać Ewa Kopacz), a także sekretarza generalnego partii.
Z kolei Krzysztof Skórzyński z „Faktów TVN” poinformował na Twitterze, że Ewa Kopacz wezwała do KPRM szefów Platformy w poszczególnych regionach Polski. Zanosi się na długą rozmowę. I zapewne duże zmiany…
maf
Publikacja dostępna na stronie: https://wpolityce.pl/polityka/269841-w-platformie-wojna-na-calego-grabarczyk-do-sikorskiego-niech-sie-napije-zimnej-wody-i-ochlonie-jest-ciagle-w-traumie-i-przezywa-kopacz-zwoluje-szefow-okregow-po-do-kprm
Dziękujemy za przeczytanie artykułu!
Najważniejsze teksty publicystyczne i analityczne w jednym miejscu! Dołącz do Premium+. Pamiętaj, możesz oglądać naszą telewizję na wPolsce24. Buduj z nami niezależne media na wesprzyj.wpolsce24.