Odsłonięto pierwszy pomnik „Inki” w Warszawie. Niech daje świadectwo, że nawet w trudnych czasach można „zachowywać się jak trzeba”. ZOBACZ ZDJĘCIA

fot. facebook/Krzysztof Tomicki
fot. facebook/Krzysztof Tomicki

Na warszawskiej Woli odsłonięto pierwszy w stolicy pomnik Danuty Siedzikówny ps. Inka. Jej szczątki odnalazł w Gdańsku zespół prof. Krzysztofa Szwagrzyka z IPN. 28 sierpnia obchodziliśmy 69. rocznicę śmierci bestialsko zamordowanej przez komunistycznych oprawców sanitariuszki V Brygady Wileńskiej AK - podaje telewizjarepublika.pl.

Pomnik „Inki” został odsłonięty na terenie kościoła św. Stanisława Biskupa i Męczennika oraz Katolickiego Zespołu Edukacyjnego im. Ks. Piotra Skargi na warszawskiej Woli, przy ul. Józefa Bema 73/75. Odsłonięcia popiersia dokona siostrzenica „Inki” Danuta Ciesielska. Wcześniej została odprawiona Msza Święta.

CZYTAJ TAKŻE: Odsłonięcie pomnika „Inki” w Warszawie. Co o niej tak naprawdę wiemy, poza tym, że „zachowała się jak trzeba”? PRZECZYTAJ KSIĄŻKĘ, OBEJRZYJ FILM.

źródło: telewizjarepublika.pl/WUj

Najnowsze artykuły

Wszystkie najnowsze artykuły w jednym miejscu

Śledź nas na Google News

Bądź na bieżąco — dodaj nas do Google News

Dziękujemy za przeczytanie!

Twoje wsparcie ma znaczenie. Buduj z nami niezależne media.

Wszystkie teksty publicystyczne i analityczne w jednym miejscu. Dołącz do nas.

Zapraszamy do komentowania artykułów w mediach społecznościowych