Wspólnie brońmy Polski i prawdy! Wesprzyj nas

Sąd stanął na wysokości ideologicznego zadania

 

Profesor Legutko ciężko obraził dostojna licealna młodzież, chcącą zdejmować krzyż, mówiąc o niej - rozwydrzeni smarkacze.

Za te straszne słowa sąd potraktował profesora Legutkę z cała surowością prawa, a wiadomość o wyroku na profesora media podały ramię w ramię z wiadomością o rozpoczęciu procesu Andresa Breivika. Jest zresztą pewien związek obu spraw, w końcu Breivik tez zaatakował młodzież.

Rozwydrzony smarkacz... mój Boże! Ile bym dał, żeby ktoś tak jeszcze w życiu  na mnie powiedział. Mówcie mi tak! Wyzywajcie mnie tak, proszę!.

A byłem smarkaczem jeszcze długo po liceum. 36 lat miałem, gdy zasiadałem w Sądzie Najwyższym, tam dopiero byłem smarkacz! A nawet w NIK-u jakże było miło, gdy ludzie po kątach szeptali - 40-letni prezes w tak szacownej instytucji to przecież smarkacz.. .

Jeszcze w kadencji Europarlamentu 2004-2009 byłem jednym z młodszych polskich deputowanych, ale w obecnej, spośród 15 europosłów wybranych z listy PiS-u, starszy ode mnie jest już tylko profesor Legutko...

Wy młodzi jeszcze nie wiecie, że życie przetacza się wokół nas według tej zasady, że w miarę upływu lat coraz mniej jest tych, którzy mogliby mówić do ciebie - rozwydrzony smarkacz (choć to sądownie zabronione), a coraz więcej jest tych, którzy mówią o tobie - stary piernik...

Aż przychodzi taki czas, ze wokół ciebie są już tylko ci drudzy, a tych pierwszych nie ma wcale.

No bo kto dziś powie o mnie - smarkacz? Legutko tak nie powie, różni nas wiekowo ledwie parę lat. W polityce ostał się taki tylko jeden, który mógłby nazwać mnie smarkaczem - Bartoszewski, a gdyby jeszcze dodał - rozwydrzony - byłbym w siódmym niebie. Ale on nie mówi o mnie smarkacz, tylko bydło...

Te dywagacje rozwydrzonego starego piernika nie zmieniają jednak faktu, ze młodzież licealna powinna być traktowana z należnym jej wiekowi dostojeństwem i powagą.  Zwłaszcza jeśli jest to młodzież politycznie wyrobiona i ideowo dojrzała to takich wyzwań jak zdejmowanie krzyży. Ta antykrzyżowa dojrzałość młodzieży spotkała się zresztą z podziwem i uznaniem sądu, wyrażonym w motywach wyroku..

Sąd, traktując profesora Legutkę z całą surowością prawą, nie tylko własną wszechmoc do kreowania wolności słowa okazał, ale też znakomicie stanął na wysokości ideologicznego zadania.

Dotychczasowy system zamieszczania komentarzy na portalu został wyłączony.

Przeczytaj więcej

Dziękujemy za wszystkie dotychczasowe komentarze i dyskusje.

Zapraszamy do komentowania artykułów w mediach społecznościowych.

Używasz przestarzałej wersji przeglądarki Internet Explorer posiadającej ograniczoną funkcjonalność i luki bezpieczeństwa. Tracisz możliwość skorzystania z pełnych możliwości serwisu.

Zaktualizuj przeglądarkę lub skorzystaj z alternatywnej.

Quantcast