Referendum w Chorwacji spowoduje zdefiniowanie w Konstytucji tego kraju  małżeństwa jako związku mężczyzny i kobiety. Stowarzyszenie „W imię rodziny” na rzecz wpisania właśnie takiej reguły do Konstytucji zebrało pod petycją ponad 740 tys. podpisów. Jest to ogromna liczba zważywszy, że Chorwacja liczy 4,2 mln. mieszkańców.

Pytanie referendalne brzmiało: „Czy jesteś za wprowadzeniem do Konstytucji definicji małżeństwa, jako związku mężczyzny i kobiety?”. Przytłaczająca większość, bo 66% biorących udział w referendum opowiedziała się za takim właśnie rozwiązaniem. W referendum wzięła udział ponad 1/3 obywateli Chorwacji (37,86 proc.).

Po przeciwnych stronach sporu stanął Kościół katolicki w Chorwacji wspierając inicjatywę obywatelską i rząd tego kraju, który twierdził, że jest ona dyskryminująca dla mniejszości.

Referendum w Chorwacji to ważne wydarzenie. Pokazuje, że prorodzinna opinia publiczna, zmobilizowana nawet przez niewielką organizację, przy dobrej współpracy innych, potrafi osiągnąć ogromny sukces i zabezpieczyć podstawowe wartości rodzinne. To kolejny dobry sygnał po skutecznym zebraniu ponad 2 milionów podpisów europejczyków pod inicjatywą „Jeden z nas”, mającą na celu zaprzestanie finansowania aborcji z funduszy UE.

 

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------

-----------------------------------------------------------------------------------------------

Uwaga!

Tylko u nas, wSklepiku.pl, możesz nabyć bardzo atrakcyjne gadżety portalu, które doskonale sprawdzą się jako prezent!

Zestaw toreb zakupowych wPolityce.pl

Zestaw toreb zakupowych wPolityce.pl

Kubek wPolityce.pl

Kubek wPolityce.pl

Kubek węgierski

KUBEK WĘGIERSKI

Gwarantujemy szybką realizację zamówień!