Katarzyna Adamiak-Sroczyńska o decyzji poinformowała na swoim blogu we wpisie zatytułowanym "Pożegnanie z radiem Wnet":

 

Po czterech latach tworzenia najlepszego radia w Polsce postanowiłam odejść. Radio Wnet to było moje miejsce na ziemi. Włożyłam w nie wszystko, co mam: czas, siłę, energię i serce.  Dzisiaj idę dalej.

W ciągu tych lat spędzonych najpierw w Hotelu Europejskim, a potem przy ul. Koszykowej 8 poznałam mnóstwo fantastycznych ludzi. Dzięki podróżom z Radiem miałam okazję powrotu do źródeł zawodu dziennikarza i mogłam zobaczyć zupełnie inną Polskę.

Udało nam się w Radiu stworzyć świetny zespół młodych dziennikarzy, którzy – w to nie wątpię – zmienią oblicze mediów w Polsce.

W Radiu Wnet spełniłam swoje marzenie – stworzyłam i kierowałam gazetą niecodzienną – Kurierem Wnet. Mam nadzieję, że zespołowi Radia uda się zachować unikalną jakość tej gazety, która wyrosła z prawdziwej pasji  i wyjątkowej atmosfery pracy skromnego zespołu redakcyjnego.

Czas na podziękowania. Maćkowi Puchłowskiemu, Magdzie Kozik, Michałowi Kucowi, Magdzie Uchaniuk, Małgosi Wróbel , Lechowi Rusteckiemu  i Zbyszkowi Bohomolcowi, Krzyśkowi Dąbrowskiemu, Konradowi Abramowiczowi i Pawłowi Hermanowskiemu , Wiktorii Skotnickiej i Ani Biernat dziękuję za współpracę . Pozostałej ekipie Radia Wnet  i Spółdzielczych Mediów Wnet dziękuję za każdą dobrą chwilę i dobre słowo. Wszystkim Spółdzielcom i Słuchaczom dziękuję za wsparcie, krytykę i wiarę w sens tego, co robiłam.

Krzysztofowi Skowrońskiemu dziękuję za wszystko…

Co dziennikarka zamierza robić dalej? Portalowi Wirtualnemedia.pl powiedziała, chyba na serio:

Powodem mojego odejścia z Radia Wnet są nowe wyzwania zawodowe, których nie mogłam realizować jako dziennikarz. Będę kandydować do europarlamentu z list SLD

A może to jednak żart? Przekonamy się wkrótce.

 

PS. Odetchnęliśmy z ulgą. Red. Adamiak-Sroczyńska w nietuzinkowy sposób zażartowała w rozmowie z przedstawicielem Wirtualnych Mediów.

 

 

----------------------------------------------------------------------------------

----------------------------------------------------------------------------------

Zachęcamy do kupna szóstego numeru miesięcznika "W Sieci Historii"!

nr. 6/2013 z filmem "Trwajcie! Janusz Kurtyka, IPN 2005-2010"

Miesięcznik