Forum dyskusyjne

Świat Komentarze do artykułów

autor: wPolityce.pl/mil.ru

Rozpoczęły się manewry Zapad'17. Dowódcom wręczono wytyczne dotyczące "wypełnienia zadań ćwiczebno-bojowych"

Data publikacji:

"Manewry noszą charakter wybitnie obronny i nie są skierowane przeciwko żadnym państwom ani grupom krajów" - zapewnia rosyjskie MON.

Polak 77.254.108.*

Polacy czekają na wyzwolicieli z niemieckiej okupacji

Szeregowy 37.47.59.*

Wojsko jest od tego żeby ćwiczyć.Oni i my przeprowadzamy manewry.Bez napinki.Obserwować trzeba.

Treść komentarza została usunięta.

gość 178.36.51.*

Ruskie zazwyczaj mówią "na odwyrtkę" , można byłoby mniej obawiać się agresji ,gdyby stwierdzili ,że ćwiczą podbicie Europy aż po Portugalię . :-)

gość 178.36.51.*

(cd) A czy w planach ćwiczeń jest atak taktyczną bronią jądrową na wrogie miasto. Jeśli nie ma tam takiego zadania ,to źle by to wróżyło ...

zibi 77.254.108.*

nie ma tam naszych? do przyszłych sojuszników trzeba chyba częściej jeździć i nie udawać wroga bo przecież ta zgniła EU i paskudne Niemcy i Francja nie mówiąc o Brukseli. dać rąsię Putinowi i buzi

Uwillsee 91.36.235.*

Zaatakuje w niedziele, 17.09, w rocznice, by bylo tak samo jak w 1939 r.

ejp 46.148.90.*

Jak w każdych manewrach jest część wojska traktowana jako przeciwnik. Czy nie należałoby wysłać naszych żołnierzy (zakamuflowanych) by się z nimi zmieszali i dali ruskom łupnia!

MnS 31.0.45.*

Oczywiście, że obronny. 17 września 1939 roku armia czerwona wkroczyła na tereny Rzeczypospolitej by chronić Białorusinów i Ukraińców. Jest tam do dzisiaj, oczywiście nadal z zamiarem obrony.

MnS 31.0.45.*

@ejp : "Czy nie należałoby wysłać naszych żołnierzy (zakamuflowanych) by się z nimi zmieszali i dali ruskom łupnia! " Jesteś wśród ochotników?

kaczo-tusk 83.8.203.*

Czy przy siedzibie PISmenów są już wykopane okopy ?

A w Polsce błoga cisza ,żadnych szkoleń rezerwy, poborowych,manewrów,ze 20 roczników nie miało karabina w ręku,jednostki wojskowe wciąż przy zachodniej granicy, mała grupka US Army ale nie mają amunicji ,Macierewicz pojechał kupować okręty podwodne ,nie ma WP, soviety w razie ataku bez przeszkód dojechali by do Odry w dzień .tak PiS igra sobie z bezpieczeństwem RP,

to_ja 109.78.27.*

Dobra okazja, aby porozmawiać nt. dostępu do broni palnej http://trybeus.neon24.pl/post/140159,obrona-terytorialna-a-dostep-do-broni

koliuy 85.178.63.*

Brawo Rosjanie! Tak trzeba.

antyfszysta 195.47.201.*

Rosyjskie MON zapewnia: "manewry mają wyłącznie obronny charakter". A najlepszą obroną jest atak :)

miminkol 82.101.215.*

Nie mam zaufania do tych manewrow Zapad 17,dlaczego Macierewicz w tym czasie wyjechal, bo co , wie cos moze?

Redaktor Naczelna: Marzena Nykiel

Zespół: Łukasz Adamski, Wojciech Biedroń, Piotr Czartoryski-Sziler, Marcin Fijołek, Edyta Hołdyńska, Adam Kacprzak, Jacek Karnowski, Michał Karnowski, Tomasz Karpowicz, Kamil Kwiatek, Aleksander Majewski, Tomasz Plaskota, Agnieszka Ponikiewska, Weronika Tomaszewska, Piotr Zaremba.

Autorzy: Piotr Cywiński, Krzysztof Feusette, Krystyna Grzybowska, Grzegorz Górny, Jerzy Jachowicz, Stanisław Janecki, Grzegorz Kostrzewa-Zorbas, Dorota Łosiewicz, Maja Narbutt, Maciej Pawlicki, Andrzej Potocki, Marek Pyza, Aleksandra Rybińska, Anna Sarzyńska, Wiktor Świetlik, Marcin Wikło .

Używasz przestarzałej wersji przeglądarki Internet Explorer posiadającej ograniczoną funkcjonalność i luki bezpieczeństwa. Tracisz możliwość skorzystania z pełnych możliwości serwisu.

Zaktualizuj przeglądarkę lub skorzystaj z alternatywnej.