Forum dyskusyjne

Świat Komentarze do artykułów

autor: Tobias Koch/Wikipedia-Bundestagsprojekt 2014/CC/Wikimedia Commons

Schaeuble: Plan Junckera jest w zasadzie zgodny z wizją Niemiec. Przewodniczący KE konsultował przemówienie o stanie UE z Merkel

Data publikacji:

"To dobrze, że on wywiera nacisk (na rozszerzenie strefy euro), ale warunki wstępne (wejścia do tej strefy) muszą być spełnione".

Może i w sumie bardzo dobrze. Niech to pójdzie tą drogą. Niech oddzielą budżety. W tej sytuacji państwa NOWEJ UNII z poza EURO powinny zacieśnić własną współpracę i w rezultacie stopniowo odrywać się praktycznie od Unii i powróciwszy do traktatu NICEJSKIEGO utworzyć własną UNIĘ. I tylko ze Starą Unią współpracować gospodarczo, bez ingerencji politycznych w sprawy wewnętrzne państw.

drwal 77.65.106.*

Jeśli by Niemcy szybko zgodzili się na reparacje, to można by przystąpić do strefy EURO z zastrzeżeniem, że kontrola budżetu krajowego i polityka fiskalna pozostają pod kontrolą rządu.

Polak 77.254.108.*

Nie życzę sobie żeby Polska przyjmowała € ani płaciła characz na oddzielny budżet dla upadających Niemiec i Francji. Trzeba będzie obciąć składkę członkowską dla UE.

jaka 81.161.192.*

Tej starej niemieckiej babie nie można ufać! Juej już wiele środowisk w Niemczech nie ufa...

Ika 46.169.65.*

Tak czy inaczej Unia się rozpadnie i to za sprawą Niemiec. Państwa trójmorza (ABC) powinny bardziej zacieśniać współpracę i w nich jest nadzieja dla Europy! Francja jest już stracona!

TV 94.42.176.*

niezle wymyslili. wszystko tonie to dobrze jest pociagnac za soba reszte. dluzej bedą na powierzchni zanim utoną. Dla Polski euro nie jest korzystne i trudniej bedzie z tego bagna wystapic

Niemcy to wyzyskiwacze 94.254.224.*

Wprowadzanie euro jest korzystne w każdym przypadku wyłącznie dla Niemiec.Trzeba jak najszybciej wystąpić do Niemiec o wpłatę odszkodowań za II wojnie światowąI niech płacą odszkodowania za sowietow

POirytowany 94.254.154.*

Napewno Polska nie przyjmie euro -chyba ze niemcy wyplaca nam odszkodowanie.

jeśli suwerenność zagrożona... 83.10.199.*

Nie byłem zwolennikiem opuszczenia UE. Ale w tej sytuacji NIE MA MOWY O POZOSTANIU W TYM KOŁCHOZIE. Pod niemieckim butem już byliśmy I NIGDY WIĘCEJ !

Won z euro 94.254.224.*

Nie wprowadzać euro w Polsce. Precz z euro szkopska waluta.

123 83.30.36.*

Jak nic będzie Neu Führer. Czekam kiedy spalą budynek parlamentu.

Woń z euro 94.254.224.*

Reparacje wojenne od Niemiec nie mogą mieć wpływu na przyjęcie przez Polskę szkopskiej waluty euro. Precz z euro. Za pomocą euro ograbili Grecję.

wawa 89.79.131.*

Niemcy coraz bezwstydniej pokazują, że EU jest pod ich butem i zarządem, a pieski z KE szczekają na rozkaz Berlina...to się źle skończy

sybilla 212.180.168.*

Niech sobie budują IV Rzeszę i tak rozpadną się od wewnątrz na małe skłócone państewka muzułmańskie z upadłymi gospodarkami.

Wiktor 178.42.110.*

Czyli chcą zrobić jedne federalne państwo w którym będą rządzić tego typu ludzie jak Juncker czy Timmermans a pieczę trzymać będzie Makrela,rządów i ludzi jak widać nie mają zamiaru pytać o zgodę.

lektura 91.246.67.*

Zamordyzm. Plan utworzenia federalnego państwa europejskiego, którego autorem jest włoski komunista Spinelli - https://www.youtube.com/watch?v=NxrVzXhndyg

maria 31.183.60.*

nie powinniśmy wchodzić do strefy euro pod żadnym pozorem, chyba że chcemy, żeby Niemiec nam dyktował co wolno, a czego nie wolno; wejście do strefy euro- to de facto pozbawienie suwerenności RP

he,he 46.76.88.*

Nie tylko konsultował.Przemówienie pisała mu sama Merkel.

YOU 94.254.134.*

Pogląd tego pana na możliwość kryzysu (także migracyjnego): https://www.youtube.com/watch?v=r-gV0G__TVc

klementyna 87.211.30.*

Ta Merkel to jak Breżniew, bądź teraz Putin bez niej nic nie zdełano.

Redaktor Naczelna: Marzena Nykiel

Zespół: Łukasz Adamski, Wojciech Biedroń, Piotr Czartoryski-Sziler, Marcin Fijołek, Edyta Hołdyńska, Adam Kacprzak, Jacek Karnowski, Michał Karnowski, Tomasz Karpowicz, Kamil Kwiatek, Aleksander Majewski, Tomasz Plaskota, Agnieszka Ponikiewska, Weronika Tomaszewska, Piotr Zaremba.

Autorzy: Piotr Cywiński, Krzysztof Feusette, Krystyna Grzybowska, Grzegorz Górny, Jerzy Jachowicz, Stanisław Janecki, Grzegorz Kostrzewa-Zorbas, Dorota Łosiewicz, Maja Narbutt, Maciej Pawlicki, Andrzej Potocki, Marek Pyza, Aleksandra Rybińska, Anna Sarzyńska, Wiktor Świetlik, Marcin Wikło .

Używasz przestarzałej wersji przeglądarki Internet Explorer posiadającej ograniczoną funkcjonalność i luki bezpieczeństwa. Tracisz możliwość skorzystania z pełnych możliwości serwisu.

Zaktualizuj przeglądarkę lub skorzystaj z alternatywnej.