Forum dyskusyjne

Społeczeństwo Komentarze do artykułów

autor: KMK

W Warszawie "tępi się" kierowców? Chyba czas wysiąść z samochodu i zrozumieć problemy miasta

Data publikacji:

Od dawna uważam, że Warszawą rządzi samochodowe lobby. Gdyby było inaczej, już dawno zostałby ograniczony ruch w centrum.

lo 89.66.117.*

korki w dużych miastach są wszędzie na świecie. Jedyne wyjście to drogie opłaty parkingowe jak np. w Londynie

Shlomo 188.146.98.*

Człowieku co ty pleciesz ?? Chyba prawa jazdy nie masz !

Polak 188.146.129.*

Ale herezje co zes wciągnął na taki odlot?

Treść komentarza została usunięta.

Piotrek 192.166.203.*

całkowicie Pana rozumiem - tak samo jest w Krakowie - moim od urodzenia mieście - duch biskupa Sapiehy, Karola Wojtyły, genius loci, Wawel, groby wielkich Polaków, nie ma tego już , ale mam nadzieje.

Lulek 193.102.79.*

Odpisali obciążeni traumą. Autor ma rację. Komunikacja publiczna. Kto mieszkał w Berlinie, wie jak sprawna jest kombinacja metra z kolejką miejską wsparta autobusami

upss... 83.6.201.*

Wszystkie miasta na Ziemi są pełne samochodów. Horrendalne czynsze dla sklepów zaś, są efektem radosnej twórczości władz Warszawy, sz. p. Kołodziejski...

ErEs 89.64.5.*

Przykro czytać takie wydumki...

J. 194.126.238.*

Śródmieście O.K., bufetowa nastawiła się na ciapatych i zadonicowała chodniki, żeby żaden samochód się nie rozpędził ale w dzieln. mieszkaniowych ZŁOŚLIWIE poustawiane słupki (firmy szwagra?).

dziwie sie 91.231.38.*

bzdury panie wypisujesz, jak starsza osoba ma dojechać do banku albo urzędu albo jak ojciec z dwójką dzieci ma się przebijać przez miasto z 3-4 przesiadkami w zatłoczonych autobusach, myśl! myśl!

Draco 178.42.117.*

Nie wiem na jakich obrotach Pan redaktor żyje, czy ma dzieci i gdzie chodzą do szkoły. Komunikacja jaka jest każdy widzi. Przejazd z obrzeży do centrum >50minut. To nie Berlin ani nawet Wiedeń.

Treść komentarza została usunięta.

sangria 83.25.124.*

Czy Kołodziejski żyje w jakimś Matrixie?Może by najpierw zwrócił uwagę,na chroniczny brak miejsc parkingowych już od czasów komuny, i każde wolne miejsce,plac,skwer jest zabudowywan przez deweloperów

Marko 188.146.101.*

Sami widze inteligenci sie wypowiadaja ktorzy nigdy nie byli w Londynie, Kopenhadze czy Nowym Jorku ( samochod tam to jak sie z koniem na glowy zamienic) No chyba ze nowym wzorcem ma byc Delhi

gość 95.40.94.*

Tam gdzie samochodem 20 min, komun miejsk 1,5 godz. Jazda niektórymi autobusami to jak sport ekstremalny. O czym pan w ogóle mówi?

Marko 188.146.101.*

gosc - nie ma miejsca w Warszawie gdzie komunikacja miejska jedzie 1.5h do centrum - chyba ze autobusy stoja w korkach z samochodami (i wtedy i samochodem sie szybciej nie dojedzie).

mario 83.21.43.*

Przykro czytać te komentarze. Polacy mentalnie będą zawsze Rumunami czy Bułgarami Europy. GW ma rację jesteśmy bandą tępych, śmierdzących, niereformowalnych chamów. "Mam samochód i bede nim zabijał"

Kazdy, kto choc troche pojezdzi po Warszawie zauwazy, ze kierowcy sa tepieni i to jest fakt. Dzieje sie tak juz od dawna i do granic mozliwosci. Wystarczy przejechac sie np. z Centrum na Mokotow, zeby zrozumiec (chociaz zdrowy rozsadek nie ogarnia tego), w jaki bezmyslny sposob prowadzone sa wszystkie remonty i jak tragiczny jest ich wynik. Ciągle zmniejszana ilosc miejsc parkingowych tylko poteguje to wrazenie.

mieszczuch 79.191.168.*

Przesiadka to także dojście na przystanek i czekanie. Dlatego dojazd samą komunikacją miejską może trwać np. o połowę dłużej niż dojazd łączony z samochodem. Czasem nawet rower może być szybszy...

Marko 188.146.101.*

mario - dokladnie zamiast jeczec na korki i brak parkingu trzeba budowac nowe linie tramwajowe i pozbywac sie ruchu z centrum. Dojazd z dziecmi? Wpiszcie w Google "cargo bike" i zobaczcie ze sie da.

Redaktor Naczelna: Marzena Nykiel

Zespół: Łukasz Adamski, Wojciech Biedroń, Piotr Czartoryski-Sziler, Marcin Fijołek, Edyta Hołdyńska, Adam Kacprzak, Jacek Karnowski, Michał Karnowski, Tomasz Karpowicz, Kamil Kwiatek, Aleksander Majewski, Tomasz Plaskota, Agnieszka Ponikiewska, Weronika Tomaszewska, Piotr Zaremba.

Autorzy: Piotr Cywiński, Krzysztof Feusette, Krystyna Grzybowska, Grzegorz Górny, Jerzy Jachowicz, Stanisław Janecki, Grzegorz Kostrzewa-Zorbas, Dorota Łosiewicz, Maja Narbutt, Maciej Pawlicki, Andrzej Potocki, Marek Pyza, Aleksandra Rybińska, Anna Sarzyńska, Wiktor Świetlik, Marcin Wikło .

Używasz przestarzałej wersji przeglądarki Internet Explorer posiadającej ograniczoną funkcjonalność i luki bezpieczeństwa. Tracisz możliwość skorzystania z pełnych możliwości serwisu.

Zaktualizuj przeglądarkę lub skorzystaj z alternatywnej.