Forum dyskusyjne

Polityka Komentarze do artykułów

PAP

Kaczyński: władza musi wrócić do ludzi uczciwych. "Kto dzieli prawicę, podnosi rękę na Polskę"

Data publikacji:

"Tylko ktoś, kto jest - proszę wybaczyć - półgłówkiem, może tego nie rozumieć; u nas niestety tych półgłówków jest wielu".

wybraniec 89.74.82.*
Nie obraził ich zbytnio, myślą naprawdę połówką główki!! Dość, że mała ta główka, to jeszcze tylko połówka!!!
POLAK PRAWDZIWY 87.206.88.*
Najlepszy PANACEUM na obecne choroby polskie i uczulenia wszelakie, jest zasada: NIE PRZEJMUJ SIĘ STANOWISKAMI "FAŁSZYWYCH POLAKÓW" ORAZ ICH WIDZENIEM ŚWIATA... R Ó B K O N S E K W E N T N I E S W O J E ... ! = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =
RYSZARD Z SOSNOWCA 87.206.88.*
Pamiętam "prześmiewczą" wypowiedź jakiegoś "Polityka" z PO, któremu bardzo przeszkadzał fakt opierania się spodni Jarosława Kaczyńskiego na butach. Faktem jest, że Prezes Prawa i Sprawiedliwości nigdy nie zabiegał o przywdziewanie spodni najlepszych, światowych marek. Faktem jest również, że Politycy z Platformy Obywatelskiej starają się zawsze wskakiwać w spodnie i buty, ze wszech miar najlepsze..! Polityk PO musi jednak późnym wieczorem z portek wyskakiwać i światu ukazuje się najzwyklejsza DUPA !
POLSKI ŻOŁNIERZ REZERWOWY 87.206.88.*
Wobec ujawnianych coraz częściej WIELOMILIARDOWYCH przekrętach, nadużyciach i i korupcjach w obrębie POLSKIEGO RESORTU OBRONY, ciśnie się do głów polskich bardzo wiele pytań i wątpliwości w tej sferze "działalności gospodarczej". Uporczywe, wieloletnie utrzymywanie polskich baz w najdalszych stronach świata, Polacy zaczynają coraz częściej postrzegać, jako podstawowe ułatwie-nia w zakresie prowadzonych "WOJSKOWYCH DZIAŁAŃ GOSPODARCZYCH". Pomijając bezmyślną utratę przez PAŃSTWO POLSKIE miliardów złotych, nie bez znaczenia jest również utrata życia przez BOGU DUCHA WINNYCH, polskich CHŁOP-CÓW DO BICIA !
RYSZARD Z SOSNOWCA 87.206.88.*
Jakkolwiek 13 dzień stycznia bieżącego roku przypada dopiero jutro (osławiony piątek), to jednak już dzisiaj, zdążyłem doświadczyć wielu chwil "wyjątkowo radosnych" i silnie wkurzających. Rano zgłosiłem się do sosnowieckiego OŚRODKA ZDROWIA PRZY UL. WAWEL do okresowego pobrania krwi (wyjątkowo słodka cuk- rzyca). W ośrodku tym miałem kłopoty z odebraniem w szatni odzienia wierzchniego, ponieważ "wcięło" mi gdzieś ubraniowy numerek. Odnalazłem go dopiero po minutach kilkunastu na dnie marynarki, daleko poza kieszeniową poszewką. Fakt ten szybko bym sobie wytłumaczył, ponieważ większość Polaków ma dzisiaj rozszczelnione kieszenie przez naszych MOŻNOWŁADCÓW. Ponieważ jednak chciałem poczynić zakupy, płatne kartą kredytową, w niedalekim LIDLU, musiałem przeżyć wyjątkowe zdenerwowanie, przechodząc koło prywatnego gabinetu, "uwielbianego" przeze mnie chirurga szczękowego. Ciekawy jestem bardzo, czyn nadal wykonuje on tak ochoczo "usługi" pod nielegalnymi narkozami w 800 % wymiarze (bez świadomości i zgody) "uszczęśliwianego" pacjenta... Pomijam opisywanie wyrachowanych metod rozliczeń finansowych z "uszczęśliwianymi" pacjentami, którzy ze łzami w oczach wracają do domu bez przydatnych i często zdrowych zębów (oczywiście nie wydanych im do ręki z wiadomych powodów). Jeżeli otrzymam zgodę na wystąpienie w mediach, od ustalonych już "szczęśliwych" pacjentów tego "bezwzględnego wyciągacza pieniędzy", którzy podzielili mój los, oraz doprowadzę do właściwego stanu technicznego jedno ze swoich nagrań..., to cały kraj pozna tego UZDROWICIELA w programie telewizyjnym red. Elżbiety Jaworowicz pn. SPRAWA DLA REPORTERA. ...póki co, zachęcam wszystkich ludzi z Sosnowca, aby nie zawierzali reklamom, zachęcającym do skorzystania z "profesjo- nalnych" usług lekarskich, umieszczonych licznie przed PRYWATNYMI GABINETAMI LEKARSKIMI (związanymi umowami z NARODOWYM FUNDUSZEM ZDROWIA) i zasięgali szczegółowych opinii od ich wcześniejszych "pacjentów" ! ps. ...na temat nieetycznych usług "lekarskich" tego "nosiciela białego odzienia", pisałem już wcześniej....
RYSZARD Z SOSNOWCA 87.206.88.*
Rzeczypospolita nie chce Marszałka, zajmującego się do niedawna z "Urzędu..." POLSKĄ SŁUŻBA ZDROWIA, który(a) hołduje zasadzie: W R A Z I E D R A K I, T O J A W K R Z A K I ! Pani EWA KOPACZ miała przecież wystarczająco dużo czasu, aby nasiedzieć się w w krzakach, podczas młodości swojej... W dzisiejszej, chorej rzeczywistości, MARSZAŁKOWI.. , jakoś tak niepolitycznie jest w KRZAKACH ciągle siedzieć !
MARSZAŁEK KORONNY 87.206.88.*
Pani Ewa Kopacz nie może być również MARSZAŁKIEM POLOWYM. Podstawową jej "mądrością", wyniesioną z dawnych czasów,jest zapewne ta, że LEPIEJ ZA BYLE JAKIM KRZAKIEM, NIŻ W SZCZERYM POLU.
Adam 87.206.88.*
Jakby nie patrzeć, ...Ewa Kopacz, jakoś marnie zza krzaka wygląda ! Jej imię wskazuje na to, że więcej rajskich jabłuszek do stóp by jej padało, gdyby pod zwykłą jabłoneczką siadła ..!
WOJSKI 87.206.88.*
Pani Ewa Kopacz, nie stara się rozmawiać z Bartoszem Arłukowiczem, jak lekarz z lekarzem, lecz wiecznie "darowuje" mu jakieś niespodzianki głęboko skrywane i NIEDŹWIEDZIE PRZYSŁUGI świeżo wymyślane. Jej dziwaczny wyraz twarzy, zdaje się przy tym mówić: GŁUPI NIEDŹWIEDZIU, GDYBYŚ W MATECZNIKU SIEDZIAŁ, NIGDY BY SIĘ O TOBIE ......
Kierowca zwykły 87.206.88.*
DZIWNY JEST TEN ŚWIAT..., zwłaszcza POLITYCZNY ! W europejskim i polskim świecie politycznym, istnieje jaki dziwny, niezrozu- miały KOMPLEKS NIEDOMYTYCH RĄK, pomimo, że ciągle każda ręka jakąś rękę myje! Jerzy Buzek, który opuścił ostatnio ważne stanowisko unijne, po powrocie do polskiej "nijakości", zaczyna krętymi drogami kierować w stronę "lepszego świata" Donalda Tuska. Niedawno jeszcze, próbował "wypucować" dokładnie ręce swojego kumpla z samo- chodowego fotela.., "sympatycznego" Marianka.., by te mogły ciągle na kie-rownicy jakiejś eleganckiej limuzyny spoczywać. Dziwić może jedynie fakt, że Jerzy Buzek dojrzał następnego kierowcę rajdo- wego w osobie Donalda Tuska !
RYSZARD Z SONOWCA 87.206.88.*
W tym DZIWNYM ŚWIECIE, najdziwniejsza jest jednak "POLITYKA POKOJOWA" Stanów Zjednoczonych Ameryki. Wszystko wskazuje na to, że można ją nadal kojarzyć jedynie z "POKOJAMI" lub innym pomieszczeniami, w których wymyślane są coraz nowocześniejsze strategie wojenne w zakresie rozszerzania i ugruntowywania, jedynie możliwej i dozwolonej, "DEMOKRACJI" światowej. Strategie te, mające dotychczas wymiar konfliktów zbrojnych lub wojen lokalnych o charakterze konwencjonalnym, mogą niedługo przysporzyć światu "...SZCZĘŚĆ", jakie w czasie ostatniej WOJNY ŚWIATOWEJ doznały miasta japońskie. Czy ludzie z PENTAGONU i tego typu organizacji, z NIEOMYLNĄ AMERYKĄ powiązanych, muszą ciągle "PĘTAĆ" się, lub GONIĆ" po świecie w ramach "POKOJOWYCH NADZORÓW..." ?
RYSZARD ZDROWOWIDZĄCY 87.206.88.*
Nasza ukochana RZECZYPOSPOLITA, "gości" w swoich różnych zakątkach, często bardzo ważnych, "interesujących" przybyszów z obcych Ojczyzn... Dzisiaj popatrzmy NORMALNYM OKIEM na człowieka, chwalącego się dobrze znanym, nazwiskiem polskim. Chodzi w tym przypadku o pana Radosława Sikorskiego. Rzadko kto dorównuje mu w osobliwym widzeniu polskiej rzeczywistości, również jej BUDOWLI "HISTORYCZNYCH". Ostatnio pan minister nakłania wszystkich Polaków do spojrzenia na Pałac Kultury w Warszawie "RADKA OKIEM"..! W miejscu Pałacu... widzieć należy mianowicie OCZKA WODNE ZE ZŁOTYMI RYBKAMI, KRZACZKI MINISTERIALNE itp. wspaniałości! Zgodnie z myśleniem pana RADKA.. należy wysadzić w powietrze felerne relikty dawnych czasów, przeszkadzające w należytym oglądzie PRZYSZŁOŚCI ŚWIETLANEJ...! Oceniając "zacofany świat" zezowatym RADKA OKIEM, należałoby wysadzić w powietrze np. bardzo felerną, KRZYWĄ WIEŻE W PIZIE, którą jakiś niesprawiedliwy WARIAT nazwał CUDEM ŚWIATA...! Pan Radosław Sikorski musi wreszcie popatrzeć na rzeczywistość każdego rodzaju OKIEM ZDROWYM I NORMALNYM. W przeciwnym przypadku zawsze będzie opowiadał Polakom banialuki różne i rzeczy niestworzone..!
RYSZARD Z SOSNOWCA 87.206.88.*
Pomimo, że Radosław Sikorski szlifował podobno swój umysł w NAJLEPSZYCH UCZELNIACH ZACHODNICH, a ja tylko w POLSKICH, ośmielę się coś mu doradzić..: .. pomysł wysadzenia w powietrze RELIKTOWEGO PAŁACU KULTURY w Warszawie jest nie do przyjęcia, ponieważ wraz z nim wyleciałoby w powietrze bardzo wiele okolicznych budowli. Wiele budowli warszawskich, dalej porozmieszczanych, doznało-by naruszenia swoich elementów nośnych i konstrukcyjnych. Może "wspaniały myśliciel i pomysłodawca" nie uwzględnił tych aspektów w swoich rozważaniach filozoficznych, ale mogę go zapewnić, że takie niebezpieczeństwa jego "POMYSŁ.." kryje ! Pozostając jednak w świecie iluzji i pomysłów głupich, poddaję pod głębokie przemyślenia pana ministra pomysł taki : W porozumieniu z przyjaciółmi amerykańskimi, należałoby wykorzystać rakietowy kształt obiektu i wyekspediować go w najdalsze zakątki wszechświata, instalując oczywiście pod jego fundamentami odpowiednie silniki autorstwa NASA.. PS. Ziemskie społeczności mogłyby w większości zaakceptować takie rozwiązanie ! Nie wiadomo jednak, jak zareagowałyby społeczności pozaziemskie, nie wyłączając WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH...!
Dawny obieżyświat 87.206.88.*
W świecie techniki rzadko pojawiają się problemy, których nie można obecnie rozwiązać. W świecie cywilizacyjnych dobrodziejstw, nie ma również urządzeń i sytuacji, gwarantujących całkowite bezpieczeństwa. Dowodem tego, może być dzisiejsze "SPOTKANIE ZE SKAŁAMI" wycieczkowca Costa Concordia, który gościł na swoich pokła- dach ponad 4200 turystów. Dzięki Bogu, spotkanie to miało miejsce w pobliżu zamieszkałej wyspy. ...niemniej, do tej pory stwierdzono zaginięcie kilkudziesięciu osób. Nie jest to wprawdzie katastrofa, porównywalna z katastrofą Titanica, ale co by było, gdyby nie było w pobliżu żadnej pomocy ? TRUDNO SOBIE NAWET WYOBRAZIĆ..!
BIEDNY EMERYT 87.206.88.*
W gronie moich dalszych znajomych ŻYJE (NA CAŁEGO) starsze małżeństwo, które od kilkudziesięciu lat spędza wczasy, wyłącznie poza granicami Rzeczypospolitej. Każda ziemia obca, posiada dla nich wartości i cechy ZIEMI OBIECANEJ. Raz z wielkim niesmakiem i ironią zmierzyli mnie wzrokiem, gdy zapytałem ich, dlaczego nigdy nie spędzili wczasów w POLSKICH TATRACH, nad POLSKIM WYBRZEŻEM, czy w rejonie POJEZIERZA MAZURSKIEGO. W czasie słynnego TSUNAMI spędzali wczasy na herbacianej wyspie o znanej nazwie Sri Lanka. Groźba utraty życia nie potrafiła zmienić ich poglądów "wypoczynkowo - wczasowych". Ich argumentem "ZA.." jest stwierdzenie, że skoro do tej pory żyją, to znaczy że żyć będą...! Na "..TAMTYM ŚWIECIE" też podobno ludzie żyją, tylko nikt do tej pory nie sprawdził, czy na pewno...! Może oni uparli się, aby dokonać tego typu sprawdzenia..! NO CÓŻ ! NIE TYLKO MĄDRZY, PRACOWICI I PRZEDSIĘBIORCZY LUDZIE......DYSPONUJĄ DUŻYMI PIENIĘDZMI !
CZŁOWIEK SKROMNY 87.206.88.*
Wszyscy ludzie , pamiętającY z "historii" bardzo duży wachlarz różnego rodzaju tragedii, powinni już dawno odejść od mody budowania super wysokich wieżowców, statków,itp. "diabelskich pułapek". Niestety, dopóki mózgami ludzkimi władać będą pieniądze, to wielkich tra-gedii się nie wyzbędziemy. Znaczącą role w tym bezmyślnym działaniu, odgrywają również ludzie - egocen-trycy, przekonani oczywiście o tym, że im dalej od swojego kraju się relaksują i odpoczywają, to robią to bardziej efektywnie. EFEKTOWNIE NA PEWNO.. - W OCZACH SNOBÓW I KARIEROWICZÓW ! CO DO EFEKTYWNOŚCI, MOŻNA MIEĆ UZASADNIONE WĄTPLIWOŚCI !
RYSZARD Z SOSNOWCA 87.206.88.*
Wystarczyłaby część jednej dłoni, żeby wymienić pełnowartościowych, dotych- czasowych Marszałków i Wicemarszałków POLSKIEGO SEJMU, posiadających niekła-many autorytet i szacunek większości posłów danej kadencji. Nawet do Sejmu można przenieść popularne powiedzenie: JAKI PAN, TAKI ....! Dobre propozycje ustaw, bez względu na autorstwo, nie mogą przebywać w tzw. zamrażarce sejmowej. Cały POLSKI PARLAMENT powołany jest przecież po to, aby służyć wszystkim Polakom. Wielu Marszałków i Wicemarszałków... zachowuje się tak, jakby o tej oczywis- tości nigdy nie słyszeli.. Obecny Marszałek...w spódnicy, budzi więcej odczuć negatywnych, niż pozytyw- nych. Te ostatnie dają się zauważyć jedynie w ławach posłów Platformy Obywatels-kiej, chociaż też nie wiadomo do końca, czy są zupełnie szczere. Pani Marszałek utraciła swoją wiarygodność w tak znacznym zakresie, że jej wypracowanie od "00" jest całkowicie niemożliwe !
Czytelnik z Sosnowca 87.206.88.*
W większości środowisk dziennikarskich utrwalają się niepokojące poglądy i przekonania, że "DOBRA WIADOMOŚĆ, TO ZŁA WIADOMOŚĆ" ! Tego rodzaju podejścia do zawodów dziennikarskich powodują to, że większość szpalt gazetowych wypełniają plotki, polityczne insynuacje, "przeżycia i doznania" różnych środowisk zwichrowanych i zboczonych, gwałty, morderstwa itd. Modnych i poczytnych treści tego rodzaju, podać można jeszcze bardzo wiele ! Moim zdaniem, dobry dziennikarz potrafi z każdego wydarzenia normalnego, wypowiedzi wartościowej, itd., uczynić temat porywający, ważny i interesujący ! Dobrym sportowcem nigdy nie będzie człowiek, używający środków dopingujących, anabolików, sterydów itp.,! Podobnie, dobrym dziennikarzem nigdy nie będzie człowiek uważający, że ZŁE WIADOMOŚCI, SĄ WIADOMOŚCIAMI DOBRYMI !
kierowca spacerowicz 87.206.88.*
Brak wyobraźni niektórych ludzi wzbudza prawdziwy lęk,strach i przerażenie ! W czasie wieczornego spaceru ze swoim pieskiem, zauważyłem po raz kolejny niezabezpieczony otwór jezdniowy, odprowadzający wodę deszczową ! Nie chodzi w tym przypadku o obwinianie jedynie "bezdomnych zbieraczy wszel-kich elementów metalowych i żeliwnych". Chodzi głównie o beztroskę ludzi ze służb "drogowych", którym trudności sprawia przewidzenie, że zwykłe uzupełnienie przedmiotowych kratek, jest rozwiązaniem kilkudniowym. Czy naprawdę musi dojść do szeregu niebezpiecznych wypadków..., zanim urzęd-nicze głowy zaczną normalnie myśleć ? Przecież każdy zdolniejszy uczeń technicznej szkoły średniej, opracowałby szybko stosowny projekt rozwiązań, uniemożliwiających powstawanie zagrożeń..!
były sportowiec 87.206.88.*
Niektóre pytania polskich dziennikarzy, zadawane znanym sportowcom i członkom ich rodzin, są często tak dziwne, naiwne i niezrozumiałe, że człowiek wszelki "apetyt" traci ! Pamiętam treść wywiadu z ojcem Zbigniewa Bońka, w czasie którego dziennikarz ubolewał nad bezdusznością czołowego piłkarza polskiego, że strzela bramki polskim drużynom..! Zbigniew Boniek, zasługiwałby na potępienie, gdyby bramek tych strzelać nie chciał, lub tylko udawał, że próbuje grać skutecznie. W rękach PZPN i wszelkich jego popleczników, nasz "markowy" piłkarz musiałby jeździć tramwajami i zjadać przysłowiowe "BYLE CO". Podobna sprfawa wyszła w czasie wywiadu dzisiejszego z Władysławem Kozakie-wiczem... Dziennikarz był mocno zdziwiony że nasz najlepszy tyczkarz przywdziewał przez czas jakiś koszulkę sportową z barwami niemieckimi. Wszystko wskazuje na to,że ten lubiany sportowiec musiałby w Polsce tamtych czasów chodzić wszędzie "na piechotkę" i żywić swoją rodzinę za datki jego wielbicieli..! zapomogi..!

Redaktor Naczelna: Marzena Nykiel

Zespół: Łukasz Adamski, Wojciech Biedroń, Piotr Czartoryski-Sziler, Marcin Fijołek, Edyta Hołdyńska, Adam Kacprzak, Jacek Karnowski, Michał Karnowski, Tomasz Karpowicz, Kamil Kwiatek, Aleksander Majewski, Tomasz Plaskota, Agnieszka Ponikiewska, Weronika Tomaszewska, Piotr Zaremba.

Autorzy: Piotr Cywiński, Krzysztof Feusette, Krystyna Grzybowska, Grzegorz Górny, Jerzy Jachowicz, Stanisław Janecki, Grzegorz Kostrzewa-Zorbas, Dorota Łosiewicz, Maja Narbutt, Maciej Pawlicki, Andrzej Potocki, Marek Pyza, Aleksandra Rybińska, Anna Sarzyńska, Wiktor Świetlik, Marcin Wikło .

Używasz przestarzałej wersji przeglądarki Internet Explorer posiadającej ograniczoną funkcjonalność i luki bezpieczeństwa. Tracisz możliwość skorzystania z pełnych możliwości serwisu.

Zaktualizuj przeglądarkę lub skorzystaj z alternatywnej.