Forum dyskusyjne

Kultura Komentarze do artykułów

R.Pałka/Next Film/materiały prasowe

„Pokot”. Pochwała ekoterroryzmu? Zaskakująco jednowymiarowy film Holland. RECENZJA

Data publikacji:

To momentami histeryczna, pretensjonalna opowieść o złych ludziach, którzy mordują zwierzęta dla własnej uciechy, sportu i, o zgrozo!, pożywienia. Dostaje się i "polskiemu chamowi" i proboszczowi.

Jadwiga Łoskot 79.185.59.*

Grabovski gra Brąka? Aha.

rt 89.64.46.*

Zdzira i recenzja?! Obrzydliwe. Niszczy zachodnią kulturę,a ten recenzuje ten wytwór...

Marian P. 213.238.70.*

To Ferdek pojechał teraz na polowanie?

MAXIMUS 188.146.30.*

CHAMY -TO BOLSZEWIA PRZYWIEZIONA NA BAGNETACH KRASNO-ARMIENCOW E 1944R. -DZIS NOWOBOGACKIE - UWLASZCZONE NA KRZYWDZIE NARODU- MAFIA ,BIALYCH KOLNIERZYKOW -SKARZACYCH DO UE I SKOWYT RYJI SWINSKICH!!

ella 217.99.251.*

A Holland ma nas wszystkich w nosie, dotację z PISF-u dostała, z rodziną się podzieliła (Adamik, Łazarkiewicz i ciekawe kto jeszcze), gniota nakręciła, Polakom i Kościołowi dokopała. Sukces!

"Los bowiem synów ludzkich jest ten sam, co i los zwierząt; los ich jest jeden: jaka śmierć jednego, taka śmierć drugiego, i oddech życia ten sam. W niczym więc człowiek nie przewyższa zwierząt". (Biblia, Księga Koheleta 3/19) Warto pamiętać te słowa, bo kto ma za nic braci mniejszych nie uszanuje też drugiego człowieka. Polowania to hańba ludzkości, dziś nikt nie musi zabijać, żeby się najeść czy przyodziać. Współcześni robią to dla przyjemności. Zwierzęta przeznaczone na pokarm powinny być, zgodnie z obowiązującym prawem, zabijane w możliwie humanitarny sposób.

kinoman 188.146.137.*

film krauzego Smolensk nie byl brany pod uwage za duzo w nim duchow i jest fikcja

benek 89.73.212.*

Pana dziwi jednowymiarowość tego filmu? Zdziwiłbym się gdyby było inaczej. Wystarczy posłuchać co pani Agnieszka mówi na dowolny temat, aby nie mieć wątpliwości jaki stworzy film.

Narodowiec 83.22.247.*

A ja nie lubię myśliwych. Bohaterstwem nie jest strzelanie do bezbronnych zwierzat. Macie jaja idźcie powalczyc z dziczą z ISiS na Bliskim Wschodzie.

mysliwy 188.146.137.*

szyszka tez poluje

jojo 79.191.87.*

Tak czy siak kurczaków, wieprzaków zabijać nie można !!!!

sdn 83.10.56.*

Szkoły oczywiście obowiązkowo walą tabunami do kin!

ala wilk 46.21.220.*

Chłop żywemu nie przepuści i tego się trzymajmy,

tyrol 95.227.170.*

Strzelanie do zwierząt to zajęcie w sam raz dla takich pógłowków jak Bul Komorowski!Pani Holland ma rację.

miki 78.10.60.*

Gniotem jest książkowy pierwowzór Tokarczuk, obciążony tymi samymi wadami co film w tej recenzji.

Obywatel '74 5.60.71.*

Tendencyjność ideologiczna rzutuje na formę i treść twórczości. Byłbym BARDZO zdziwiony, gdyby z tandemu Tokarczuk-Holland powstało coś niuansowego, wnikliwego i uczciwego intelektualnie.

dzik 95.49.63.*

Dziczyzna jest wyjątkowo zdrowa, minimum cholesterolu, smak w sam raz, kiełbaska wspaniała, a pączki na smalcu z dzika to miodzio, a smalec do chleba z ogórkiem kwaszonym to mniam mniam.

im 176.124.141.*

Nie mam zamiaru oglądać filmu starej tekli sb.

weganin 37.47.43.*

Bardzo tu osobliwe rozważania czy zwierzę na mięso zabić prądem elektrycznym czy strzałem ze sztucera-prawie jak dyskusja czy lepsze krzesło elektryczne czy stryczek

jack 109.173.157.*

Trochę bez oceny filmu, tylko problemu. Myślistwo jest chore, przyroda w Polsce zatruwana i niszczona. Komuna lepiej dbała o lasy niż teraz. Z przykrością to stwierdzam...

Redaktor Naczelna: Marzena Nykiel

Zespół: Łukasz Adamski, Wojciech Biedroń, Piotr Czartoryski-Sziler, Marcin Fijołek, Edyta Hołdyńska, Adam Kacprzak, Jacek Karnowski, Michał Karnowski, Tomasz Karpowicz, Kamil Kwiatek, Aleksander Majewski, Tomasz Plaskota, Agnieszka Ponikiewska, Weronika Tomaszewska, Piotr Zaremba.

Autorzy: Piotr Cywiński, Krzysztof Feusette, Krystyna Grzybowska, Grzegorz Górny, Jerzy Jachowicz, Stanisław Janecki, Grzegorz Kostrzewa-Zorbas, Dorota Łosiewicz, Maja Narbutt, Maciej Pawlicki, Andrzej Potocki, Marek Pyza, Aleksandra Rybińska, Anna Sarzyńska, Wiktor Świetlik, Marcin Wikło .

Używasz przestarzałej wersji przeglądarki Internet Explorer posiadającej ograniczoną funkcjonalność i luki bezpieczeństwa. Tracisz możliwość skorzystania z pełnych możliwości serwisu.

Zaktualizuj przeglądarkę lub skorzystaj z alternatywnej.