Forum dyskusyjne

Kultura Komentarze do artykułów

"Uległość" wyd. W.A.B

"Pozbawione chrześcijaństwa narody europejskie są tylko ciałami bez duszy, jak zombie". Wsłuchujmy się w głos proroków. A może już jest za późno?

Data publikacji:

"Uległość" Michela Houellebecqa to pesymistyczny głos z samego jądra francuskiego liberalizmu, który pokazuje skutki "islamskiego pięknoduchostwa" europejskich elit.

hindi 46.186.11.*
Lepszy jest Obóz świętych pisany w 1973 jako science-fiction okazał się realną rzeczywistością. Jak go czytałam wiele lat temu wydawał sie niemożliwy a jednak. Ciekawe czy zakończenie też się spełni
zolwiki 188.146.77.*
Niemcy swą dezorganizacją przynoszą dziś wstyd Europie. http://zolwiki.blog.pl/2015/09/13/niemiecki-balagan/
aniela 162.238.50.*
@GWniki czyli araby w onucach
ozi 85.221.228.*
Lewicowi hipokryci są ateistami i są przeciwko chrześcijaństwu ale dziwnym trafem popierają demoniczną "religię" jaką jest islam - wyznawcy szatana? Lewica zawsze jest przeciwko Polsce i normalności.
piotr 178.37.189.*
Nie wiadomo jak bedzie ale w najlepszym razie Francja po ciężkiej i bardzo krwawej wojnie z islamistami na swoim terytorium zwycięży ponosząc duże straty. To najbardziej optymistyczny scenariusz
Mr Q 89.181.54.*
W dzisiejszej dobie nikt nie ujrzy glebi ksiazki Kamileczki co z Lublina dzierza wyraznie IQ bliskie pantofelkowi. Beda zaprzeczac sobie samym - jak zwykle. Robactwo.
ADAMSKI - MASZ U MNIE PLUS.TO BARDZO DOBRY ARTYKUŁ.
stary dziad 31.174.115.*
Jest książka MECZET NOTRE DAME 2048. Mowa tam jest o prawie wszystkich europejskich krajach, które przeszły na islam. Polska - pod przywództwem MŁODEGO PREZYDENTA :) - wyszła z UE i się uratowała !
ziomal 84.202.203.*
Odstrzal sanitarny !
L 83.7.113.*
Arabia Saudyjska nie wpuszcza uchodźców, za to obiecuje sfinansowanie budowy 200 meczetów w Niemczech dla przybywających tam muzułmanów. A w Polsce ZLew Zielony TR-UP wszczyna programowo walkę KK.
Naleczxxx 46.112.5.*
Polska jak dawnymi wieki stoi znów na straży chrześcijańskiej Europy. Może sami tego jeszcze do końca nie rozumiemy. W obliczu zagrożenia ,które zbliża się i narasta Polacy się zjednoczą bez zdrajców.
Ali 217.99.147.*
Wprowadźmy w Polsce powszechny dostęp do broni. Kilka milionów uzbrojonych Polaków bardziej odstraszy potencjalnego agresora niż armia.
Andi 88.90.86.*
Myślisz, że nie wejdą do twojego miasta https://youtu.be/XFXNJfwcCDs
Dąbrowa 5.172.237.*
W młodości uwielbiałem Francję za jej subtelną kulturę, błazeńskie komedie... Teraz ze swymi francuskimi znajomymi nie mogę wręcz rozmawiać - od razu nabierają wody w usta, gdy mowa jest o polityce.
decapitatio 83.4.181.*
Nawet nie zauważę jakiegoś bełkotu o islamie, ateizmie i innych stanach frustracyjnych. Mogą się nawet obwiesić. Będzie czego i kogo żałować ?!
Zeww 31.61.139.*
OBEJRZYJCIE KONIECZNIE! Zamieszki z pól walki z całej UE https://www.youtube.com/watch?v=Gtr63aSPlsw
DOBRE I SMUTNE!... Wybierzmy RADOSNE I POLSKĘ....
Kiedy czytam portal katolicki DEON prowadzony przez jezuitów, mam nieodparte wrażenie, że proroctwo Houellbecqa realizuje się na naszych oczach. Sądząc po komentarzach, nie budzi to jednak entuzjazmu większości wiernych. Wszystko na to wskazuje, że czcigodni ksieża jezuici już zdążyli nawrócić się na islam, tylko nie chcą się jeszcze do tego oficjalnie przyznać. Wytarczy przeczytać tytuły artykułów tylko z ostatniego tygodnia: Steve Jobs też był Syryjczykiem, Arabia Saudyjska przyjęła 2,5 miliona imigrantów, poznaj prawdę o uchodźcach w Emiratach Arabskich, muzułmanim może być dobrym przyjacielem, papież Franciszek odwiedzi meczet zdewastowany przez bojówki chrześcijańskie, dlaczego powinniśmy kochać muzułmanów i 3 rzeczy, które musisz wiedzieć o szariacie. http://www.epistrofy.pl/michel-houellebecq-i-jego-uleglosc-czyli-przepowiednia-kasandry-i-zmierzch-europy-jaka-znamy/
mysza 83.26.240.*

Właśnie czytam "Uległość". Co czuję? Lęk, paraliżującą mnie grozę..... .Jest już za późno, już nic nie da się zrobić.

Redaktor Naczelna: Marzena Nykiel

Zespół: Łukasz Adamski, Wojciech Biedroń, Piotr Czartoryski-Sziler, Marcin Fijołek, Edyta Hołdyńska, Adam Kacprzak, Jacek Karnowski, Michał Karnowski, Tomasz Karpowicz, Kamil Kwiatek, Aleksander Majewski, Tomasz Plaskota, Agnieszka Ponikiewska, Weronika Tomaszewska, Piotr Zaremba.

Autorzy: Piotr Cywiński, Krzysztof Feusette, Krystyna Grzybowska, Grzegorz Górny, Jerzy Jachowicz, Stanisław Janecki, Grzegorz Kostrzewa-Zorbas, Dorota Łosiewicz, Maja Narbutt, Maciej Pawlicki, Andrzej Potocki, Marek Pyza, Aleksandra Rybińska, Anna Sarzyńska, Wiktor Świetlik, Marcin Wikło .

Używasz przestarzałej wersji przeglądarki Internet Explorer posiadającej ograniczoną funkcjonalność i luki bezpieczeństwa. Tracisz możliwość skorzystania z pełnych możliwości serwisu.

Zaktualizuj przeglądarkę lub skorzystaj z alternatywnej.