Forum dyskusyjne

Gospodarka Komentarze do artykułów

autor: Fratria

Modzelewski: Kto pozwolił na udzielanie kredytów we frankach? "Organy nadzoru finansowego powinny zabronić tego bankom"

Data publikacji:

"Gdyby kredytobiorcom w rzeczywistości udzielano kredytów walutowych, czyli taki kredytobiorca na rachunek otrzymałby walutę, to wtedy można powiedzieć, nie ma tematu".

fgh 89.64.63.*

buahaha, ale "ałtorytet", karnoscy, zrocie cos z tym!

kredyt 80.54.231.*

Dobrze. TYlko dlaczego Pan Prezydent tego nie chce pójść z ustawami w tym kierunku

no to mają 83.6.22.*

Tylko wariat bierze kredyt w innej walucie niż w tej której zarabia. Nie żal mi frankowiczów i nie rozumiem po co im PiS coś obiecywał. Moja mama pracuje w banku i odradzała ludziom brać a oni swoje.

lexx 85.28.138.*

Kto pisał prawo podatkowe dla mafii i polityków i sam się przyznał że nawet w dz. ustaw go nie publikował WITOLD MODZELEWSKI on mówi jako KTO powinien siedzieć za kratami prawa ręka Balcerowicza

Pan Modzelewski mija się nieco z prawdą , Prawo Bankowe , Kodeks Dobrych Praktyk Handlowy oraz Wytyczne Narodowego Banku Polskiego , który udzielał licencji na prowadzenie banków dopuszcza do sprzedaży tego rodzaju produktu ale z zachowaniem określonych warunków określonych właśnie w Prawie Bankowym i udzielonych licencjach. Zatem KNF nie mógł zabronić oferowania tego rodzaju produktu , zatem Modzelewski nie mówi prawdy. KNF winien był dopilnować aby zarządy banków sprzedając ten produkt klientom wypełniały wymogi tak Prawa bankowego ( art 70 ) jak i Kodeksu Dobrych Praktyk Handlowych . Jednak te nie dopełnienie przez KNF swoich obowiązków nie zwalnia wcale zarządy banków z odpowiedzialności ,że złamania przez nich Prawa Bankowego i Kodeksu Dobrych Praktyk Handlowych a co za tym udzielonych bankom licencji bankowej w trakcie sprzedaży tych produktów.

Modzelewski bredzi w zakresie , w którym mówi ,że bankowcy nie mogą sprzedawać produktu zwanego kredytem walutowym osobom zarabiającym w złotówkach, bo to jest nie zgodne z prawem . Nie ma nic głupszego i łamiącego polską konstytucje jak owo stwierdzenie Modzelewskiego.

Warto przypomnieć, że gdy PO chciała wprowadzić ograniczenia w udzielaniu kredytów we frankach, PiS protestował, argumentując, że ograniczy to możliwości zakupu mieszkań, przez uboższych.

No, ale wtedy PiS był w opozycji ;)

bury 37.47.229.*

Ten "madziar" jest chyba cwaniakiem bankowym ,i wciska tutaj pier...ły. To wynajęta za złotówkę od wpisu menda. Tyle zna się na prawie bankowym co mój jamnik.

NBP w tamtych czasach rządziła Hanna Gronkiewicz .

Treść komentarza została usunięta.

dola 93.105.181.*

Mają przecież obrońcę morawieckiego, który za obronę banków otrzyma w przyszłości stanowisko za kilkanaście milionów rocznie a może i więcej. Nikt za "pseudofrankowiczami" się nie ujmie, niestety.

Zibi 85.89.190.*

Do madziara - w latach 2007-2008 nie można było oferować kredytów denominowanych do innej waluty (złoto- tak, ale waluta - nie). W 2011 - wstecznie próbowano to naprawić. Ale prawo nie działa wstecz.

abc 79.188.142.*

Liczymy na Ustawę pisaną na kolanie przez niedoinformowanych w dwa miesiące. Gdzie były i są wszechwiedzące instytucje europejskie zamykające stocznie za marne grosze ?

niekłamtrollu 83.26.196.*

no to mają 83.6.22 - pewnie twoja mama tak mówi tobie - bo u nas na wsi wszystkie banki wmawiały ludziom, że kurs franka się nie zmieni, a zdolności kredytowej w zł ludzie nie mają

P 62.244.152.*

Nikt nikogo nie zmuszał do zaciągania kredytu we frankach! Jak nie uzywaliście mózgu, to za to płaćcie!

Zibi, Jeszcze raz ,zawsze wolno oferować określony produkt bankowy !!! Skup się , zgodnie z Prawem bankowym i wytycznymi Narodowego Banku Polskiego i udzielonej przez NBP licencji bankowej ów produkt można oferować ale w trosce o stabilność systemu bankowego należy badać : ZDOLONOŚĆ KREDYTOWĄ uwzględniając ryzyko i tak określoną zdolność zabezpieczyć zabezpieczeniem odpowiadającym udzielonemu kredytowi ( pożyczce ) i te dwa obowiązujące warunki sprzedaży tego produktu zarządy banków łamały a KNF nie reagował , nie na sprzedaż, jeno na warunki tej sprzedaży !!! Stąd klient ma oczywiste prawo do odwołania swojego podpisu pod tą umową , ponieważ zarząd banku uzyskiwał jego podpis podstępem i wprowadzeniem w błąd !

pełnotrolli 83.26.196.*

62.244.152.* - jak ktoś ciebie okradnie lub zgwałci to też powiem nie używałeś mózgu to płać

DNA 5.172.255.*

Ustawy sądowe w 2 miesiące, a w sprawie umów frankowych po dwóch latach... klops. Jak tu można wierzyć w odnowę....

Łagodna 79.185.175.*

P 62.244.152.*, w jakich frankach? Daj przykład osoby, która dostała kredyt w CHF. Jednej.

moryc 37.248.163.*

To byl szwindel zorganizowany przez zydowskie banki nie tylko w Polsce? Boicie sie przyznac,że bylo robiony w 14 innych krajach? Przygotowano pulapke w ktora wpadlo w Polsce ponad 800 tys osob

Redaktor Naczelna: Marzena Nykiel

Zespół: Łukasz Adamski, Wojciech Biedroń, Piotr Czartoryski-Sziler, Marcin Fijołek, Edyta Hołdyńska, Adam Kacprzak, Jacek Karnowski, Michał Karnowski, Tomasz Karpowicz, Kamil Kwiatek, Aleksander Majewski, Tomasz Plaskota, Agnieszka Ponikiewska, Weronika Tomaszewska, Piotr Zaremba.

Autorzy: Piotr Cywiński, Krzysztof Feusette, Krystyna Grzybowska, Grzegorz Górny, Jerzy Jachowicz, Stanisław Janecki, Grzegorz Kostrzewa-Zorbas, Dorota Łosiewicz, Maja Narbutt, Maciej Pawlicki, Andrzej Potocki, Marek Pyza, Aleksandra Rybińska, Anna Sarzyńska, Wiktor Świetlik, Marcin Wikło .

Używasz przestarzałej wersji przeglądarki Internet Explorer posiadającej ograniczoną funkcjonalność i luki bezpieczeństwa. Tracisz możliwość skorzystania z pełnych możliwości serwisu.

Zaktualizuj przeglądarkę lub skorzystaj z alternatywnej.