Trzecie polskie złoto w Soczi! Panczenista Zbigniew Bródka wygrał wyścig na 1500 metrów. Zadecydowało 0,003 sekundy!

Już nie tylko Kamil Stoch i Justyna Kowalczyk - polscy sportowcy zdobyli trzecie złoto w Soczi!

Zbigniew Bródka zdobył złoty medal w łyżwiarstwie szybkim osiągając wyniki 1:45.00 na dystansie 1500 m. Polak okazał się lepszy od drugiego na mecie Holendra Koena Verweija lepszy o zaledwie 0,003 sekundy! 15. miejsce zajął Jan Szymański, a 20. był Konrad Niedźwiedzki. Bródka zawodowo jest strażakiem służącym w Komendzie Powiatowej PSPw Łowiczu.

Embedded image permalink

Serdecznie gratulujemy!

To najlepsze zimowe igrzyska w historii polskiego sportu. Mamy już trzy złote medale, a jeszcze dziś wieczorem kolejna szansa- Kamil Stoch wystartuje w konkursie na dużej skoczni.