Prezydencki minister Sławomir Nowak, który raczej stronił od często występowania w mediach, teraz w nich bryluje. Przyjmuje prawie wszystkie zaproszenia od dziennikarzy, co wielu z nich wprowadza w konsternację.
Skąd nagła przemiana u pana ministra? Być może chodzi o strach przed rosnąca konkurencją ze strony, coraz bardziej popularnej w mediach posłanki Agnieszki Pomaski, która tak jak Sławomir Nowak będzie startowała z gdańskiej listy, tylko, że z drugiego, lub trzeciego miejsca. A że młoda posłanka wzbudza nie tylko sympatię mediów, ale i wyborców, minister może obawiać się, że Pomaska mimo dalszego miejsca na liście przeskoczy go w liczbie oddanych głosów przez wyborców. Szczególnie, że coraz częściej pojawia się u boku prezydenta, jak wtedy gdy Bronisław Komorowski podpisywał ustawę żłobkową. Występuje też na większości konferencji Platformy Obywatelskiej w Sejmie.
Niedawno „Polska The Times" pisała tak o posłance:
Agnieszka Pomaska to ostatnio jedno z najbardziej gorących politycznych nazwisk. Zapowiedziała, że pójdzie do Sejmu z dzieckiem, na wzór Włoszki Lucii Ronculi, która z niemowlęciem w chuście brała udział w posiedzeniu europarlamentu. Co wkrótce uczyniła. Młoda, ładna, wyszczekana. I kopała piłkę z samym Tuskiem. Do tego Pomaska wywalczyła sobie funkcję zastępcy sekretarza generalnego Platformy w słownej potyczce z premierem Donaldem Tuskiem.
Początkowo posłanka pretendowała do roli sekretarza generalnego.
Przypomnijmy, że o funkcje „genseka" Platformy po udanej kampanii prezydenckiej ubiegał się Sławomir Nowak. Tylko, że on nie ugrał nic w tej sprawie i musiał sam wychodzić sobie miejsce u boku prezydenta. Czyżby między Nowakiem a Pomaską tliły się nieporozumienia, aż od tego czasu?
Publikacja dostępna na stronie: https://wpolityce.pl/polityka/110656-czemu-slawomir-nowak-uaktywnil-sie-w-mediach-bo-boi-sie-konkurencji-na-liscie-wyborczej
Najnowsze artykuły
Wszystkie najnowsze artykuły w jednym miejscu
Śledź nas na Google News
Bądź na bieżąco — dodaj nas do Google News
Dziękujemy za przeczytanie!
Twoje wsparcie ma znaczenie. Buduj z nami niezależne media.
Wszystkie teksty publicystyczne i analityczne w jednym miejscu. Dołącz do nas.