Marszałek Struzik umorzył miliard złotych kary, jaką miała zapłacić Warszawa za ścieki w Wiśle. Przedreferendalny prezent dla Gronkiewicz-Waltz?

Fot. Profil Hanny Gronkiewicz-Waltz na FB/"wSieci"
Fot. Profil Hanny Gronkiewicz-Waltz na FB/"wSieci"

Sylwetkę Adama Struzika w najnowszym numerze tygodnika "wSieci" nakreślił Stanisław Janecki. Publicysta opisywał metody, jakimi posługuje się marszałek województwa mazowieckiego, by utrzymać władzę i znaleźć przychylność wśród wielu innych polityków.

Przez 12 lat Adam Struzik stworzył na Mazowszu układ władzy czyniący go nieusuwalnym. Niestety, Polska rządzona przez takich lokalnych włodarzy staje się karykaturą demokracji

- pisał Janecki.

CZYTAJ WIĘCEJ: "wSieci" kreśli sylwetkę Adama Struzika. "Jego władza jest osadzona w licznych układach, powstają wokół niej układy pasożytnicze, a konkursy i przetargi są najczęściej fikcją"

Jakby na potwierdzenie tez zawartych w artykule, Adam Struzik umorzył karę, jaką Warszawa miała zapłacić za zanieczyszczenie Wisły. Chodzi o - bagatela - miliard złotych. Dług rósł przez ostatnich dziesięć lat. Marszałek - jak tłumaczy - umorzył go z powodu zbudowanej w Warszawie oczyszczalni.

Z decyzji Struzika cieszy się prezydent Gronkiewicz-Waltz:

Ta ważna dla nas decyzja marszałka Struzika zbiega się w czasie z trudnym ekonomicznie momentem. W obliczu wciąż zauważalnego pokłosia światowego kryzysu gospodarczego, mniejszych wpływów do miejskiej kasy z podatków i widma janosikowego, poczuliśmy olbrzymią ulgę. Cieszę się, że za jednym zamachem osiągnęliśmy znaczące korzyści dla środowiska i miejskiego budżetu

- powiedziała wiceprzewodnicząca Platformy.

 

lw, tvnwarszawa

 

 

-------------------------------------------------------------------------------

-------------------------------------------------------------------------------

Zachęcamy do kupna najnowszego numeru miesięcznika "W Sieci Historii" który jest już dostępny w naszym internetowym sklepie wSklepiku.pl!

W numerze 5/2013 „W Sieci Historii” między innymi o zwycięskiej bitwie Jana III Sobieskiego, która uratowała chrześcijańskie oblicze Europy, morderczej technice walki szablą opracowanej przez Polaków i spopularyzowanej na całym świecie oraz przyczynach i okolicznościach uwięzienia przez komunistów kardynała Stefana Wyszyńskiego, a także kulturowo-tożsamościowej roli popularnego serialu „Czas honoru”.

Miesięcznik

Dotychczasowy system zamieszczania komentarzy na portalu został wyłączony.

Przeczytaj więcej

Dziękujemy za wszystkie dotychczasowe komentarze i dyskusje.

Zapraszamy do komentowania artykułów w mediach społecznościowych.