Łepkowska, Bugaj, Lorenc, Żmijewski… Znane osobistości odpowiadają obrońcom Gronkiewicz-Waltz: „Warszawo, zakochaj się w referendum!”

fot. wPolityce.pl
fot. wPolityce.pl

Jest odpowiedź na list establishmentu III RP nakłaniający do bojkotu referendum w sprawie odwołania Hanny Gronkiewicz-Waltz ze stanowiska prezydenta Warszawy. 19 osób ze świata sztuki, kultury i nauki podpisało się pod odezwą do warszawiaków, by 13. października wzięli udział w głosowaniu.

CZYTAJ WIĘCEJ: Sygnatariusze listu w obronie Hanny Gronkiewicz-Waltz zachowują się jak spasione, leniwe koty salonowe, nie widzące, że Warszawa staje się grajdołem

Publikujemy całość apelu:

Warszawiacy, 13 października każdy z nas będzie mógł zabrać głos w sprawie przyszłości Warszawy. Niezależnie od preferencji politycznych, referendum jest okazją do oceny urzędników rządzących Stolicą w naszym imieniu. Już teraz obserwujemy jak jego perspektywa wpływa na władze miasta. Decyzje, które jeszcze kilka miesięcy temu wydawały się niemożliwe, dziś stają się rzeczywistością. Jest to najlepszy dowód na znaczenie zaangażowania mieszkańców w sprawy publiczne. Jakość rządów zależy od nas!

Warszawianko i warszawiaku, 13 października staw się w swojej komisji wyborczej i oddaj głos. Głosuj jak chcesz - ważne, że to zrobisz. Pokażmy, że miasto jest nasze.

Warszawo, zakochaj się w referendum!

Wezwanie podpisali: Ryszard Bugaj, Michał Lorenc, Olga i Wiesław Johann, Bohdan Jałowiecki, Kinga Dunin, Marcin Wolski, Artur Żmijewski, Tomasz Lec, Barbara Jezierska, Jakub Żulczyk, Jacek Raciborski, Maciej Gdula, Redbad Klijnstra, Jacek Poniedziałek, Ilona Łepkowska, Mirosław Chojecki, Piotr Paziński i Janusz Sujecki.


Apel jest częścią inicjatywy obywatelskiej „Miasto Jest Nasze”, która propaguje udział w referendum.

Kampania „Warszawo, zakochaj się w referendum!” ma pokazać warszawiakom, że referendum jest przede wszystkim działaniem obywateli zatroskanych o stan miasta

– podkreślają inicjatorzy.

Chcemy przypomnieć opinii publicznej, że udział w referendum to nie tylko nasze prawo, ale również szansa na zmianę filozofii rządzenia Warszawą

– zaznacza Jan Śpiewak, jeden z autorów akcji.

Głos oddany w referendum przypomina obecnym i przyszłym władzom Warszawy, że miasto stanowi własność jego mieszkańców. Referendum można porównać do spotkania akcjonariuszy spółki, na którym dokonywana jest ocena prezesa. 13 października wszyscy zainteresowani obywatelskim podejściem do polityki samorządowej będą mogli wypowiedzieć się, czy „prezes” wywiązuje się z umowy. Kampania „Warszawo, zakochaj się w referendum!” ma zwrócić uwagę warszawiaków na to, że ich głos i zainteresowanie w bezpośredni sposób przekłada się na poprawę działań samorządu. Większa kontrola ze strony obywateli poprawia społeczny słuch władzy. Kroki podejmowane przez warszawski ratusz w ciągu ostatnich trzech miesięcy są tego najlepszym dowodem

– czytamy w przesłaniu inicjatywy.

W ramach przedsięwzięcia odbył się happening „Uwolnić syrenkę”.

Z kolei Stowarzyszenie „Republikanie” zaprasza do udziału w akcji GRONKOBUS, będącej częścią kampanii społecznej „Idź na Referendum, Zmieniaj Warszawę”.

W dniach 7-11 października po całym mieście będzie kursował autobus, który ma na celu ukazanie wszystkich absurdów, złych decyzji, nietrafionych inwestycji i niespełnionych obietnic Hanny Gronkiewicz-Waltz. Gronkobus pokaże warszawiakom prawdziwy dorobek prezydentury Hanny Gronkiewicz-Waltz i zachęci ich do udziału w referendum, w którym będą mogli wyrazić swoje zdanie na temat działań prezydenta stolicy. Gronkobus odwiedzi wszystkie 18 dzielnic Warszawy, zgodnie z załączonym rozkładem jazdy. Na każdym przystanku na warszawiaków będą czekały liczne atrakcje.

CZYTAJ TEŻ: Wajda, Bartoszewski, Olbrychski, Kondrat... Establishment III RP rusza na ratunek Gronkiewicz-Waltz i pisze list otwarty w jej obronie

JKUB

 

 

-------------------------------------------------------------------------------

-------------------------------------------------------------------------------

Zachęcamy do kupna najnowszego numeru miesięcznika "W Sieci Historii" który jest już dostępny w naszym internetowym sklepie wSklepiku.pl!

W numerze 5/2013 „W Sieci Historii” między innymi o zwycięskiej bitwie Jana III Sobieskiego, która uratowała chrześcijańskie oblicze Europy, morderczej technice walki szablą opracowanej przez Polaków i spopularyzowanej na całym świecie oraz przyczynach i okolicznościach uwięzienia przez komunistów kardynała Stefana Wyszyńskiego, a także kulturowo-tożsamościowej roli popularnego serialu „Czas honoru”.

Miesięcznik

Dotychczasowy system zamieszczania komentarzy na portalu został wyłączony.

Przeczytaj więcej

Dziękujemy za wszystkie dotychczasowe komentarze i dyskusje.

Zapraszamy do komentowania artykułów w mediach społecznościowych.