Prof. Binienda: Czuję się zastraszany. Gdy przyjeżdżam do Polski zawsze mam ochronę

Czytaj więcej Subskrybuj 50% taniej
Sprawdź
fot.youtube.pl
fot.youtube.pl

W Polsce czuję się zastraszany - powiedział prof. Wiesław Binienda na antenie Polsat News. Naukowiec twierdzi, że ujawnienie przez prokuraturę treści jego zeznań jest niezgodne z prawem - zarówno polskim jak i światowym i  zastanawia się nad sądowym rozstrzygnięciem sprawy.

Jego zdaniem to co się stało w związku z publikacją Gazety Wyborczej jest "dobrze przygotowaną akcją", która miała na celu "zdyskredytowanie" ekspertów.

To jest akcja dobrze przygotowana, która ma za zadanie zdyskredytowanie mnie, prof. Obrębskiego i Rońdę

- mówił prof. Binienda. Jak tłumaczył, Polska jest jednym krajem w którym czuje się zastraszany, dlatego zawsze gdy tu przyjeżdża, ma ochronę.

W odpowiedzi na pytanie o to, czy prawdą jest - jak napisała "Gazeta Wyborcza" - że prof. Binienda prosił prokuratorów o udostępnienie materiałów, Binienda wyjaśnił:

Chodziło mi o rysunki techniczne, które ułatwiłyby moje obliczenia w sposób punktowy. Ale najwidoczniej chodziło o to, by mnie zniechęcić, bo bez nich musiałem włożyć w obliczenia dużo więcej pracy.

Dodał też:

Jeśli mają coś do ukrycia, to robią jak z tymi trumnami: lutują, a potem okazuje się, że w trumnie jest ktoś inny

Jak powiedział, on sam nie ma nic do ukrycia i chętnie zaprosi prokuratorów i dziennikarzy do swojego laboratorium, w którym dokonuje obliczeń.

ansa/wp.pl/Polsat News

 

 

-------------------------------------------------------------------------

-------------------------------------------------------------------------

Kup książkę wSklepiku.pl!

"Lech Kaczyński Ostatni Wywiad"

autor:Łukasz Warzecha

"Lech Kaczyński - ostatni wywiad" to zapis rozmów, które Łukasz Warzecha  prowadził z Prezydentem Rzeczypospolitej w marcu i na początku kwietnia 2010 roku. Ostatnie spotkanie autora z Lechem Kaczyńskim odbyło się zaledwie trzy dni przed śmiercią głowy państwa w katastrofie pod Smoleńskiem. Dziś składają się one na poruszający polityczny testament.Pozwalają zrozumieć Lecha Kaczyńskiego jako polityka, a także jako człowieka.

Lech Kaczyński Ostatni Wywiad

Dziękujemy za przeczytanie artykułu!

Najważniejsze teksty publicystyczne i analityczne w jednym miejscu! Dołącz do Premium+. Pamiętaj, możesz oglądać naszą telewizję na wPolsce24. Buduj z nami niezależne media na wesprzyj.wpolsce24.

Zapraszamy do komentowania artykułów w mediach społecznościowych