"Nie zawężajcie dyskusji do dekoderów, gdy z multipleksów jak z szamba wylewa się lewicowo-liberalna ideologia gender, deprawując umysły i serca"

Fot. PAP/Jacek Turczyk
Fot. PAP/Jacek Turczyk

Czy zwlekanie ze zwolnieniem przez TVP miejsc na multipleksie zwiastuje kolejne problemy Telewizji Trwam? To pytanie stawia "Nasz Dziennik" opisując procedurę koncesyjną. Okazuje się bowiem, że zgodnie z prawem Telewizja Polska już mogłaby zwolnić szykowane dla TV Trwam miejsce na multipleksie. Zgodnie z prawem TVP ma przenieść się z MUX-1 na MUX-3, gdy ten swoim zasięgiem obejmie 95 procent populacji kraju. Najpóźniej ma się to odbyć 23 kwietnia 2014 roku. Jednak już dziś MUX-3 dociera do 98,8 procent mieszkańców Polski. Bez żadnej straty TVP mogłaby więc już opuścić multipleks.

Telewizja publiczna nie ma na razie takiego zamiaru. A to blokuje wejście na MuX-1 m.in. TV Trwam, która koncesję ma obiecaną. W praktyce będzie jednak mogła nadawać dopiero, gdy TVP zwolni zajmowane przez siebie miejsce. Jak zaznacza "ND" opóźnienie w procedurze koncesyjnej powoduje wymierna straty dla katolików w Polsce.

Dlatego Polacy, chociaż wielu bardzo by chciało, nie mogą śledzić w przekazie naziemnym przebiegu Światowych Dni Młodzieży w Rio de Janeiro z udziałem Ojca Świętego Franciszka. Media publiczne zaniechały transmisji tego wielkiego wydarzenia, podobnie jak poprzednio zrezygnowały z transmisji spotkania Ojca Świętego Benedykta XVI z młodzieżą w Madrycie

- czytamy w gazecie.

Sprawa cyfryzacji była omawiana w Sejmie, podczas posiedzenia komisji kultury.

TVP może zwolnić MUX-1 natychmiast. Nie musi z tym czekać do kwietnia 2014 r.

– mówiła poseł Anna Sobecka.

Pytała również, "jak KRRiT i Urząd Regulacji Energetyki chcą wyegzekwować obowiązek opuszczenia MUX-1 przez TVP?".

Z kolei Barbara Bubula pytała, dlaczego terminem ostatecznych przenosin TVP na MuX-3 ma być 23 kwietnia 2014 roku. W ocenie posłanki, może to naruszać ustawę. Bubula przypomniała też, że nadawanie z dwóch multipleksów jest dla TVP bardzo kosztowne, więc powinno być traktowane jako marnowanie publicznych pieniędzy.

Nie zawężajcie dyskusji o cyfryzacji do dekoderów, gdy z multipleksów jak z szamba wylewa się lewicowo-liberalna ideologia gender, deprawując umysły i serca. Czas to ukrócić i przywrócić pluralizm

– wyrzucała Boniemu i Dworakowi poseł Sobecka.

Uruchomienie przez Telewizję Trwam nadawania z MUX-1 blokuje też KRRiT, która nie rozstrzygnęła dotąd o przyznaniu dwóch ostatnich koncesji w ramach II konkursu (chodzi o kanał filmowy i poradnikowy).

KL,Naszdziennik.pl

Dotychczasowy system zamieszczania komentarzy na portalu został wyłączony.

Przeczytaj więcej

Dziękujemy za wszystkie dotychczasowe komentarze i dyskusje.

Zapraszamy do komentowania artykułów w mediach społecznościowych.