Takich ludzi nagradza Bronisław Komorowski. Prokurator, który skazywał ludzi "Solidarności" dostał order od prezydenta
opublikowano: 26 stycznia 2011 roku, 13:24 | ostatnia zmiana: 3 sierpnia 2011 roku, 16:37
Fot. wPolityce.pl, Gazeta Współczesna
Ponury żart?! W PRL walczył z opozycją. Zbigniew Pannert został odznaczony przez Komorowskiego -
informuje białostocka "Gazeta Współczesna". O publikacji poinformował nas jeden z naszych Czytelników. Dziękujemy.
W tekście Katarzyny Gasparowicz znajdujemy informację o tym, że peerelowski prokurator prokurator Zbigniew Pannert otrzymał order z rąk prezydenta RP. Tymczasem 30 lat wcześniej oskarżał podlaskich opozycjonistów o nielegalną działalność związkową:
Zbigniew Pannert, były prezes Sądu Apelacyjnego w Białymstoku, obecnie w stanie spoczynku, został w poniedziałek odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Prezydent Bronisław Komorowski odznaczył sędziego za wybitne zasługi w działalności publicznej na rzecz sądownictwa. Dla wielu ta uroczystość to prawdziwy chichot historii – w końcu odznaczenie z rąk dawnego opozycjonisty otrzymał były PRL-owski prokurator, oskarżający podlaskich opozycjonistów w czasach stanu wojennego. Pisaliśmy o tym w "Gazecie Współczesnej" już w 2005 roku. Wtedy ówczesny prezes Pannert nie miał sobie nic do zarzucenia (wczoraj nie udało się nam z nim skontaktować).
O prokuratorze Pannercie "Współczesna", jak sama przypomina, już pisała. Wtedy tłumaczył swoją działalność z lat 80. tak:
Mnie nikt niczego nie kazał, ale miałem dekret o stanie wojennym, byłem prokuratorem i dopóki nie zrezygnowałem z tej funkcji... Mogłem być bohaterem, powiedzieć: "Jestem sympatykiem opozycji, ja was nie kocham, ja was lekceważę, ja was mam w wielkim poważaniu". Do więzienia by mnie nie wsadzili, raczej wywalili ze służby. Pewnie moją żonę, sędzię, też by zwolnili, bo nie sądzę, żeby taka manifestacja z mojej strony była dla niej neutralna. Takim bohaterem nie byłem. Robiłem jednak jakieś zwody, a kiedy wyszedłem z wojska – bo zostałem powołany do czynnej służby wojskowej jesienią 1982 r. i pracowałem w prokuraturze garnizonowej – zwolniłem się z prokuratury. To już mnie przerosło.
Jak dodaje białostocki dziennik, w archiwach dawnego sądu wojewódzkiego zachowały się akta dwóch spraw, w których oskarżał Zbigniew Pannert.
Pierwsza dotyczyła Lecha Kraszewskiego, jednego z pierwszych skazanych w stanie wojennym na Białostocczyźnie. Przed 13 grudnia 1981 roku działał on w monieckiej Solidarności. Złapano go w Knyszynie 28 grudnia 1981 r., kiedy zdenerwowany brakiem wieści o internowanych znajomych, wyrwał z zeszytu kartkę papieru i napisał na niej ołówkiem: "Żądamy uwolnienia więźniów politycznych MKK Solidarność". Nie zdążył jej jednak wywiesić na płocie, bo zauważył go milicjant. Został natychmiast aresztowany. Już następnego dnia wiceprokurator Zbigniew Pannert postanowił wszcząć śledztwo, i to w trybie doraźnym. Oznaczało to wyższe kary za kontynuowanie działalności związkowej. Już na rozprawie Pannert wnosił o "karę trzech lat pozbawienia wolności oraz kary trzech lat pozbawienia praw publicznych".
Druga sprawa - według "Współczesnej" - dotyczyła Ryszarda Szczęsnego, członka Solidarności z białostockich Fast. Był oskarżony o wywieszenie 6 maja 1982 roku na ul. Lipowej w Białymstoku białej flagi – symbolu Solidarności. Choć nigdy się do tego "przestępstwa" nie przyznał (po latach zrobił to zresztą zupełnie kto inny), prokurator Pannert domagał się skazania go w trybie doraźnym, czyli na co najmniej trzy lata więzienia. Dostał trzy miesiące więzienia więzienia.
Mimo to Pannert uważa, że był przyzwoitym człowiekiem:
Mnie się wydaje, że byłem przyzwoitym człowiekiem. Nie byłem bohaterem, ale, jeżeli to ma jakieś znaczenie, mnie sumienie nie gryzie. Każdy z nas jest człowiekiem ułomnym, nie ma tu ideałów, tak jak nigdy nie będzie raju na ziemi. Problem w mojej profesji polega jednak na tym, że cenne jest to, by być przyzwoitym człowiekiem. A co to znaczy? Definicję przyzwoitości każdy z nas nosi w sobie...
- mówił kilka lat temu "Gazecie Współczesnej".
Redakcja ciągle czeka na wyjaśnienia w tej sprawie z Kancelarii Prezydenta RP. Zapowiada, że do tematu będzie wracała.
kategorie: Polityka
tagi: Komorowski prezydent PRL "Solidarność" stan wojenny
Komentarzy: 104
a sedziego kryze z rzadu pis i lpr i samoobrony pamietacie.
Ciiiii!!!!!!!!!! lol
jasne, tak samo jak teściów gajowego
Teściów gajowego, a rodziców Hogaty.
A co Kryże medal dostał, Lolku?
Pamietam. Orderu nie dostał. A czy był równie służalczy jak Pannert...
No i co z tego.Załóżmy,że to był błąd.Będziemy zatem powielać to po wieczne czasy.Przecież "po" miało być takie czyste.
Tak, pamiętamy, że dzięki niezwykłej pracowitości osądził FOZZ!
Pana sędziego Kryże, który doprowadził do finału sprawę afery FOZZ, tak pamiętamy!
Ale bzdura!!! Zapoznaj sie ze sprawa Kryze dokladnie a nie pisz dyrdymaly. Porownanie Pannerta z Kryze jest tyle warte co stwierdzenie ze raport MAK z katastrofy Smolenskiej to szczera i 100% prawda. .... jak widac SB wrzutki medialne maja dlugi zywot i zawsze znajdzie sie jakis frajer co glupoty bedzie powtarzal .
Tyle,że sędziego Kryży nikt nie odznaczł. PO-wała.
Ale płk. Dziadzia i płk. Rojer nie dostali odznaczeń. A teraz kto wie może zostaną odznaczeni? Ich zasługi nie małe.
Pamiętamy,ale gdybyś czytał ze zrozumieniem to wiedział byś że nie chodzi co robił a chodzi o to że został odznaczony orderem przez prezydenta.A jak wiesz(raczej nie wiesz) pan Kryze nigdy nie został uhonorowany orderem przez L.Kaczyńskiego.Ludzie wtedy zasługują na tak wysokie odznaczenie ,kiedy CAŁYM swoim życiem udowodnili swą uczciwość i niezłomność.Paniał?
Sędzia Kryże potrafił i pokazał,że można siebie zmienić c nie mozna powiedzieć o odznaczonym . Komoruski człowiek wsi i powiązany z rodzina esbecką wie co robi. On nie odnzaczyłby sędziego Kryże i w przeciwieństwie do ciebie matołku wie dlaczego
A co to za porównanie? Kryże był od zap...nia w resorcie, a nie od wypinania piersi.
Nic mi nie wiadomo zeby Kryze dostal order a zdaje sie,ze o tym jest artykul. Smutna to prawda ale rzeczywiscie wiekszosc Polakow nie umie czytac ze zrozumieniem.
Odznaczeni w listopadzie przez wesołego Bronka Krzysztof Szumski, były polski ambasador w Pekinie (Chińska Republika Ludowa), był najpierw tajnym współpracownikiem SB, a później funkcjonariuszem wywiadu i szefem POP w szkole wywiadu w Kiejkutach. Prezydent Bronisław Komorowski odznaczył go za zasługi dla polskiej służby zagranicznej. Jak dowiedział się portal Niezależna.pl, prokuratorzy Instytutu właśnie kierują wniosek do sądu, czy dyplomata nie skłamał w oświadczeniu lustracyjnym. Informacje na temat przeszłości Krzysztofa Szumskiego zostały zamieszczone katalogach IPN. W listopadzie 2010 r. prezydent Bronisław Komorowski odznaczył do Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski. Szumski znalazł się w gronie 10 odznaczonych osób, wśród których był m.in. były szef MSZ Adam Daniel Rotfeld, zarejestrowany przez służby specjalne PRL jako tajny współpracownik o pseudonimach „Ralf”, „Rauf, „Serb”.( źródło - niezalezna.pl)
Nareszcie normalność. Sprzedawczyki na salony, a patrioci do kąta.
O tak, a najlepsza definicja przyzwoitosci. Kazdy w sobie nosi i nikomu nic do tego - to definicja Komora.
Zgadzam sie
Tych medali bedzie jeszcze wiecej, kazdego miesiaca dojda nowe nazwiska. Komorowski jest koszmarna pomylka. Rzad Plemiela upadnie, a on zostanie. Chichot historii.
Obecna działalność Komorowskiego zmusza do zadania pytania,czy był on na prawdę opozycjonistą?A jeżeli tak,to po której stronie?
Po tej samej, co noblysta: http://farm5.static.flickr.com/4001/4575421319_364b2c4edc.jpg
Był w opozycji do opozycji.
A co na to "Wyborcza"? Prokurator - człowiek honoru?
Nic mnie już u komoruskiego żyrandola nie zdziwi. Jeżeli nagrodzi stalinowców też. To mały człek.
juz nagrodzil. Czy to moja wina, ze Nobel zszedl na psy?
Następny "przyzwoity" Poncjusz Piłat.Chociaż nie - przepraszam pana Piłata.On coś jednak próbował zrobić w zgodzie ze swoim sumieniem
dla mnie wszystko jasne ten Komorowski to zwykly "kret" zresztą jaką ma rodzinkę
To dobrze, że zapytaliście bo nie znalazłam na oficjalnej stronie prezydenta informacji o tym odznaczeniu.
A my pamiętamy pana Kryże, który skazywał Pana Prezydenta Komorowskiego w czasie PRL i którego ojciec skazywał ludzi na śmierć. "Od listopada 2005 do maja 2006 był z ramienia Prawa i Sprawiedliwości sekretarzem stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości w okresie, kiedy urząd Ministra Sprawiedliwości sprawował Zbigniew Ziobro. Od maja 2006 do listopada 2007 był podsekretarzem stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości."
A my pamiętamy, jakie to było wtedy oburzenie "przyzwoitych człowieków", jak to miało być zupełnie inaczej i jakie to wysokie standardy miały obowiązywać.
Prawda jest taka, że Piwnik zostawiła sprawę FOZZ i została ministrem. Sędzia Kryże dzięki odpowiedzialności i pracowitości osądził tę skomplikowaną sprawę /która w założeniu miała się przedawnić/, kim był jego ojciec nie ma najmniejszego znaczenia. Michnik został odznaczony najwyższym odznaczeniem, mimo wniosku o ekstradycję w stosunku do jego brata Stefana.
Jeszcze raz powtarzam.Pamiętamy,ale gdybyś czytał ze zrozumieniem to wiedział byś że nie chodzi co robił a chodzi o to że został odznaczony orderem przez prezydenta.A jak wiesz(raczej nie wiesz) pan Kryrze nigdy nie został uhonorowany orderem przez L.Kaczyńskiego.Ludzie wtedy zasługują na tak wysokie odznaczenie kiedy CAŁYM swoim życiem udowodnili swą uczciwość i niezłomność.
Rebus: http://www.blogpress.pl/node/5739
powolutku, po cichutku i Jaruzelski dostanie Orła Białego i Kiszczak, ale to nie wina zięcia ubeków Komoruskiego, że jest taki głupi, nie czepiajcie się jego, on wyżej się nie zesra jak dupę nosi, to jednak społeczeństwo dokonało wyboru i to społeczeństwo jest chore a nie zięć ubowców!!!
Tu nie ma pewności, bo może głosy były "odpowiednio" policzone, a to już nie całe społeczeństwo.
policzone czy niepoliczone to bez znaczenia dla rewolucji , ważne że ta włąsciwa część społeczeństwa głosowała prawidłowo
Sumienie ma czyste, bo nie używane! Same przyzwoite człowieki byli w służbie komuny.
Szkoda, że nie żyje Konstanty Rokossowski. Pewnie dostałby medal "Za zasługi dla obronności kraju".
Komoruski i wszystko jasne.
Wydaje się, że najbardziej szokujące persony odznaczone przez tego pRezydenta KGB w Polsce Debilbredzisława komoRuskiego-Szczynukowicza już za nami. Teraz już tylko prowincja... Może z jakimiś petardami od czasu do czasu... A lista odznaczonych, tych byłych i tych przyszłych, adekwatna do funkcji, jaką to moskiewskie Mega-Ścierwo w Polsce ma zlecone od towariszczy z Łubianki. A polit-motto pRezydenta KGB w Polsce zawiera się w tej prostej parafrazie z Terencjusza: "Nic co ruskie i nic, co antypolskie, nie jest mi obce". :(
Mam nadzieję,że PIS nie popełni już takiego błędu jak z tym Kryże.Ale do tego potrzebna by była głęboka lustracja środowiska prawniczego oraz rozbicie jego kastowości - do czego zresztą zmierzał Zbigniew Ziobro.
Kim jest wlasciwie obecny prezydent RP. To co wyczynia B. Komorowski wykorzystujac swoja pozycje jest skandalem. Wielkim skandalem bylo wybranie przyjaciela Palikota (kompletne dno) na prezydenta RP. Osiagnawszy najwyzsza pozycje w panstwie pokazuje teraz co potrafi. A co moze potrafic ktos kto mienil sie przyjacielem Palikota. Kto pamieta jeszcze: "Janusz, to ty" po katastrofie smolenskiej. Takiego wyboru dlugo jeszcze bedziemy sie wstydzic.
jaki prezydent tacy i bohaterowie
LUDZIE HONORU WRACAJĄ NA SALONY. KIEDY KOMOROWSKI PLANUJE STAN WOJENNY?
To taki błąd jak z sedzią Kryże, niestety. Obaj byli funkcjonariuszami systemu. Karać ich nie trzeba, ale nagradzać nie należy.
Tatuś tępawego Komorowskiego był ,jak głosi notka biograficzna , kierownikiem katedry afrykanistyki na UW . Katedry filologiczne w okupowanej przez Rosjan Polsce (do 1989 roku) były zewnętrznymi wydziałami wywiadu SB , polskojęzycznej filii KGB.
Trzeba jeszcze przypomnieć cudowne ocalenie tatusia Komorowskiego , "żołnierza" Łupaszki , od śmierci z rąk NKWD.
A wcześniej "oficerem LWP!"
To idzie przez pokolenia , tak jak u Cimoszewicza . Tatuś morderca , on sam ruski agent , no i córka ? Pani adwokat w Los Angeles ?
Pewnie córka Cimoszewicza często bywa na rautach w konsulacie rosyjskim
Jestem prezydentem wszystkich z WSI.
Związek z Dziadzią to też nie przypadek UB popierało resortowe małżeństwa.
Hej iwokna srary ciulu. napisz jak zachlalas pale w Pile na ostatnim pietrze i szczalas do akwarium
co wy siusiumajtki mozecie powiedziec co bylo i jak to bylo 30 lat temu nie jednego z was kogut za siura po podwerzu ciagał ciekawe co kazdy z was pizdzielcow by zrobił na JEGO miejscu
mamusia tirówka?
nie ..burdel mama
ale przedtem tirówka ?
U pOsła niesioła?
Iwonka. Nie o to chodzi. Nie udawaj, że nie rozumiesz. Ludzie lepiej lub gorzej wykonywali swoje obowiązki. Mieli potknięcia /to może być przypadek sędziego Kryże, tak ostro, przy każdej okazji krytykowany przez prezydenta/, niekiedy się zeszmacali. Problem polega na tym, że Ukochany Prezydent Wszystkich Polaków nadaje bardzo wysokie odznaczenie państwowe komuś, kto się po prostu utrzymywał na powierzchni. Kryże, na to wygląda, w takim samym stopniu zasłużył na odznaczenie. Rzeczywiście Bredzisław Gafa, niestety prezydent. Czy robi to w pełni świadomie ?
Spoko ! To dopiero poczatek - na ordery Orla Bialego czeka pluton ZOMO mordujacy w kopalni Wujek, byle kierownictwo SB i UB - kto wiecej zamordowal szybcie order dostanie ... No i w koncu Jaruzelski - jest kuz przeciez doradca "od masakr i ludobojstawa" Gdansk 1970, Wujek 1981 jak i od czystek antysemickich 1968. ... A no jeszcze na wniosek Tuska beda ordery dla wybranych czlonkow Wermachtu i SS ... a co Bronislaw K ma gest ...
Jak nic zbliża się moment nadania Orderu Orła Białego kiszczakowi.
Komoruski teraz wiwinie orla gen Jaruskiemu
Kaczynski juz w 2006 roku mial racje !!! Koworowski nie tylko "stoi tam gdzie stalo ZOMO" ale aktywnie to cale SB/UB/ZOMO srodowisko (plus Rosyjscy towarzysze) nagradza i odznacza. ==== Przynajmniej jest jasnosc - jaki prezydent tacy przyjaciele ======
kapusta kapuście odznaczenie dała....
Nikt nie wie dziś co niesie nowy dzień Powywracane krzyże znaczą szlak W kolorze krwi objawił diabeł się Czerwona gwiazda jego znak. Oto Polska.
Czy nasz Umiłowany Przywódca wybiera się może na forum ekonomiczne do Davos? Kaczyńskiego z każdej nieobecności lewackie media rozliczały w szyderczo-pogardliwym tonie.
Na Komorowskiego muszą być niezwykle mocne kwity. Co do tego chyba nie można mieć żadnych wątpliwości.
A ja pamiętam jaka aferę zrobił Komorowski z mianowania sędziego Kryże .Nie mam zamiaru porównywać Pannerta z Kryże ,ale skoro Komorowski oburzał się na to,że PiS awansował Kryże,który jak twierdził sądził go za działalność opozycyjną więc dlaczego teraz odznacza Pannerta ,który odegrał taka sama(?) rolę w stosunku do innych opozycjonistów? A propos prezesa Pannerta przyszło mi ocenić go prywatnie,w mojej sprawie osobistej i ocena ta wypada negatywnie.Tacy prezesi(i sędziowie) winni być eliminowani z sądownictwa,więcej,w ogóle do niego nie powinni trafiać.Trudno jest też mi uwierzyć,że jak sam mówi odszedł z prokuratury garnizonowej ,bo już nie mógł zdzierżyć,myślę,że chodziło tu o kasę i możliwość awansu,chęć zrobienia kariery ,a nie o uczciwość.
a moze on tzn.Komuchruski te odznaczenia wrecz po pijaku nie wie co czyni?
Szanowni idioci od Karnowskiego! Prokurator nie skazuje prokurator oskarża
gość 2011-01-26 16:36:20 szanowna łachudro hodowana A.M.Z G.W.na ciemnego leminga.
http://static2.flaker.pl/static/images/flaker/user_submitted/m_2648_1291463522_0_495.jpeg
gość 2011-01-26 18:12:57 spadaj hodowany lemingu do moskali won cieciu. W dupie mam takie ścierwa bolszewickie paniał duraku.
To takie niepojęte , że prokurator może zostać sędzią , cepie od Komorowskiego
kim ten bronek był naprawde w latach 80tych? zaraz sie okaze ze drugim bolkiem, smiec zawsze bedzie smieciem, jeba. PO
B. Komorowski niedawno mianował swoim doradcą (społecznym) wiceprezydenta Białegostoku - Aleksandra Sosnę. Jest on m. in. wydawcą i tłumaczem książki współczesnego rosyjskiego historyka Kiryła Sokoła "Rosyjska Warszawa". Autor gloryfikuje carskie rządy w stolicy: osiągniecia w architekturze, zamienianie kościołów na cerkwie, itp. Zarzuca Polakom niewdzięczność i okrucieństwo wobec Rosjan- bunty, powstania, zamachy na carskich dygnitarzy. Z żalem i nostalgią pisze o rosyjskiej świetności Warszawy podczas zaboru. Doradca B. Komorowskiego pisał też o zbrodniach polskich na bolszewikach, jeńcach wojennych 1920 r., tym razem w gazetce Bractwa Cerkiewnego. Gratulujemy takich doradców;mogłoby być ich więcej.
prezydent czy palant? też na "p"
Komoruski i WSI to to samo, prezydent już się pogubił kto jest kto, to norma w PO.
Komorowski to esbecki cham, błazen i sługus to jeden z tych co ma fioła i jest prostakiem a zarazem oszołomem.
http://www.blogpress.pl/node/6649 czerwoni wodzowie kucający osioł.
Niedługo Panprezydent będzie urządzał łapanki z nagonką na pretendentów do orderów
Czemu nagle takie zdziwienie kogo to odznacza WSI Bronek , ziec ubekow ? ! A kogo innego ma odznaczac ziec ubekow , jak nie bliskich swemu sercu agentow TW i esbekow i prowadzacych , a takze wrogow polskosci , jak np. Aarona Szechtera , czy piewczynie Lenina , Stalina i wyzszosci ustroju komunistycznego nad kapitalistycznym W.Szymborska.
Celnie to zauwazyles !
No i co, pieprzone peowskie lemingi? Teraz czekamy na Orła Białego dla Ślepego Wojtka, Czesia Kiszczaka i innych michnikowskich "ludzi honoru". W końcu, jaki prezio, tacy nagradzani. A bycie ze WSI zobowiązuje.
Nalezy stwierdzić ,że komoruski ma dużo zobowiązań.Jeszcze nie raz nas zadziwi.
ORDERY OD KOMORUSKIEGO NIE LICZĄ SIĘ.
PANA PREZYDENTA to Polska miała do 10 kwietnia 2010. Póżniej jedynie gajowego...
Takich samych odznacza ladakow, jak on sam jest. Oszust, klamca, przekreciarz, nawisko jego przewija sie w raporcie WSI odnosnie hadlu bronia, przestepca (uzywa nie zwoich dokunemtow hrabiowskich). Jest chamem i durniem (slowa nie obrazliwe wedlug sadu)..Czoz sie spodziewac po takim menelu..Jaki pan, taki kram..
Rozmowy kontrolowane"- Ryszard Ochódzki, przyjaciel luminarzy komunistycznych, musi się ukrywać i wbrew swej woli zostaje bohaterem zdelegalizowanej Solidarności.Czyżby to była analogia do historii pana Bronka
A ja myślałem,że większego wstydu niż Wałęsa i Kwaśniewski na stanowisku prezydenta to już nie będzie. Ale Bronek robi co może ...
Bronek z ruskiej budy namiestnik rosyjski na urzędzie prezydenta RP nagradza zasłuzonych dla rezymu komunistycznego bandytów i aparatczyków. Za nic ma zwykłą przyzwoitość. No, ale to hiper pełowska menda bez zasad i jakichkolwiek wartości. A tak przy okazji, to ktoś zna raport o stanie zdrowia tego pełowskiego chama? O ile pamiętam bardzo się upierał, aby upubliczniono raport o stanie zdrowia śp. Prezydenta RP prof. Lecha Kaczyńskiego. PO = 3 x P POdwyżki POdatki Przekręty. Należy jeszcze dodać morderstwa POlityczne, zboczenia seksualne, narkomania, kręcenie lodów, złodziejstwo i wszelkie tałatajstwo. Taka to PełOwska bandyckka ferajna rządzi tym narodem i jego pieniędzmi. Nie nie stać na finansowanie złodziei i bandytów, dlatego zawsze głosowałem na PP.Kaczyńskich.
Przecież p.Komorowski nie taił swoich preferencji/miłości do wsi/,więc czemu macie pretensje do biednego zięcia pracowników służb prl-u?Miejcie pretensje do tych którzy głosowali! O "nocnej zmianie"również nie wiedzieli? Wróciła przecież dzięki "mądrym"wyborcom tym "wykształconym" z wielkich miast!
Do tych "wykształconych" z wielkich miast trzeba zadać pytanie; czy wiecie ilu tzw."opozycjonistów" wsadzał do "internatu"p.Kiszczak,by ich uwiarygodnić w środowisku opozycji? Chyba jednak za trudne pytanie, ci "wykształceni"rozumieją tylko co to ;kasa,fura i komóra i jeszcze fiołki w toalecie!!
Jestem Prezydent wszystkich komuchów.
http://wirtualnapolonia.com/2011/01/26/plan-totalnej-wyprzedazy/#more-11112
Nagradza swoje korzenie.
No i zawsze można go "obudzić" jak przyjdzie potrzeba karać PiSmanów.
podlewa je. lol
Miłościwie nam panujący szlachciór dosięgnął już dna i co dziwne spada coraz niżej. Już Albert Einstein stwierdził, że tylko dwie rzeczy nie mają granic: wszechświat i ludzka głupota. Bredzisław chce chyba pobić w tym rekord!
To najbardziej niewinne z ciemnych sprawek lokaja Komorowskiego Ten bufon z głupkowatym uśmiechem przypinający ordery esbekom, szpiegom PRL, zasłużonym stalinistom byłby śmieszny gdyby nie głosowało na niego parę milionów Polaków.
Medal trzeba mu odebrać! Andrzej Jaworski Kanada
DzialanIA PREZYDENTA SA OBELGA DLA pOLSKI.
Nie przegap
- Przywrócili nad stocznię imię komunistycznego zbrodniarza, twórcy systemu nienawiści. Ale są ludzie, którzy protestują. ZDJĘCIA!
- Poufne informacje KNF o SKOK-ach trafiły do mediów. "Czy mamy do czynienia z przekazaniem poufnych informacji mediom przez przedstawicieli KNF?"
- Nasz wywiad. Krzysztof Szczerski: Potrzebujemy, by Polska wstała z kolan ws. śledztwa smoleńskiego
- Ważny sojusznik sprawy smoleńskiej. McCain jest jednym z najtrzeźwiej patrzących na Rosję i Putina polityków
- 100 lat temu zmarł Bolesław Prus - jeden z największych polskich pisarzy, do dziś aktualny. Jego "Lalka" to powieść genialna
- Wicepremier Węgier: "Korporacje wywoziły ogromne pieniądze, większe niż wynikało z zasady zysku. Tak traktuje się kolonie"