Irlandczyk odmówił wydrukowania homoseksualnego periodyku. Czeka go proces, sprawą zainteresowała się komisja ds. równości

Czytaj więcej Subskrybuj 50% taniej
Sprawdź
Fot. materiały promocyjne "magazynu"
Fot. materiały promocyjne "magazynu"

Historia 28-letniego Nicka Williamsona z Irlandii Północnej jest kolejnym dowodem na ofensywę środowisk homoseksualnych i ich wpływu na życie publiczne. Irlandczyk odmówił druku pisma "MyGayZine", które rozpowszechnia między innymi pornografię. Swoją decyzję tłumaczył poglądami; uznał, że zawartość pisma stoi w sprzeczności z jego moralnością i wiarą.

Oburzyło to twórców "pisma", którzy postanowili pozwać Williamsona. Sprawą zainteresował się też tamtejsza Komisja ds. równości. Warto przy tej okazji przypomnieć Andrew Ciastka z Kanady, który za wyrażenie poglądu na temat wyższości tradycyjnej rodziny został został poddany ewaporacji. Z dnia na dzień usunięto go z pracy, a jego nazwisko wymazano z rejestru internetowego firmy.

CZYTAJ WIĘCEJ: Mowa o tradycyjnej rodzinie ścigana jest w Kanadzie przez policję. Cytowanie badań, obnażających prawdę o "homorodzinach" grozi społeczną śmiercią

Williamsonowi - jak na razie - nic takiego się nie stało, ale kto wie, jaką decyzję podejmie Komisja ds. równości. Urzędnicy jak na razie jedynie przypomnieli, że dyskryminacja ze względu na orientację seksualną łamie ustawę o równości. Skarga na Williamsona ma zostać rozpatrzona przez sąd; komisja "jedynie" doradza w tej kwestii.

Prezentujemy wywiad z Williamsonem w wersji wideo:

lw, christian.org.uk, portadowntimes.co.uk

 

 

------------------------------------------------------------------------------------------

-------------------------------------------------------------------------------------------

Kup pierwszy numer miesięcznika"Sieci Historii" z filmem"Genarał Nil"

„Sieci Historii” to miesięcznik historyczny kierowany do osób ciekawych świata, szczególnie interesujących się historią najnowszą. Jest on tworzony przez dziennikarzy pracujących dla tygodnika „Sieci" oraz portali wPolityce.pl i wNas.pl.Do miesięcznika dołączono głośny film "Generał Nil" autorstwa Ryszarda Bugajskiego oraz bardzo ciekawą książeczkę Stanisława Żaryna poświęconą generałowi Auguście „Nilowi” Fieldorfie pt. „Bohater, który czeka na godne miejsce”.

Zapraszamy do komentowania artykułów w mediach społecznościowych