Mocne przesłanie biskupa Libery: "Pogański świat robi wszystko, by zniszczyć chrześcijaństwo"

Czytaj więcej Subskrybuj 50% taniej
Sprawdź
Fot. Maciej Kurzak/Wikimedia Commons
Fot. Maciej Kurzak/Wikimedia Commons

O tym, że współczesny, pogański świat robi wszystko, aby podważyć chrześcijańską wizję świata, mówił bp Piotr Libera 13 maja w katedrze płockiej, podczas Mszy św. inaugurującej VI Płocki Maraton Biblijny. Organizatorem maratonu jest Akcja Katolicka Diecezji Płockiej. Po raz kolejny maraton ma wymiar ekumeniczny, jego uczestnikami są duchowni miejscowych Kościołów chrześcijańskich.

Współczesny, pogański świat robi wszystko, aby tworzyć wciąż nowe problemy - problemy często ocierające się o szaleństwo i zmusza nas, chrześcijan do trudnych debat nad nimi: o eutanazję, in vitro, "małżeństwa dla wszystkich", gender, zmiany klimatyczne... Tylko niekiedy jakiś dziennikarz z tamtej strony, jakiś pseudoetyk, jakiś działacz gejowski przyzna, że w tym wszystkim wcale nie chodzi nam o rodziców, o dzieci, o kobiety, o klimat, ale o podważenie chrześcijańskiego obrazu świata, o negowanie chrześcijańskiej wizji stworzenia kosmosu i człowieka, o nękanie, a w końcu zniszczenie chrześcijaństwa

- stwierdził bp Libera.

Hierarcha stwierdzał, że ludzi spotyka dziś „potężna fala szatańskich ataków”. Jednakże otuchą mogą być słowa Chrystusa, że to On zwyciężył świat. Mocni tym zapewnieniem wierni czytają Pismo św., aby proklamować słowo, które jest „chrześcijańską konstytucją i fundamentem tożsamości” – że to Bóg stworzył niebo i ziemię, jest najlepszym Pasterzem, Jego słowo nie przeminie, należy Go naśladować i zło dobrem zwyciężać.

Dziękował przedstawicielom płockich Kościołów chrześcijańskich: mariawickiemu, prawosławnemu i ewangelicko-augsburskiemu za udział w maratonie. Podkreślał, że „słowo Boże jest większe od podziałów” i przynagla do „szukania widzialnej jedności”. Prosił też, by modlić się o jedność.

Słowo podziękowania bp Libera skierował także na ręce organizatora wydarzenia – Akcji Katolickiej Diecezji Płockiej. „Przez ten Maraton Biblijny Akcja Katolicka przypomina nam o tym podstawowym - dla naszej wiary, naszej kultury, naszej tożsamości - poczuciu realizmu. Potrzebujemy go szczególnie w naszych czasach, w których uwidocznia się tyle matactw i jałowych dyskusji, w których na smutnych przykładach tylu idoli i gwiazd ujawnia się nietrwałość rzeczy materialnych, kariery, siły fizycznej” - mówił biskup płocki.

VI Płocki Maraton Biblijny potrwa do 16 maja, odbywa się przy bazylice katedralnej. W ciągu czterech dni około 360 osób przeczyta wybrane księgi Starego Testamentu i cały Nowy Testament. Wydarzenie wpisuje się w diecezjalne obchody Roku Wiary. Organizatorem maratonu jest Akcja Katolicka Diecezji Płockiej. W tym roku po raz drugi maraton ma charakter ekumeniczny: uczestniczą w nim duchowni płockich Kościołów chrześcijańskich.

svl, KAI

Zapraszamy do komentowania artykułów w mediach społecznościowych