Prof. Kazimierz Nowaczyk na Niezależna.pl ujawnia ekspertyzę amerykańskich naukowców. "Trzy prόby przeprowadzone na ekstrakcie z pasa bezpieczeństwa wykazały obecność T.N.T."

Fragmenty pasa poddanego badaniu na obecność trotylu. Fot. Niezależna.pl
Fragmenty pasa poddanego badaniu na obecność trotylu. Fot. Niezależna.pl

Na zdjęciu: Dwie prόbki materiału zidentyfikowanego jako 1. pas bezpieczeństwa (nadpalony z jednego końca) i 2. część rękawa koszuli w kolorze białym.

Na portalu Niezależna.pl ważna informacja, możliwe, że przełomowa: opis analizy przeprowadzonej 26 kwietnia 2012 roku, na obecność materiałów wybuchowych na szczątkach rządowego TU-154 M. Dokument opublikował na swoim blogu profesor Kazimierz Nowaczyk, ekspert parlamentarnego zespołu badającego katastrofę smoleńską.

O tych badaniach już pisaliśmy: UJAWNIAMY! Jedna z rodzin na własną rękę zleciła badania w USA. Wykazały obecność trotylu na elemencie z wyposażenia TU-154M

 

Ale teraz pojawia się twardy dowód. Prof. Kazimierz Nowaczyk na stronie Naszeblogi.pl (portal związany z Niezależna.pl) ujawnił opinię po badaniach amerykańskich naukowców. Treść dokumentu nie pozostawia wątpliwości, że materiał poddany próbce miał kontakt z T.N.T. czyli trotylem. We wnioskach opublikowanych przez profesora Nowaczyka czytamy m.in.:


"Podczas gdy ekstrakt z próbki rękawa koszuli nie wykazał obecności materiałόw wybuchowych, trzy prόby przeprowadzone na ekstrakcie z pasa bezpieczeństwa wykazały obecność T.N.T. (2,4,6-trinitrotoluen, trotyl).  Test został powtόrzony po 24 godzinach i dokonano w tym czasie dokumentacji fotograficznej".

„Wyniki uzyskane drogą  szybkiego testu terenowego wskazują na możliwy kontakt pasa bezpieczeństwa z materiałem wybuchowym T.N.T. Badanie przy użyciu technik analitycznych, takich jak spektrometria mas jest konieczne dla potwierdzenia zaprezentowanych tu wynikόw wstępnych, które wskazują obecność T.N.T. w materiale testowanym”.

 

Poniżej cały wpis profesora - TU MOŻNA PRZECZYTAĆ W ORYGINALE:

 

Metoda Wykrywania i Identyfikacji

Ekstrakcja (Ługowanie)

Prόbki przeznaczone do analizy umieszczono oddzielnie w dwόch pojemnikach laboratoryjnych wykonanych ze stali nierdzewnej.  Materiał badany został nasączony dwukrotnie metanolem i pozostawiony przez 3 godziny w pojemnikach aż do wyschnięcia płynu.  Pozostałość płynu została odparowana przy pomocy suszarki powietrznej.

Testowanie

Materiał uzyskany drogą ekstrakcji na dnie pojemnikόw testowano przy użyciu zestawu odczynnikόw EXPRAY® kit.  Poziom czułości zestawu podany przez producenta wynosi 20 ng.  Dno pojemnika zostało wytarte przy użyciu paska papieru przylepnego, dostarczonego przez producenta, ktόry następnie został spryskany odczynnikiem z pojemnika 1,2 i 3, po każdorazowej obserwacji paska na zmiane koloru.  W przypadku pojawienia się zabarwienia, było ono porόwnywane z kartą identyfikacyjną EXPRAY® kit.

Wyniki

Podczas gdy ekstrakt z prόbki rękawa koszuli nie wykazał obecności materiałόw wybuchowych, trzy prόby przeprowadzone na ekstrakcie z pasa bezpieczeństwa wykazały obecność T.N.T. (2,4,6-trinitrotoluen, trotyl).  Test został powtόrzony po 24 godzinach i dokonano w tym czasie dokumentacji fotograficznej.


Wnioski

Wyniki uzyskane drogą  szybkiego testu terenowego wyskazują na możliwy kontakt pasa bezpieczeństwa z materiałem wybuchowym T.N.T.  Badanie przy użyciu technik analitycznych, takich jak spektrometria mas jest konieczne dla potwierdzenia zaprezentowanych tu wynikόw wstępnych. Ktόre wskazują obecność T.N.T. w materiale testowanym.

 

gim

Autor

Wspólnie brońmy Polski i prawdy! www.wesprzyj.wpolityce.pl Wspólnie brońmy Polski i prawdy! www.wesprzyj.wpolityce.pl Wspólnie brońmy Polski i prawdy! www.wesprzyj.wpolityce.pl

Dotychczasowy system zamieszczania komentarzy na portalu został wyłączony.

Przeczytaj więcej

Dziękujemy za wszystkie dotychczasowe komentarze i dyskusje.

Zapraszamy do komentowania artykułów w mediach społecznościowych.