Jak informuje "Super Express", Grzegorz Rogiński, do niedawna osobisty fotograf premiera Donalda Tuska, od czerwca stoi w kolejce po zasiłek dla bezrobotnych. 60-o latek dostaje 953 zł.
Zostałem całkowicie bez pracy. Jestem za stary - mówi smutnym głosem Rogiński w rozmowie z Super Expressem.
- Na początku czerwca zarejestrowałem się w urzędzie jako bezrobotny. Przez trzy miesiące będę dostawał 953 zł brutto, w następnych miesiącach 748 zł. Pierwszy zasiłek dostanę 16 czerwca. Szukałem pracy, ale w moim wieku jest już bardzo ciężko ją dostać.
"SE" przypomina, że Rogiński był fotografem premiera Donalda Tuska od lutego 2008 r.
Na początku lutego br. poinformowano go, że jego stanowisko zostaje zlikwidowane. Dlaczego? Powodów mu nie podano. A co ciekawe, na jego miejsce przyszedł nowy, młodszy fotoreporter. Rogiński nie krył żalu z powodu wyrzucenia go na bruk pięć lat przed przejściem na emeryturę i to akurat w czasie, kiedy premier Tusk przekonywał Polaków do dłuższej pracy.
- Wyszło na to, że jestem za stary na pracę w Kancelarii Premiera - w miejscu wydawałoby się wzorcowym do tego, by pracować jak najdłużej. I niestety za młody, by przejść jutro na emeryturę - mówił wtedy Rogiński.
- Do tej pory nie poznałem powodu zwolnienia mnie z pracy. Nikt ze mną nie rozmawiał, nic nie wyjaśnił. Premier również - mówi dziś.
Dodajmy, że Rogińskiego zwolniono dokładnie w czasie, gdy rząd forsował drastyczne wydłużenie wieku emerytalnego do 67. roku życia.
Sil
Publikacja dostępna na stronie: https://wpolityce.pl/polityka/134404-se-grzegorz-roginski-do-niedawna-osobisty-fotograf-premiera-od-czerwca-stoi-w-kolejce-po-zasilek-dla-bezrobotnych
Najnowsze artykuły
Wszystkie najnowsze artykuły w jednym miejscu
Śledź nas na Google News
Bądź na bieżąco — dodaj nas do Google News
Dziękujemy za przeczytanie!
Twoje wsparcie ma znaczenie. Buduj z nami niezależne media.
Wszystkie teksty publicystyczne i analityczne w jednym miejscu. Dołącz do nas.