Senator McCain: "Trzeba wyjaśnić katastrofę smoleńską". To bardzo ważny głos czołowego amerykańskiego polityka

mccain.senate.gov
mccain.senate.gov

„To jest wielki dramat, który USA rozumie. Kwestia wyjaśnienia katastrofy będzie podejmowana przez Amerykanów w najbliższym czasie” - usłyszeli od senatora USA Johna McCaine'a posłowie PiS w USA. McCain jest jednym z najbardziej wpływowych polityków amerykańskich i bohaterem narodowym.

Anna Fotyga i Antoni Macierewicz, którzy nie po raz pierwszy pojechali do USA w związku z wyjaśnianiem katastrofy smoleńskiej, tym razem spotkali się z senatorem i przewodniczącym Rady Dyrektorów Instytutu Republikańskiego, a w przeszłości kandydatem na prezydenta USA, Johnem McCainem. Sprawę opisuje „Gazeta Polska Codziennie”. Senator McCain odniósł się do kwestii smoleńskiej.

„To jest wielki dramat, który USA rozumie. Kwestia wyjaśnienia katastrofy będzie podejmowana przez Amerykanów w najbliższym czasie”–

powiedział senator McCaine. W rozmowie z „Gazetą Polską Codziennie” parlamentarzyści PiS podkreślają, że spotkanie z senatorem McCainem - przewodniczącym Rady Dyrektorów Instytutu Republikańskiego - było niezwykle ważne. John McCain jest bowiem politykiem, który od dawna zwraca uwagę, że Rosja może być zagrożeniem dla wolnego świata.

„Spojrzałem w oczy prezydenta Putina i zobaczyłem w nich trzy liter: K, G i B” –

mówił podczas spotkania na Wrocław Global Forum kilkanaście miesięcy temu McCain. Niedoszły prezydent USA dodał innym razem, że śmierć Kaddafiego czy obalenie Murabaha powinna być przestrogą dla Putina.

„Nie sądzę, aby zasięg przemian ograniczony był do Bliskiego Wschodu… Ten wiatr rozprzestrzenia się i gdybym był Władimirem Putinem, to czułbym się nieco mniej pewnie, znajdując się na Kremlu wraz ze swoją kilką z KGB” –

mówił dla stacji CBS.

McCain na własnej skórze doświadczył czym jest komunizm. Został on zestrzelony w październiku 1967 roku  podczas wojny w Wietnamie i został pojmany, a następnie umieszczony m.in. w słynnym „Hanoi Hilton”. W niewoli, gdzie był wielokrotnie torturowany, spędził łącznie pięć i pół roku. Gdy wstawili się za nim wpływowi politycy, McCain odmówił opuszczenia więzienia przed innymi żołnierzami.

 

Ł.A/GPC/mccain.senate.gov

Autor

Wspólnie brońmy Polski i prawdy! www.wesprzyj.wpolityce.pl Wspólnie brońmy Polski i prawdy! www.wesprzyj.wpolityce.pl Wspólnie brońmy Polski i prawdy! www.wesprzyj.wpolityce.pl

Dotychczasowy system zamieszczania komentarzy na portalu został wyłączony.

Przeczytaj więcej

Dziękujemy za wszystkie dotychczasowe komentarze i dyskusje.

Zapraszamy do komentowania artykułów w mediach społecznościowych.