wersja testowadzisiaj jest

Najważniejsze

Informacje dnia

Publicystyka

Putin zapędził stroniący od konfliktu Zachód w ślepy zaułek. Steinmeierzy i Obamy tego świata, z ich cynizmem i fasadowym pacyfizmem, są częścią politycznej kalkulacji Kremla

„Deeskalacja”, „dialog” i „negocjacje” to słowa, które działają na Zachód jak opium. Tymczasem na Ukrainie czas wymyka nam się z rąk. Im dłużej będziemy powściągliwi i brakować nam będzie pewności, tym łatwiej będzie drugiej stronie stworzyć fakty dokonane.

Marek Król: Polacy według Kiepskich. Synteza historyczna prof. Hołówki może zwalić z nóg. Germanizacja- zdaniem etyka- polegała na tym, że ludzie uczyli się rolnictwa

Prof. Hołówka popłynął, wyprowadzając z wypowiedzi Janowicza szokujące wnioski. A to, że jako Polacy jesteśmy infantylni, wpadamy w histerię, czy że tupiemy nogami, kiedy świat nie spełnia naszych oczekiwań. Zabrakło mi tylko naukowego wniosku, że nogi, którymi tupiemy mamy krzywe i często niedomyte.

Wydarzenia

fot. Wikipedia/US Army Phot

Wspólne ćwiczenia polskich i amerykańskich żołnierzy będą miały wymiar raczej symboliczny i polityczny niż wojskowy

Jeżeli mamy powiedzieć, czy ma to znaczenie wojskowe i w jaki sposób zwiększa bezpieczeństwo Polski, to trzeba zaznaczyć, że na pewno nie dlatego, że przyleci 150 uzbrojonych żołnierzy na ćwiczenia, ale że ma to bardziej znaczenie polityczne: pokazuje, że Amerykanie są na terenie naszego kraju, że ćwiczą z naszymi żołnierzami -ocenia redaktor "Nowej Techniki Wojskowej" Andrzej Kiński.

wSumie.pl

Treści wPolityce.pl
Polityka, Gospodarka, Świat, Smoleńsk, Historia, Społeczeństwo, Kościół

Redaktor Naczelny: Marek Pyza

Z-ca Redaktora Naczelnego: Marzena Nykiel

Zespół: Marcin Fijołek, Jacek Karnowski, Michał Karnowski, Jerzy Kubrak, Dorota Łosiewicz, Anna Sarzyńska, Sławomir Sieradzki, Marcin Wikło, Piotr Zaremba, Stanisław Żaryn, Łukasz Żygadło.

Kontakt: redakcja@wpolityce.pl